Nedjelja, 01.06.2025 | 14:57
IZVOR: kolektiv.me

Adžić: Vlast preokupirana ODBRANOM FOTELJA, zaboravila na pripremu turističke sezone

Vladajuća većina je katastrofalnom postupcima u prethodnom periodu i izostankom volje da razgovaraju sa građanima i riješe aktuelni problemi koji uzrokuju konstantne protestne blokade na putnim pravcima ugrozila turističku sezonu i gurnula je u neizvjesnost, istakao je potpredsjednik Građanskog pokreta URA i poslanik u Skupštini Crne Gore Filip Adžić. 




Foto: Vlada Crne Gore/R. Koprivica, arhiva

Adžić podsjeća da je sve počelo sa vladinim uvećanjem PDV-a u turizmu sa 7% na 15%, s jasnim ciljem da svoje neplanske rashode i deficit u budžetu pokušaju ublažiti, što će vjerovatno dovesti do nekonkurentnih cijena u odnosu na okruženje, a time i ugroziti turističku privredu.

Adžić konstatuje da su loši potezi nastavljani marifetlucima prilikom raspisivanja tendera za zakup plaža, čime su se privrednici doveli u neizvjesnost, tako što su se očiglednim koruptivnim radnjama odlagali i zaključivali tenderi, zbog čega su brojne plaže i dalje nepripremljene za sezonu, naročito u Ulcinju.

,,Vlada Crne Gore nije planski ušla u rekonstrukciju puteva, nije elementarno osposobila komunikacija između gradova, pa tako danas imamo krajnje neprilagođen put uoči turističke sezone na najprometnijem putu u državi, Budva-Tivat, zatim u potpunosti blokiran put Mojkovac- Đurđevića Tara, gdje je selo Dobrilovine, prepoznato mjesto na turističkoj mapi Nacionalnog parka Durmitor, odsječeno od svijeta već pola godine. Uz to, česte su totalne obustave saobraćaja i na putu Berane - Bijelo Polje, zbog rekonstrukcije puta", dodaje Adžić.

Adžić navodi da se, dok su svakodnevne protestne blokade na putevima u državi, u svim regijama, Vlada i premijer Spajić ponašaju kao da se one ne dešavaju, da ij ne tretiraju ozbiljno i ne pozivaju građane na razgovor u cilju rješavanja problema, iako imamo protestne blokade na putnim pravcima Podgorica - Cetinje, Bar - Ulcinj, Podgorica - Niksic, Nikšić-Šavnik-Žabljak, Kolašin - Mojkovac.

,,Uprkos tome što je svakome jasno da će to negativno uticati na turističku i sveukupnu privredu države, uticati na sliku Crne Gore u očima stranaca, još niko iz Vlade nije primio na razgovor nijednog predstavnika građa koji protestuju, već svojom nebrigom i neradom samo podspješuju nastavak i širenje protestnih blokada", kazao je Adžić.

On dodaje da je zato danas u velikoj mjeri ugrožen turizam na cijelom primorju, Žabljaku i Cetinju.

,,I dok se sastanci u Vladi na najvišem nivou organizuju isključivo zbog nastavka podjele partijskog kolača, a ne rješavanja akutnih i najhitnijih pitanja u državi, turizmom koji je na izdisaju, svakom građaninu je jasno da aktuelna parlamentarna većina mora što prije da ode", zaključio je Adžić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Krapović: Očekujem da Lazarević sjutra bude RAZRIJEŠEN dužnosti načelnika Generalštaba

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 20:20

Ministar odbrane Dragan Krapović istakao je kako očekuje da će Savjet za odbranu i bezbjednost sjutra razriješiti načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore Zorana Lazarevića.

Poslanici u UTORAK o Mandićevoj SMJENI i o Sporazumu sa UAE

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 17:16

Sjednica Skupštine Crne Gore, koja je prošle sedmice prekinuta tek što je počela, biće nastavljena sjutra.

U utorak biraju PREDSJEDNIKA Opštine Nikšić

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 16:59

Sjednica Skupštine opštine (SO) Nikšić, na čijem dnevnom redu je izbor predsjednika Opštine, biće održana sjutra.

URA: Vladajuća većina u SO Bar ODBILA raspravu o projektima ponuđenim investitoru iz UAE

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 15:41

Na današnjoj sjednici Skupštine opštine Bar, odbornici koji čine vladajuću većinu(DPS, SD, SDP, Liberalna partija) odbili su predlog odbornice Građanskog pokreta URA Feride Peročević, da se dnevni red dopuni tačkom: „Informacija o projektima ponuđenim investitoru iz UAE – preispitivanje nadležnosti, ovlašćenja i interesa opštine Bar“.

Mrkić: Izbor predsjednice SO unutarpartijski dogovor, potrebniji sam kao direktor bolnice

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 14:40

Dr Zoran Mrkić danas je odgovarajući na pitanja novinara kazao da je predlog da Milica Lalatović Žižić bude predsjednica SO Nikšić, a ne on, rezultat unutarpartijskih dogovora u Pokretu Evropa sad (PES).

Uvode se NOVA PRAVILA - Ovo je SEDAM stvari koje će se PROMIJENITI na telefonima

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 09:51

Evropska unija uvodi nova pravila za pametne telefone koja stupaju na snagu 20. jun. 2025., a cilj im je produžiti vijek trajanja uređaja i olakšati njihovo popravljanje. Nova pravila odnose se na pametne telefone, tablete, klasične mobitele (tzv. „feature phones“) i bežične telefone.

Objavljene NOVE CIJENE goriva

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 09:34

Ministarstvo energetike i rudarstva objavilo je nove cijene naftnih derivata, koje će biti na snazi do 16. juna.

"Novače, do kada da te čekam?": Sabalenka prekinula Đokovićev intervju

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 10:23

Najbolja teniserka svijeta Arina Sabalenka i najbolji teniser svih vremena Novak Đoković ponovo su imali komičnu situaciju u Parizu, na Rolan Garosu.

Podgorica - Građani mogu u svakom trenutku vidjeti gdje se nalazi njihov autobus

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 08:32

Građani od sada mogu pratiti kretanje autobusa u realnom vremenu, a to im je omogućio novi servis koji je Glavni grad pustio u rad, piše Dan.

Bečić: Izborom NOVOG načelnika Generalštaba Vojske CG otvorićemo dugočekani PROCES vetinga u sektoru odbrane

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 09:10

Pored odlučne borbe protiv organizovanog kriminala i sistemske korupcije, jedan od najvažnijih i najosjetljivijih poslova ove vlasti jeste sveobuhvatan veting, temeljna provjera integriteta i lojalnosti institucijama države, u četiri ključna stuba bezbjednosti: Upravi policije, ANB-u, Vojsci Crne Gore i pravosuđu, saopštio je potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić.

Iskoristite SUNČAN DAN - Ove TEMPERATURE nas očekuju u UTORAK

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 22:03

U utorak nas očekuje pretežno sunačno vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

TOPLOTNI UDAR može biti smrtonosan: Evo kako ga prepoznati i šta odmah učiniti

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 22:00

Toplotni udar je izuzetno opasno stanje koje nastaje kada temperatura tijela brzo i nekontrolisano raste, često iznad 40 stepeni Celzijusa.

Jedna ZEMLJA PODSTIČE upotrebu telefona i vještačke inteligencije u školama

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 21:44

Estonija, lider prema Pisa testiranju, od septembra ide u suprotnom pravcu od ostalih evropskih zemalja, podstičući đake da tokom nastave koriste mobilne telefone i vještačku inteligenciju, a sve u cilju poboljšati učenja i rezultata.

Đoković nakon POBJEDE: "Moj CILJ je jasan"

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 21:18

Teniser Novak Đoković oglasio se nakon plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa.

Ove GREŠKE nakon tuširanja jako štete koži, UPOZORAVAJU dermatolozi

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 21:00

Malo šta može da se uporedi sa osjećajem toplog tuša – on podstiče bolji protok krvi, umiruje napete mišiće i pomaže u oslobađanju od stresa. Ipak, dermatolozi upozoravaju da pojedine navike koje mnogi praktikuju nakon tuširanja mogu negativno uticati na zdravlje kože. 

ZDRAVI SLADOLED: Treba vam PET sastojaka i PET MINUTA pripreme

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 20:43

Donosimo vam recept za zdravi sladoled za koji će vam trebati 5 sastojaka i 5 minuta pripreme, a koji možete jesti čak i za doručak.

Šta SIMBOL koji dodate POTPISU govori o vama?

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 20:31

Prema grafologiji, dodavanje simbola ili crteža u potpisi može mnogo da otkrije o vama.

Krapović: Očekujem da Lazarević sjutra bude RAZRIJEŠEN dužnosti načelnika Generalštaba

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 20:20

Ministar odbrane Dragan Krapović istakao je kako očekuje da će Savjet za odbranu i bezbjednost sjutra razriješiti načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore Zorana Lazarevića.

Oglasila se ABA liga nakon "SPORNOG" šuta Brauna u "Morači"

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 20:10

Košarkaška ABA liga izdala je saopštenje povodom sporne situacije sa kraja utakmice između Budućnosti i Crvene zvezde.

Kaluđerović: Predložili smo da KAZNA za nepropisno parkiranje na kolovoznim trakama i pješačkim prelazima bude 300 EURA

Ponedjeljak, 02.06.2025 | 20:08

Problem izraženog nepropisnog parkiranja ne može se riješiti stubićima, već su neophodne veće kazne, smatra sekretar podgoričkog Sekretarijata za saobraćaj, Ninoslav Kaluđerović.