Nedjelja, 27.04.2025 | 09:48
IZVOR: pobjeda.me

DPS osvojio od 42 do 55 odsto GLASOVA u mjestima u kojima je Đukanović učestvovao u kampanji

Potpredsjenik DPS-a i koordinator za Nikšić Jevto Eraković kazao je da je Demokratska partija socijalista osvojila od 42 do 55 odsto glasova u mjestima u kojima je počasni predsjednik Milo Đukanović učestvovao u kampanji.




Foto: DPS

"Sa posebnom pažnjom pratim komentare političkih analitičara u Crnoj Gori. Kao u svakom tako i u njihovom poslu ima manje i više uspješnih, odnosno kredibilnih. Ova analiza koju ste citirali pokazuje ili neznavenost, ili nedobronamjernost te analitičarke, koja kao da je više bila motivisana da saopšti stavove onih koji ne žele dobro DPS-u nego što je argumentovano analizirala stvari. Da se služila činjenicama, onda je mogla da se uvjeri da je u mjestima u kojima je gospodin Đukanović učestvovao u kampanji DPS osvojio od 42 do 55 odsto glasova, pa nek javnost sudi je li pomogao ili odmogao",  kazao je Eraković, upitan da prokomentariše ocijene analitičarke često pristutne u medijima da je “Đukanović više odmogao nego što je pomogao DPS-u.”

Ocijene analitičarke da se ta partija još nije reformisala, Eraković poručuje da je “potrebno konačno svim dušebrižnicima argumentovano začepiti usta.”

"Prva reforma DPS-a je uslijedila neposredno nakon 30. avgusta 2020. godine. Oni naši članovi koji su pokrivali svoje pozicije razmišljajući samo o ličnoj koristi i koristoljublju prvi su napustili DPS i mnogi od njih zauzeli važne pozicije u novoj vlasti. I dobitak je za partiju da smo se takvih oslobodili. Nakon toga je uslijedilo podmlađivanje rukovodstva, neposredan način izbora i kadrovska osvježavanja na svim nivoima",  ističe on.

Uputio je jasnu poruku svima.

"Politiku DPS-a vode isključivo ti novoizabrani organi partije. Nikakvo rukovođenje iz sjenke ili sa nekih drugih pozicija nije moguće. Niti je to ko pokušavao, niti se to dešavalo. DPS posjeduje ljude sa stručnim i profesionalnim referencama koji bi mogli da vode i veće države od Crne Gore, jer su se profesionalno dokazali i van granica naše države. Sa druge strane, imate isfrustrirane političare koji su 30 godina tumarali pod patronatom različitih diktatora i balkanskih nacionalističkih autoriteta, radeći otvoreno protiv obnove državnosti Crne Gore i protiv njenih interesa. I sada hoće neko da nas ubijedi da treba da slijedimo njihovu politiku da bi nam priznali da smo se reformisali. Nikada",  poručuje Eraković.

Kako kaže, imaju svoj put i pravac, ,,modifikovan u odnosu na ranije i sa većim uvažavanjem stavova i kritika kredibilnih intelektualaca, NVO i građanske javnosti, što je, između ostalog, kako kaže ,garancija da će uspjeti u ostvarenju svojih ciljeva.”

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mandić: Treba da se razgovara, naši ministri podržaće zahtjeve DNP na Vladi

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:26

"Mi smo počeli sa dinamikom da rješevamo pitanja koja se tiču svih građana. To su pitanja plata i penzija, slobode govora i borbe protiv organizovanog kriminala i korupcije beskompromisno", rekao je Mandić.

Đeljošaj sa Rajzing Rajnke: Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt napora da unaprijedimo investicioni ambijent

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:13

Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj primio je u oproštajnu posjetu ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori, Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt zajedničkih napora da se unaprijedi investicioni ambijent, saopšteno je iz njegovog resora.

Aranitović: Mujović je današnjom suspenzijom Dajkovića samo potvrdio tvrdnje opozicije

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 15:37

Današnjom suspenzijom Vladislava Dajkovića, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović je samo potvrdio tvrdnje opozicije, saopštila je odbornica DPS-a u Skupštini Glavnog grada Ksenija Aranitović.

Đurašković: Cetinje funkcionisalo bez većih poteškoća, iako je grad sa najvećom količinom padavina u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 15:13

Povodom obilnih i kontinuiranih padavina koje su u proteklim danima zahvatile Prijestonicu Cetinje, a imajući u vidu potrebe građana i značaj pravovremenih informacija, gradonačelnik Prijestonice Nikola Ðurašković saopštio je da je sve funkcionisalo bez većih poteškoća.

"Postrojenje se mora graditi, Srbi ne treba da izađu iz vlasti"

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 14:03

Poslanik Dragan Bojović podnio je ostavku na sve funkcije u DNP-u, a prema obrazloženju do kojeg je došao Portal RTCG, Bojović je poručio da bi izlazak iz vlasti bila stratški pogrešna odluka.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:58

U utorak se očekuje umjereno do potpuno oblačno i uglavnom suvo vrijeme.

Poznati španski novinar ima drugu verziju priče: Alonso nije otpušten, već je sam otišao!

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:39

Španski mediji nude oprečne informacije o odlasku Ćabija Alonsa sa klupe Real Madrida.

Otvoren javni poziv opštinama za unapređenje komunikacije o evropskim integracijama

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:27

Ministarstvo evropskih poslova, kroz projekat EU4ME, raspisalo je javni poziv za lokalne samouprave u okviru inicijative „Osnaživanje opština za evropsko djelovanje“, saopštili su iz tog resora.

Kanselo zvanično u Barseloni: Portugalac stigao na pozajmicu iz Al Hilala

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:05

Žoao Kanselo je novo ime u redovima Barselone, potvrđeno je danas iz katalonskog kluba.

Simeone uputio izvinjenje Perezu i Vinisijusu nakon incidenta u Superkupu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:43

Polufinale Superkupa Španije između Reala i Atletika, koje su „kraljevi“ dobili 2:1, ostalo je u sjenci verbalnog sukoba Dijega Simeonea i Vinisijusa.

Budućnost Voli: Trebaju nam naši navijači da tribine Morače pretvore u plavo-bijelo „more“

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:23

U jednoj od ključnih utakmica grupne faze Eurokupa, košarkaše Budućnost Volija očekuje duel sa litvanskim Lietkabelisom, zakazan za 14. januar 2026. godine u 19 časova u Mtel dvorani „Morača“.

Đeljošaj sa Rajzing Rajnke: Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt napora da unaprijedimo investicioni ambijent

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:13

Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj primio je u oproštajnu posjetu ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori, Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt zajedničkih napora da se unaprijedi investicioni ambijent, saopšteno je iz njegovog resora.

Ovih pet vitamina bi žene starije od 40 godina morale da uključe u ishranu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:55

Kako starimo, sposobnost tijela da obnavlja i štiti ćelije kože prirodno se smanjuje, što može dovesti do tanje kože, gubitka sjaja i pojave sitnih linija.

Zašto je Brooklyn Beckham prekinuo sve veze s Victorijom i Davidom: Kap koja je prelila čašu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:28

Izvor blizak Brooklynu Beckhamu, otkrio je razlog zbog čega je on odlučio komunicirati sa svojim roditeljima Victorijom i Davidom Beckhamom isključivo preko advokata.

Pep mora da nadomjesti povrede štopera, Milan još čeka odluku Menjana

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:13

Mančester siti tokom januarskog prelaznog roka možda dovede pojačanje u posljednjoj linjii, milanski velikan još pregovara sa golmanom.