Srijeda, 16.04.2025 | 21:29
IZVOR: Punkufer.hr

Kako se voziti gondolom u Veneciji za samo 2 EURA

Ako planirate putovanje u Veneciju i želite doživjeti vožnju gondolom bez velikih troškova, postoji sjajna opcija koja vam omogućava to iskustvo za manje od dva eura.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Venecija je grad koji vas u sekundi teleportuje u drugo vrijeme. Sa kaldrmisanim ulicama, mostovima koji spajaju male trgove i kanalima koji prepliću cijeli grad umesto puteva, ova čudesna laguna diše drugačije.

A kada se pomene Venecija, prva asocijacija mnogima su gondole. Ti elegantni crni čamci sa veslačem u prugastoj majici oduvek su bili simbol romantičnog putovanja, ali i ozbiljan udarac po džepu svakog ko želi to iskustvo. Naime, privatna vožnja gondolom često košta više od 80 eura, za pola sata vožnje, piše Punkufer.hr.

Kako se voziti gondolom za simboličnu cijenu?

Ali ako ste ikada zavirili u rilse i storije putnika i influensera na društvenim mrežama, možda ste primijetili kako sve više njih otkriva mali venecijanski trik. Umjesto klasične, turističke vožnje, odlučuju se za alternativu koja pruža sličan doživljaj – ali po cijeni manjoj od dva eura!

Riječ je o takozvanim „javnim” gondolama kojima Venecijanci svakodnevno prelaze sa jedne na drugu stranu Kanala Grande. Ovaj pristupačni vodeni taksi se zove Traghetto, i upravo je ono što vam treba ako želite kratku, ali autentičnu vožnju gondolom – bez luksuza, ali i bez ludih cijena.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Bez serenade, ali…

Traghetto je veća i jednostavnija verzija klasične gondole, bez ukrasa, jastuka i serenada, ali i dalje elegantna, stabilna i vođena veštom rukom gondolijera. Umjesto panoramske ture gradom, ova vožnja traje tek nekoliko minuta – taman dovoljno da osjetite kako je to gledati Veneciju sa nivoa vode. Najveća čar je u spontanosti – stanete uz rub kanala, pričekate gondolu, ukrcate se, platite simbolična dva eura i pre nego što stignete da kažete che bella Venezia – već ste na drugoj obali.

Ono što je važno znati je da Trageto vozi između sedam tačaka uzduž Kanala Grande, pa tako možete uskočiti blizu željezničke stanice, kod poznate tržnice Rialto, ili čak nadomak Trga svetog Marka. Neke „stanice“ su posebno popularne među turistima, poput one kod trga Santa Maria del Điljo, odakle se pruža prekrasan pogled prema crkvi Salute. Tokom vjerskih praznika, poput svetkovine Madonna della Salute, ovdje se čak postavlja i privremeni most od brodova kojim hiljade ljudi prelaze kanal, pa sve poprima dodatnu čar.

Trageto saobraća svaki dan – od ranog jutra do večeri, sa nešto kraćim rasporedom za vrijeme praznika, a bez službe za Božić i Novu godinu. Plaća se u gotovini, direktno veslaču, i to na licu mjesta. Bez rezervacija, bez čekanja satima, sve je opušteno, jednostavno i baš onako kako Venecija treba da bude – bez žurbe, bez buke, sa daškom šarma i starinskog reda.

Na kraju, ako želite da kažete da ste se vozili gondolom a da morate da rizikujete mnogo novca, Trageto je savršen izbor. Iako kratko traje, ova vožnja nosi onu posebnu magiju koju nudi samo Venecija – grad kome ne treba mnogo da vas očara.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vlada: Kljajić je 14. avgusta razriješen sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:20

Vlada Crne Gore saopštila je danas da je 14. avgusta 2026. godine razriješila Jovana Kljajića sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost.

Nikšić brine: EPCG i Opština Nikšić pokrenuli Program obroka sigurnosti

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:05

Elektroprivreda Crne Gore i Opština Nikšić danas su započele realizaciju programa „Nikšić brine – Program obroka sigurnosti“, u okviru kojeg će 170 socijalno najugroženijih građana Nikšića, prema listi korisnika koju su na osnovu svojih evidencija i sprovedene analize utvrdile nadležne opštinske službe, do kraja godine dobijati redovne tople obroke, saopštili su iz Elektroprivrede Crne Gore.

MUP objavio raspored – pojačane kontrole na auto-putu i magistralama

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:00

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i Uprava policije (UP) danas i sjutra sprovodiće pojačanu kontrolu saobraćaja širom Crne Gore, sa fokusom na brzinu, vožnju pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, nepropisno preticanje i druge prekršaje koji ugrožavaju bezbjednost učesnika u saobraćaju.

Ćulafić obišao područja ugrožena požarima u Herceg Novom i Ulcinju; Država pokazala spremnost u borbi sa požarima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:39

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić obišao je lokalitete na području Herceg Novog i Ulcinja koji su već nekoliko dana zahvaćeni požarima, kako bi se na licu mjesta upoznao sa situacijom, kao i sa naporima koje nadležne službe ulažu u suzbijanje vatrene stihije, saopšteno je iz njegovog resora.

Nacionalne akcije „Mladi vozač“ i „Pojas“: Sankcionisana 92 učesnika u saobraćaju

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:21

Službenici saobraćajne policije Odjeljenja bezbjednosti Podgorica sproveli su nacionalnu akciju „Mladi vozač“, usmjerenu na povećanje nivoa bezbjednosti ove kategorije učesnika u saobraćaju, tokom koje su sankcionisali ukupno 27 mladih vozača.

Svi putevi vode u Budvu: Publika iz više od sto zemalja svijeta stiže na Exitov Sea dance festival!

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:07

Budva će za svega desetak dana postati svjetska prijestonica turizma i ujedno epicentar svjetske festivalske scene. Turisti iz više od 100 zemalja svijeta slivaće se na crnogorsko primorje, gdje ih, osim mora i sunca, očekuju nezaboravne ljetnje noći i trodnevni vrhunski provod uz elektronske superzvijezde koje predvode apsolutna techno kraljica Charlotte de Witte i najtraženiji izvođač na planeti u ovom trenutku - HUGEL, na dugoočekivanom Exitovom Sea Dance festivalu, koji će biti održan od 28. do 30. avgusta, spektaklu koji će crnogorsku metropolu turizma ponovo upisati na mapu najatraktivnijih svjetskih destinacija.

Lokalizovan požar u Bijelim Poljanama: Vatrogasci se borili sa vatrom do pet ujutru, ekipe već u Čumovici

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:40

Nakon višesatne i iscrpljujuće borbe sa vatrenom stihijom, podmetnuti požar u mjestu Bijele Poljane uspješno je lokalizovan i ugašen jutros oko pet sati.

Milačić i Savović imenovani za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:04

Vlada Crne Gore imenovala je Marka Milačića, magistra političkih nauka i Božidara Savovića, diplomiranog ekonomistu, za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja.

Jokić: Ostrog je iznad svake koristi

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:02

Ovih dana se javnost priprema za još jedan projekat pod maskom javnog interesa o gradnji solarne elektrane na Bogetićima, pod Povijom u blizini manastira Ostrog. Ujedinjena Crna Gora nije protiv obnovljivih izvora energije bilo da potiču od hidro, vjetro ili solarne energije. Ali jesmo jako protiv izbora lokacije po sistemu "može nam biti" ili "hoćemo baš tu", izjavio je poslanik te stranke Danilo Jokić.

Đoković: Želim da završim karijeru u Los Anđelesu sa zastavom Srbije na ramenima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:56

Novak Đoković, jedan od najvećih tenisera svih vremena, u intervjuu za katalonski Sport otkrio je kada bi mogao da završi impresivnu karijeru. Osvajač rekordna 24 grend slem trofeja i 40 Mastersa kompletirao je kolekciju najvećih trofeja 2024. godine u Parizu, kada je osvojio olimpijsko zlato. Đoković je istakao da mu je to kruna karijere.