Petak, 25.04.2025 | 19:46
IZVOR: vijesti.me

Kovačević: Očekujem da pregovori o FORMIRANJU VLASTI počnu naredne sedmice

Od prijateljske kafe koju su u srijedu popili nosioci, kako kaže aktuelni predsjednik Opštine Marko Kovačević, pobjedničkih izbornih lista sa posljednih izbora u Nikšiću, do današnje najave početka pregovora o formiranju vlasti.




Foto: YouTube screenshot/MediaBiro (Arhiva)

"Očekujem da će pregovori početi naredne nedjelje. Ja imam puni mandat da ih vodim u ime naše koalicije bez upliva sa centralnog nivoa", kazao je Kovačević, koji je bio nosilac liste "Za budućnost Nikšića".

Iako je nakon lokalnih izbora 13. aprila uz oprez govorio o formiranju nove vlasti u Nikšiću, nosilac liste Pokreta Evropa sad Zoran Mrkić danas kaže da je kafa sa Kovačevićem i nosiocem liste "Svi smo Nikšić" Nemanjom Vukovićem bila logičan potez nakon izbora, budući da te partije i koalicije čine vlast na državnom nivou.

"Sastali smo se i prijateljski i povodom svih ovih dešavanja i eventualno dogovora o nekoj postizbornoj koaliciji."

Za ozbiljnije razgovore Mrkić će, za razliku od Kovačevića, kaže, čekati odluke organa partije, koje bi mogle biti donesene sljedeće sedmice.

"Moj lični stav je potpuno jasan. Ja sam ga saopštio. Ja ne predstavljam PES. Tu su svi kandidati sa liste koju sam predvodio, opštinski odbor, kao i centrala partije koji će dati svoj sud i ja ću da ispoštujem što oni kažu. Vrlo sam jasno rekao da konstituenti vlasti na državnom nivou mogu biti partneri i na lokalnom nivou", rekao je Mrkić.

U susret zvaničnim pregovorima Mrkićevo mišljenje dijeli i Vuković.

"Vlasti ne može biti bez jednog od ta tri politička subjekta, tako da vjerujem da ćemo u tom duhu i formirati vlast, da ćemo se dogovoriti oko principa funkicocnisanja vlasti i oko realizacije svih onih predizbornih obećanja koja su data građanima u kampanji."

Potencijalni činioci nove vlasti u pregovore ulaze sa određenim principima.

"Princip koji smo imali prilikom pregovora prethodnog puta, da ne iznosimo ništa dok se konačno ne dogovorimo, zadržaćemo i sada. Atmosfera je dobra i mislim da će dogovor biti na korist građana Nikšića koji su nam dali povjerenje", kaže Kovačević.

"Mislim da do kraja iduće nedjelje konkretno neke stvari u PES-u bi mogle da se napravi nacrt eventualnih pregovora i dogovora", rekao je Mrkić.

"Mi smo kazali da nećemo ucjenjivati za funkcije i pozicije. Vjerujem da će vlast biti formirana na demokratskim principima, da ćemo se fokusirati na razvoj grada, a ne na zauzimanje pozicija", naveo je Vuković.

A vrijeme za konstituisanje vlasti počinje da teče, budući da se očekuje da danas u "Službenom listu" budu objavljeni konačni rezultati izbora. Predsjednik Skupštine ima rok od 15 dana da zakaže konstitutivnu sjednicu, koja mora biti održana najkasnije 15 dana od dana sazivanja. Ako se ove tri koalicije dogovore, u Skupštini koja broji 41 imaće većinu od 23 odbornika.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Milatovića: Vrijeme je za nacrt Ugovora o pristupanju

Petak, 12.12.2025 | 10:12

Kabinet predsjednika Crne Gore pozdravlja izjavu njemačkog kancelara Fridriha Merca da Evropska unija sa Crnom Gorom može uskoro početi rad na Ugovoru o pristupanju.

Milatović okupio diplomatski kor na Cetinju: Partnerstvo za Evropu, bezbjednost i saradnju

Petak, 12.12.2025 | 09:11

Trećem svečanom prijemu za diplomatski kor, koji je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sinoć upriličio u Vladinom domu na Cetinju, prisustvovalo je više od stotinu ambasadora i predstavnika diplomatske mreže, piše u saopštenju Milatovićevog kabineta.    

Laković: Ne razumijem zašto PES još podržava Vraneša u Pljevljima

Petak, 12.12.2025 | 08:13

Poslanik Pokreta Evropa sad i predsjednik skupštinskog Odbora za bezbjednost i odbranu Miodrag Laković je u emisiji Načisto na TV Vijesti kazao da nedavne secesionističke poruke predsjednika Opštine Pljevlja Darija Vraneša idu u korist onima koji žele tenzije, te da je reakcija premijera Milojka Spajića bila takva da nije htio da daje na značaju Vranešovim izjavama.

Janović: Nije isključena mogućnost da u budućnosti formiram svoju političku platformu

Četvrtak, 11.12.2025 | 20:29

Doskorašnji poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Nikola Janović, kazao je da je javnost unazad mjesecima bila u prilici da vidi njegovo mimoilaženje u stavovima s partijskim.

Živković: Odlazak Janovića neće oštetiti rejting DPS-a

Četvrtak, 11.12.2025 | 20:15

Predsjednik DPS Crne Gore Danijel Živković rekao je da je za stranka za vrijeme 30 godina vlasti ostvarila istorijske uspjehe, i da je u tom periodu u partiji bilo mnogo funkcionera i rukovodilaca različitih sektora koji su pomagali da se ostvaruju mnogobrojne pobjede.

Krivična prijava zbog utaje poreza od preko 90.000 eura

Petak, 12.12.2025 | 10:19

Službenici Sektora za borbu protiv kriminala su, nakon sprovedenih višemjesečnih aktivnosti, zajedno sa službenicima Sektora za finansijsko-obavještajne poslove, a u saradnji sa službenicima Poreske uprave, podnijeli krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, protiv pravnog i ovlašćenog lica zbog sumnje da su izvršili krivično djelo utaja poreza i doprinosa

Milatovića: Vrijeme je za nacrt Ugovora o pristupanju

Petak, 12.12.2025 | 10:12

Kabinet predsjednika Crne Gore pozdravlja izjavu njemačkog kancelara Fridriha Merca da Evropska unija sa Crnom Gorom može uskoro početi rad na Ugovoru o pristupanju.

Liverpul dovodi Semenja u januaru kao Salahovu zamjenu

Petak, 12.12.2025 | 10:02

Liverpul bi već u januaru mogao da krene po krilnog napadača Bornmuta Antoana Semenja, aktiviranjem njegove otkupne klauzule od 65 miliona funti (oko 74 miliona eura).

Ovo je 10 najboljih pjesama 21. veka: Prvo mjesto je sve iznenadilo

Petak, 12.12.2025 | 09:57

Muzički magazin l Rolling Stone objavio je popis 250 najboljih pjesama 21. vijeka. 

Instagram će korisnicima dozvoliti da sami biraju teme koje žele da vidite

Petak, 12.12.2025 | 09:48

Instagram testira novu opciju koja će omogućiti korisnicima da imaju veću kontrolu nad sadržajem koji im se prikazuje.  

Mundijal u SAD-u poskupio: navijači širom svijeta ogorčeni

Petak, 12.12.2025 | 09:44

FIFA se na žrijebu za Svjetsko prvenstvo pohvalila rekordnom brzinom prodaje ulaznica, a komplimente je uputio i Donald Tramp, tvrdeći da se karte prodaju bolje nego ikad.

Kim Kardašijan pojaviće se kao lik u popularnoj videoigri

Petak, 12.12.2025 | 09:34

Zvijezda reality TV-a Kim Kardashian pojavit će se kao lik u hit video igri Fortnite.

Zadržan zbog sumnje na otmicu i dijeljenje eksplicitnog sadržaja

Petak, 12.12.2025 | 09:33

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje od 72 sata osumnjičenom S.B. zbog sumnje na seksualno uznemiravanje i zloupotrebu tuđeg snimka ili fotografije sa seksualno eksplicitnim sadržajem, saopšteno je iz ODT Podgorica.    

Bomba u Argentini: Boka želi Dibalu

Petak, 12.12.2025 | 09:22

Argentinski vezista Paulo Dibala ulazi u posljednjih šest mjeseci svog ugovora sa Romom, što znači da već od januara može da pregovara sa drugim klubovima, koji bi ga doveli bez obeštećenja na kraju sezone.    

Milatović okupio diplomatski kor na Cetinju: Partnerstvo za Evropu, bezbjednost i saradnju

Petak, 12.12.2025 | 09:11

Trećem svečanom prijemu za diplomatski kor, koji je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sinoć upriličio u Vladinom domu na Cetinju, prisustvovalo je više od stotinu ambasadora i predstavnika diplomatske mreže, piše u saopštenju Milatovićevog kabineta.