"Pokémon Legends: Z-A", nastavak igre "Pokémon Legends: Arceus" iz 2023. godine, biće dostupna od 16. oktobra ove godine.
Foto: YouTube screenshot/IGN
Osim datuma izlaska igre, Pokémon Company je potvrdio da će nova Pokémon Presents prezentacija biti održana 22. jula.
Gejmeri će vjerovatno moći uhvatiti više "čudovišta" i boriti se s njima u Lumiose Cityju, uključujući Mega-Evolved Pokémona nedavno prikazanog na "pakovanju" igre. Posljednji Pokémon Presents održan je u februaru, kada su predstavljena tri početna Pokémona u igri "Pokémon Legends: Z-A", kao i novi sistem borbe u realnom vremenu.
Treba napomenuti i da će poboljšana verzija igre biti dostupna za nadolazeću konzolu Nintendo Switch 2.
Dolazak igre u oktobru znači da su male šanse za lansiranje igre "Metroid Prime 4" istog mjeseca, jer Nintendo praktikuje da razdvoji premijere svojih naslova. "Donkey Kong Bananza" dolazi 17. jula, ali ostatak Nintendovih planova za ovu godinu zapravo ne zna.
Nova Nintendo Direct prezentacija bi mogla biti održana u junu, kada bi kompanija trebala otkriti više detalja o svojim planovima za ostatak 2025. godine.
KOMENTARI (0)