Srijeda, 23.04.2025 | 21:23
IZVOR: kolektiv.me

Gutić: Donacija 50 kreveta uticaće na KVALITET USLUGE koju dobijaju korisnici Doma starih u Nikšiću

Donacija 50 kreveta će direktno uticati na kvalitet usluge koju dobijaju naši najstariji sugrađani, poručio je ministar socijalnog staranja, brige o prodici i demografije Damir Gutić, prilikom sastanka sa predstavnicima Crkve Isusa Hrista poslednjih dana, saopšteno je iz njegovog resora.




Foto: Ministarstvo socijalnog staranja, brige o porodici i demografije

Kako su naveli u saopštenju, Gutić se sastao s predstavnicima Crkve Isusa Hrista svetaca poslednjih dana i v.d. direktorice JU Doma starih „Nikšić“ Jelenom Banjević, kako bi razgovarali o donaciji namijenjenoj unapređenju uslova u Domu.

“Sastanku je prisustvovala direktorica NVO “Socijalna pravda” Marija Mijušković Kastratović“, kazali su.

Tokom sastanka, kako su dodali, predstavnici Crkve Isusa Hrista svetaca poslednjih dana, bračni par Lisa i Kevin Alan izrazili su spremnost da doniraju medicinske krevete i prateću opremu, s ciljem poboljšanja kvaliteta života korisnika ovog doma.

Ministar je zahvalio na iskazanoj solidarnosti i istakao važnost ovakvih inicijativa koje doprinose unapređenju sistema socijalne zaštite.

“Saradnja s humanitarnim organizacijama i vjerskim zajednicama od izuzetnog je značaja za naše društvo. Donacija će direktno uticati na kvalitet usluge koju naši najstariji sugrađani dobijaju”, izjavio je Gutić.

Ministar je, kako zaključuju iz njegovog resora, naveo da će Ministarstvo naći načine da učestvuje u ukupnim troškovima nabavke medicinskih kreveta, a u narednim danima biće precizirani detalji o dopremanju i isporuci opreme.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uhapšen Pljevljak, kod njega pronađeno više od dva kilograma marihuane

Četvrtak, 12.03.2026 | 08:23

Pljevaljska policija je po nalogu tužioca, juče uhapsila E.Đ. (29) iz tog grada, zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, saopšteno je iz Uprave policije (UP).  

ČETVRTAK: Promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima

Srijeda, 11.03.2026 | 21:50

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra. 

Posledice konzumiranja cigareta uočljive u organizmu već posle prvog dima

Srijeda, 11.03.2026 | 21:35

Opšte je poznato da je pušenje štetno za zdravlje, ali se manje govori o tome da negativne posledice mogu početi već sa udahom prvog, jednog dima koji već može pokrenuti određene promjene u organizmu.

Budućnost ispala iz Evrokupa, Kluž osvojio "Moraču"

Srijeda, 11.03.2026 | 21:16

Gost u Morači slavio rezultatom 100:82, i to u meču u kojem je velikim dijelom imao dvocifrenu prednost i više raspoloženih igrača.

Podgorica: Jedna osoba pokušala samoubistvo na Sastavcima

Srijeda, 11.03.2026 | 21:12

Jedna osoba pokušala je večeras u Podgorici da izvrši samoubistvo.

Dodijeljene nagrade najuspješnijim naučnicima za 2025. godinu

Srijeda, 11.03.2026 | 21:09

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija, prof. dr Anđela Jakšić-Stojanović, uručila je na svečanosti u Vili Gorica nagrade najuspješnijim naučnicima za 2025. godinu.  

Bratić: Moje hapšenje režirano, tog dana sutkinja Suzana Mugoša dobila smjenu

Srijeda, 11.03.2026 | 20:55

Bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta, Vesna Bratić kazala je u emisiji Kontroverza na RTV Podgorica da je njeno hapšenje režirano, kao i da je još 2022. godine, riječi načelnika Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) Predraga Šukovića shvatila kao prijetnju.

Spajić: Na pragu smo istorijskog dogovora-potpisivanja međuvladinog sporazuma između Crne Gore i SAD-a

Srijeda, 11.03.2026 | 20:43

Na pragu smo istorijskog dogovora – potpisivanja međuvladinog sporazuma između Crne Gore i SAD-a koji će biti zlatni standard za sve međudržavne sporazume u cilju ekonomskog rasta i jačanja saradnje sa strateškim partnerima, saopštio je premijer Milojko Spajić.

"Crvene" napravile veliki korak ka glavnoj rundi: Ukrajina pala u Rigi

Srijeda, 11.03.2026 | 20:36

Košarkašice Crne Gore napravile su izuzetno važan korak ka plasmanu u glavnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto su u Rigi savladale Ukrajinu rezultatom 79:61 u četvrtom kolu kvalifikacija.  

Ivanović: Ako namjerno izmišljate - prestanite, Vuković: I jedna i druga informacija su lako provjerljive

Srijeda, 11.03.2026 | 20:22

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović reagovao je na izjavu poslanika DPS-a Ivana Vukovića.