Četvrtak, 17.04.2025 | 19:03
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

Spajić MANS-u: Priznajte GREŠKU, time nećete biti slabiji već JAČI

Premijer Milojko Spajić napisao je na mreži X da se odluka Vlade o zabrani skladištenja cigareta u bescarinskim zonama donijela 2021. u skladu sa zakonima i time je dio važećeg domaćeg zakonodavstva i pravnog poretka i ona se ne mijenja sporazumom UAE-CG- koji, kako je rekao, u 3.1.4. izričito govori o potrebi usklađenosti sa našim zakonodavstvom. Time je odgovorio nevladinoj organizaciji MANS, iz koje su kazali da je Sporazum sa Emiratima iznad zakona, pa i odluke vlade.




Foto: arhiva, Vlada Crne Gore/Bojan Gnjidić

"Ne prosipajte se na ovakve greške, i to sa prejakim riječima i grubim neistinama- time razočaravate sve nas koji smo bili oduševljeni vašim radom u prošlosti. Priznajte grešku, time nećete biti slabiji već jači", napisao je Spajić. 

Iz Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) saopštili su ranije da premijer Milojko Spajić ponovo manipuliše, te da crnogorsko zakonodavstvo ne brani skladištenje cigareta u Slobodnoj zoni, već odluka Vlade.

"Premijer ponovo manipuliše: CG zakonodavstvo ne brani skladištenje cigareta u Slobodnoj zoni, već odluka Vlade. Sporazum sa Emiratima je iznad zakona, pa i odluke vlade", napisali su iz MANS-a.

Oni su reagovali nakon što je Spajić na X-u napisao da sa indignacijom i potpunim gađenjem odbacuje optužbe predstavnice NVO o njegovom navodnom učešću u švercu bilo kakve vrste.

"Sa indignacijom i potpunim gađenjem odbacujem optužbe predstavnice NVO o mom učešću u švercu bilo kakve vrste. Javnosti radi, zahvaljujući odluci koju sam kao ministar finansija predložio Vladi 2021. godine u Crnoj Gori je nelegalno skladištiti cigarete u bescarinskoj zoni. Dakle, okvirni Sporazum između CG i UAE to ne može omogućiti jer je jasno navedeno da se realizuje “u skladu sa zakonodavstvom Crne Gore” koje, ponavljam, zabranjuje skladištenje cigareta u slobodnoj zoni", napisao je Spajić prvobitno i dodao:

"Više se sredstva ne biraju. Pih", zaključio je on.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Šušić: Većina birača PES-a bi izabrala trobojku

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:24

Predsjednik Kluba odbornika Nove srpske demokratije (NSD) u Skupštini Glavnog grada, Mitar Šušić izjavio je u jutarnjem programu ADRIA televizije da nema informacije kako su tekli razgovori predstavnika poslaničkih klubova o uvođenju trobojke kao narodne zastave, ali da bi ta inicijativa bila sjutra sprovedena kada bi NSD imao natpolovičnu većinu u Crnoj Gori.

Raspored dežurnih apoteka za Vaskrs

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:10

Iz zdravstvene ustanove Apoteke Crne Gore Montefarm (ZUACG) saopštili su spisak dežurnih apoteka koje će tokom predstojećeg praznika Vaskrsa, na dan 10. april(petak) i 13. april (ponedjeljak) dežurati.

Lalović predala akreditivna pisma Princu Albertu II od Monaka

Četvrtak, 09.04.2026 | 09:22

Ambasadorka Dubravka Lalović predala je juče akreditivna pisma Princu Albertu II od Monaka, čime je stupila na dužnost nerezidentne ambasadorke u Monaku, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Ministri i danas pred poslanicima, nastavak rasprave u parlamentu

Četvrtak, 09.04.2026 | 08:25

Skupština Crne Gore danas nastavlja rad, a više ministara odgovaraće na pitanja poslanika.

EU izdvojila 14,6 miliona eura za podršku ženama u Ukrajini od početka rata

Srijeda, 08.04.2026 | 21:22

Od početka ruske invazije na Ukrajinu, Evropska unija (EU) je izdvojila više od 14 miliona eura za podršku ukrajinskim ženama kroz programe usmjerene na osnaživanje, liderstvo i borbu protiv rodno zasnovanog nasilja, izjavila ambasadorka EU u Ukrajini Katarina Maternova.

Šušić: Većina birača PES-a bi izabrala trobojku

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:24

Predsjednik Kluba odbornika Nove srpske demokratije (NSD) u Skupštini Glavnog grada, Mitar Šušić izjavio je u jutarnjem programu ADRIA televizije da nema informacije kako su tekli razgovori predstavnika poslaničkih klubova o uvođenju trobojke kao narodne zastave, ali da bi ta inicijativa bila sjutra sprovedena kada bi NSD imao natpolovičnu većinu u Crnoj Gori.

Gradski prevoz u Podgorici saobraćaće tokom praznika po nedjeljnom redu vožnje

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:19

Gradski prevoz u Glavnom grad Podgorici tokom predstojećih praznika saobraćaće po izmijenjenom rasporedu.

Vuković: Realan rast plata u CG za pet godina 40%, penzije porasle za 37%

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:06

Ministar javne finansija Novica Vuković ocijenio je da podaci o kretanju zarada i penzija u Crnoj Gori potvrđuju značajno unapređenje životnog standarda građana, uprkos izazovima poput inflacije i globalne ekonomske krize.

Ulcinj: Osumnjičen da je gradio objekat u zoni Morskog dobra

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:48

Ulcinjska policija podnijela je krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u tom gradu protiv P.K. iz Nikšića, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje u vezi sa krivičnim djelom skidanje i povreda službenog pečata i znaka, saopšteno je iz Uprave policije.

Adžović: Velje brdo će doprinijeti stabilizaciji cijena stanova na tržištu

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:37

Branka Marković (PES) pitala je ministarku javnih radova  Majdu Adžović o Veljem brdu.

Đukanović: Vujošević po svom životnom stilu kao da je izašao iz literature Marka Miljanova

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:23

Sa iskrenim žaljenjem primio sam vijest o smrti Duška Vujoševića, prvog selektora Košarkaške reprezentacije Crne Gore, jednog od najoriginalnijih velikana čuvene jugoslovenske košarkaške škole, ikone KK Partizan i uspješnog trenera niza drugih timova i selekcija, a prije svega velikog čovjeka i prijatelja, saopštiuo je bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović.

Divac: Bez Vujoševića ne bih ušao u Kuću slavnih

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:20

Kada je Vlade Divac kao mladi košarkaš iz Prijepolja stigao u Beograd, kada je od visokog momka trebalo napraviti i dobrog košarkaša, u Partizanu ga je dočekao ne mnogo stariji Duško Vujošević.

Krivokapić osuđena na pola godine kućnog zatvora, Pejaković oslobođen optužbe

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:17

Penzionisana načelnica cetinjske Filijale za upravne poslove, državljanstvo i strance Cetinje Olivera Krivokapić osuđena je na šest mjeseci kućnog zatvora zbog krivičnog djela zloupotreba službenog položaja, dok je službenik te područne jedinice Marko Pejaković oslobođen krivice. To je saopšteno iz Osnovnog suda na Cetinju. Navode da prilikom izdavanja odobrenja za nabavku oružja kao ni prilikom izdavanja isprava za držanje i nošenje oružja nijesu sprovedene zakonom obavezne provjere.

Perović: Moramo stajati uz istinu, i govoriti istinu

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:02

Protojerej stavrofor Gojko Perović u emisiji Link na RCG govorio je o predstojećem prazniku Vaskrsnuća Gospodnjeg, uz poruku ljudima da vrijeme ne prolazi uzaludno, već prolazi da bismo ga iskoristili da bi od nas nešto nastalo i postalo. Kazao je da, uprkos stalnim udarima na crkvu, ona mora veslati na krilima istine i ljubavi.

UO FK Budućnosti: Smijenjen izvršni direktor Predrag Kažić

Četvrtak, 09.04.2026 | 10:50

Upravni odbor Fudbalskog kluba "Budućnost", smijenio je izvršnog direktora Predraga Kažića zbog loših rezultata. U toku je sjednica.