Subota, 19.04.2025 | 16:56
IZVOR: una.rs

Iznenađujući podaci - Evo koliko SATI godišnje provedemo spremajući HRANU

Na pripremu doručka potroši se 22 minuta, uz kaficu ili čaj traje pola sata.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Žena provede 17 dana godišnje, ili tri godine svog života kuvajući ako joj meni čine prosječna jela, koja nisu teška za pripremu. A skoro svaka peta pripadnica ljepšeg pola tvrdi da ima vremena i motivacije da se pozabavi i onim zahtevnijim.

Studija u kojoj je učestvovalo 2.000 Britanaca otkrila je da u tipičnoj nedelji kuvari amateri provode sedam sati i 37 minuta pripremajući svoje obroke. Prosjek „kvare“ u Londonu, njima je kuhinja baš draga - uz šporet provode više od devet sati nedeljno.

Na pripremu doručka potroši se 22 minuta, uz kaficu ili čaj traje pola sata. Ručak i večera se, u prosjeku, duže spremaju – 49 minuta, ali se i brže smažu. U stomak stanu za 23 minuta!

Više od trećine anketiranih priznaje da je njihovo kuvanje „bezbjedno“, a 22 odsto svoju hranu opisuje kao „osnovnu“. Ali, čak 18 odsto nalazi način da obezbijedi više vremena i svoj stomak počasti nekim impresivnim jelom iz kućne radinosti.

Studija o navikama u kuvanju otkrila je i da je više od trećine anketiranih (35 odsto) provelo više vremena u kuhinji tokom pandemije COVID – 19 nego ikada ranije.

Možda to i nije tako loše, jer ako bi potrošili manje vremena za pripremu hrane, sigurno bi više vremena koristili gledajući tv (to čini 46 odsto odraslih), dok su uz  čitanje (31 odsto) i druženje sa porodicom (29 odsto).

Da li i vi svake nedelje provodite ogromnu količinu vremena u kuhinji?

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Drama na kruzeru zbog smrtonosnog virusa se nastavlja: Zabranjeno iskrcavanje

Utorak, 05.05.2026 | 09:08

Kruzer "MV Hondius" sa oko 150 ljudi nalazi se na sidrištu kod obale Zelenortskih ostrva nakon što su tri putnika preminula, a najmanje troje je oboljelo od, kako se sumnja, hantavirusa, saopštila je Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) i operater broda.

Crna Gora slavi 20 godina nezavisnosti uz spektakl: Riki Martin stiže u Podgoricu

Utorak, 05.05.2026 | 08:27

U okviru obilježavanja dvadeset godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, na Trgu nezavisnosti u Podgorici 21. maja biće organizovan jedan od najznačajnijih muzičkih događaja u novijoj istoriji regiona. Kako je saopšteno iz Vlade, tom prilikom nastupiće svjetska muzička zvijezda Riki Martin.

Vuković: Podrška EU nikad jača – Crna Gora stabilno ide ka cilju 2028.

Utorak, 05.05.2026 | 08:43

Ministar finansija,Novica Vuković izjavio je za Bloomberg da Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu evropskih integracija uz snažnu podršku međunarodnih partnera i institucija.

Tržišna inspekcija pojačala nadzor tokom prvomajskih praznika: Zapečaćeno 15 trgovinskih objekata i obavljene 64 kontrole

Utorak, 05.05.2026 | 12:45

Prvomajski praznici donijeli su pojačane aktivnosti tržišne inspekcije širom Crne Gore, sa ciljem suzbijanja nepravilnosti u trgovini i zaštite prava potrošača. Pojačani nadzor obuhvatio je različite segmente tržišta, a poseban akcenat stavljen je na poštovanje zakonskih obaveza trgovaca.

Nikola Krstović najbolji igrač Atalante u aprilu

Utorak, 05.05.2026 | 08:50

Crnogorski fudbalski reprezentativac, Nikola Krstović proglašen je za najboljeg fudbalera Atalante u aprilu.

Riki Martin: Crna Goro, vidimo se uskoro

Srijeda, 06.05.2026 | 00:12

Pjevač Riki Martin, održaće 21. maja koncert u Podgorici, a povodom 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 05.05.2026 | 20:47

U srijedu se očekuje promjenljivo oblačno vrijeme, sa sunčanim intervalima, uglavnom u prvom dijelu dana.

Porto aktivirao klauzulu za Kiviora

Utorak, 05.05.2026 | 21:45

Porto je i zvanično potvrdio da je otkupio Jakuba Kiviora od Arsenala, nakon što je aktivirao opciju kupovine poslije njegove pozajmice.

Arteta potvrdio: Haverc i Odegard spremni za Atletiko

Utorak, 05.05.2026 | 21:30

Trener Arsenala Mikel Arteta potvrdio je da će moći da računa na dvojicu oporavljenih igrača u revanšu protiv Atletiko Madrida.

Mijajlović: Potraga za nestalom osobom za sada bez rezultata

Utorak, 05.05.2026 | 21:20

Naši ronioci, raspoređeni u tri ronilačka tima, i danas su intenzivno pretraživali dno jezera, ali potraga za sada nije dala rezultate, saopštio je za Portal RTV Podgorica Danilo Mijajlović iz Regionalnog ronilačkog centra Bijela.

Zašto psi jedu travu: Veterinar objašnjava tri najčešća razloga

Utorak, 05.05.2026 | 21:10

Veterinar koji je postao viralan na TikToku objasnio je tri najčešća razloga zbog kojih psi jedu travu.  

Tramp: Niko neće probiti američku "čeličnu blokadu", nadam se da će se finansijski sistem Irana ubrzo potpuno urušiti

Utorak, 05.05.2026 | 20:57

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je danas na konferenciji za medije u Bijeloj kući da niko neće probiti američku "čeličnu blokadu" brodova koji ulaze i izlaze iz iranskih luka i izrazio nadu da će se finansijski sistem Irana ubrzo potpuno urušiti. Tramp je istakao da Iranci žele da postignu dogovor, bez obzira na njihove kontradiktorne javne izjave u domaćim medijima.

Moskva “udarila” po džepu: Telegramu ogromna kazna

Utorak, 05.05.2026 | 20:45

Prema odluci Taganskog suda u Moskvi, Telegram je proglašen krivim za administrativni prekršaj prema članu 13.41 ruskog zakona o upravnim prekršajima, koji se odnosi na nepoštovanje procedura za ograničavanje pristupa informacijama.

Mbape morao da se oglasi zbog slučaja “jahta”

Utorak, 05.05.2026 | 20:28

Fudbaler Real Madrida Kilijan Mbape reagovao je saopštenjem nakon što se našao na meti kritika navijača.

Sabalenka najavila bojkot grend slem turnira

Utorak, 05.05.2026 | 20:27

Nagradni fond povećan ovogodišnjeg Rolan Garosa je uvećan za 10 odsto na 61,7 miliona eura, odnosno za 5,3 miliona više u odnosu na prošlu godinu, ali teniseri su nezadovoljni.