Tokom izvođenja redovnih radova na PK “Potrlica” u nedelju, 15. juna u poslepodnevnim časovima, došlo je do iznenadnog pomjeranja tla i aktiviranja klizišta. Klizište je zahvatilo zaglinjeni prostor i dovelo do zatrpavanja mašine, saopšteno je iz Rudnika uglja Pljevlja.
Foto: rupv.me
"Rukovalac bagera je, brzom intervencijom, evakuisan sa lica mjesta i tom prilikom je zadobio lakše tjelesne povrede. Mehanizacija (bager) koja se u tom trenutku nalazila unutar aktivirane mase pretrpjela je materijalnu štetu".
Kako je saopšteno, na lice mjesta je izašao rudarski inspektor koji će sačiniti zvaničan izvještaj o uzrocima i posledicama incidenta.
"Napominjemo da se radovi na otkrivci izvode u otežanim i visokorizičnim uslovima, prvenstveno zbog neposredne blizine postojećeg korita rijeke Ćehotine. Zanemarivanjem projekta Ćehotine, u prethodnom periodu dovelo nas je u situaciju da trenutno radimo u zoni visokog rizika, uprkos primjeni svih mjera bezbjednosti. Zato još jednom naglašavamo da je realizacija projekta izmještanja korita rijeke Ćehotine od suštinskog značaja - kako za bezbjednost radnika i nastavak proizvodnje u Rudniku uglja Pljevlja, tako i za stabilnost snabdijevanja električnom energijom Crne Gore", zaključeno je u saopštenju Rudnika uglja Pljevlja.
KOMENTARI (0)