Petak, 25.04.2025 | 08:47
IZVOR: b92.net

VIDEO - Jokićev tripl-dabl nedovoljan – Denver PORAŽEN od Klipersa u plej-ofu

Treća utakmica plej-of serije prve runde između Los Anđeles Klipersa i Denver Nagetsa pripala je momcima iz Kalifornije koji su u "Intuit Domu" razbili protvnika sa 34 razlike!




Foto: YouTube screenshot/Denver Nuggets

U ovom ubedljivom porazu smo vidjeli tripl-dabl Nikole Jokića sa 23 poena i po 13 skokova i asistencija, a 23 poena je imao i Džamal Marej, dok je dvocifren bio još samo Eron Gordon sa 15 poena i 7 skokova.

Što se Klipersa tiče, košarkaš Bogdan Bogdanović imao je 2 poena, 1 skok i 3 asistencije i ponovo odigrao slabo.

Njih je predvodio sjajni Kavaj Lenard sa 21 poenom, 11 skokova i 6 asistencija, Džejms Harden je imao 20 poena, 6 skokova i 9 asistencija, a 20 poena je ubacio i Norman Pauel, dok je 19 i 9 skokova bio učinak Ivice Zubca, 12 Nikolasa Batuma, a 10 Derika Džonsa.

Nagetsi nisu imali dobro šutersko veče i imali svega 26,9 odsto za tri (7/26) dok su 24/51 imali za 2 poena i 14/20 sa linije za slobodna bacanja, a za 48 minuta košarke su dali tek 38 poena iz reketa.

LA Klipersi su znali šta da rade, isterali su Nagetse iz reketa i terali ih na teške šuteve, potpuno su neutralisali najveće prednosti Nikole Jokića i ubacili im 117 poena dozvolivši tek 83.

Defanzivna klinika se pokazala kao pravi recept, a poznato je da je Tajron Lu sjajan defanzivni trener. Nova hala Klipersa videla je idealnu predstavu ovog tima i otkako smo videli seriju 13:2 koja se pretvorila u 31:8, Nagetsi ni u jednom momentu nisu imali zaostatak manji od 17 poena.

Interesantno je što je ovako ubjedljiv trijumf Klipersa stigao nakon dvije izjednačene utakmice u Koloradu gdje su oba tima dobila po jedan susret u izuzetno napetim završnicama.

Ova nije bila napeta ni u prvoj četvrtini, a interesantan je podatak da su i gospodin Adelman i gospodin Lu iskoristili sve igrače i "ispraznili klupu" već u tom dijelu meča.

Na poluvremenu su Klipersi imali vođstvo 65:47, a kaok je već rečeno, Nagetsi nisu loše ni počeli meč i posle dve trojke Mareja i Gordona otišli na +7 nakon čega smo vidjeli seriju Klipersa i dominaciju tima iz Los Anđelesa.

Harden je samo u prvoj četvrtini imao 11 poena, ali Klipersi nisu zavisili samo od njega već su gotovo svi bili dvocifreni. Pokušavali su Jokić i Marej, uspjeli da kombinuju 16 poena u trećem kvartalu i da spuste Denver na 90:70, ali dalje od toga nije moglo.

Klipersi su imali čak 18 ubačenih trojki, 48 skokova (naspram 38 Denvera) i pogledajte samo razliku u poenima igrača sa klupe:

Klipersi 31, Nagetsi 6.

Četvrta utakmica u ovoj seriji igra se u noći između subote i nedjelje od 23 časa i 55 minuta, a lokacija je "Ituit Dom" u Los Anđelesu, tačnije Inglvudu.

Poznato je koliko je vlasnik Klipersa Stiv Balmer želio prelazak u ovu dvoranu i ekipa u njoj zaista igra maestralnu košarku, a taj četvrti meč je i najvažniji u seriji prve runde.

Ukoliko Klipersi pobijede, imaće ogromnih 3:1 i šansu da u naredna dva meča Nagetsima zadaju finalni udarac, a Denver može pobedom da dođe do 2-2 u seriji i preokrene sve u Bol Areni u Koloradu u petom susretu.

Sjetimo se samo "babla" 2020. godine i kako je Denver okrenuo 1-3 protiv upravo Klipersa... Da li je tako nešto ponovo moguće, samo će oni moći da nam pokažu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Električni auto nikad nije bio isplativiji: Njemci izračunali koliko se zaista uštedi

Četvrtak, 16.04.2026 | 21:09

Vožnja električnog automobila trenutno je znatno jeftinija od vožnje benzinaca i dizelaša, pokazuje nova analiza njemačkog portala Verivox, koju prenosi Der Spiegel.

Spajić: Vlada obezbijedila 3.5 miliona eura za protivpožarni avion u toku požarne sezone

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:55

Premijer Crne Gore Milojko Spajić saopštio je da će država ove godine dodatno ojačati kapacitete za borbu protiv požara angažovanjem još jednog protivpožarnog aviona.

Plenković najavio promjene: Evo kada pada cijena goriva u Hrvatskoj

Četvrtak, 16.04.2026 | 20:33

Predsjednik Vlade Hrvatske Andrej Plenković najavio je danas, 16.aprila, da će gorivo nakon niza poskupljenja od utorka, 21.aprila ipak malo pojeftiniti.

Krajnji rok za usaglašavanje OKU: Bez odgovora iz Vlade

Petak, 17.04.2026 | 10:53

Iako je danas bio krajnji rok da predstavnici poslodavaca i sindikata s premijerom razgovaraju o povećanju zarada u javnom i privatnom sektoru i usaglašavanju Opšteg kolektivnog ugovora(OKU), do sastanka najvjerovatnije neće doći jer socijalni partneri nijesu dobili odgovor o terminu sastanka iz Vlade.

Tramp potvrdio primirje između Libana i Izraela, trajaće 10 dana: Večeras stupa na snagu

Četvrtak, 16.04.2026 | 20:08

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp objavio je da je razgovarao s čelnicima Izraela i Libana, te da su se ove dvije zemlje dogovorile o desetodnevnom prekidu vatre koje će početi večeras u 23:00 sata.

Kotorani prvi put u finalu Regionalne lige - Primorac nakon peteraca srušio Jadran

Petak, 17.04.2026 | 19:45

Primorac je prvi put u finalu Regionalne lige, nakon što je u polufinalu završnog turnira u Kragujevcu savladao Jadran nakon peteraca 22:20. U regularnom dijelu igre bilo je 17:17.     

Vuković: Evropska komisija potvrdila da je na inflaciju u Crnoj Gori uticao program "Evropa sad 2"

Petak, 17.04.2026 | 19:33

To je večeras saopštio potpredsjednik Demokratske partije socijalista Ivan Vuković, koji je i objavio dio tog dokumenta.  

Netanjahu "zaključuje priču" o Libanu: Otkrio šta stoji iza primirja i kakva je sudbina Hezbolaha

Petak, 17.04.2026 | 19:10

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu oglasio se povodom stupanja na snagu desetodnevnog primirja između Izraela i Libana, istaknuvši da je Izrael ostvario ogromne vojne uspjehe, ali je jasno poručio da "posao još uvijek nije završen".

Poznato kada bi Peter Mađar mogao preuzeti vlast u Mađarskoj: Želi što više ljudi na trgu u Budimpešti

Petak, 17.04.2026 | 19:02

Stranka Tiša i njihov predsjednik Peter Mađar održali su konsultacioni sastanak s predstavnicima Orbanove stranke Fideš te su govorili o mogućem datumu za inauguralnu sjednicu i primopredaju dužnosti premijera.

Milatović: Uskoro će biti predložena nova imena ambasadora

Petak, 17.04.2026 | 18:42

U okviru redovne demokratske prakse, u toku su intenzivni razgovori između kabineta predsjednika i Vlade Crne Gore o imenovanjima u diplomatskoj mreži. Predsjednik Jakov Milatović izrazio je očekivanje da će uskoro biti predložena nova imena ambasadora, čime bi se značajno unaprijedila popunjenost diplomatskih predstavništava.

MPNI objavilo javni poziv za rekonstrukciju četiri škole

Petak, 17.04.2026 | 18:26

Ministarstvo energetike i rudarstva je, u saradnji sa Ministarstvom prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) i KfW bankom, objavilo međunarodni javni poziv za dostavljanje ponuda za tender za izvođenje radova na sveobuhvatnoj rekonstrukciji četiri vaspitno-obrazovna objekta - saopšteno je iz MPNI.  

Najpopularnija Škoda fabrički dolazi sa novim brendom ljetnjih guma

Petak, 17.04.2026 | 18:08

Laufenn ljetnja guma S Fit 2 odabrana je kao originalna oprema za novi model Škoda Octavia, što označava debi ovog brenda kada je u pitanju fabrička oprema jednog velikog evropskog proizvođača.

ŽICG: Zbog nepotpisivanja ugovora preko 800 zaposlenih nije primilo platu

Petak, 17.04.2026 | 17:44

Iz Željezničke infrastrukture Crne Gore saopštili su da petogodišnji ugovor, koji je u skladu sa zakonom trebalo da obezbijedi stabilno finansiranje tog preduzeća, još uvijek nije potpisan.

Naloženo prinudno dovođenje Abazovića na ročište

Petak, 17.04.2026 | 17:34

Podgorički Sud za prekršaje danas je naložio prinudno dovođenje na ročište lidera Građanskog pokreta URA Dritana Abazovića.

Ivanović: Crna Gora pozdravlja najavljeno primirje između Izraela i Libana

Petak, 17.04.2026 | 17:30

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove reagovao je povodom najave 10-dnevnog primirja između Izraela i Libana, istakavši značaj ovog koraka za smanjenje tenzija i zaštitu civilnog stanovništva.