Četvrtak, 19.06.2025 | 16:21
IZVOR: cdm.me

Pejović: Izvještaj Evropskog parlamenta POTVRDIO koliko smo blizu članstvu u EU

Usvajanje Izvještaja Evropskog parlamenta o Crnoj Gori još jednom je potvrdilo koliko smo blizu našem zajedničkom cilju – članstvu u Evropskoj uniji.




Foto: arhiva, Skupština Crne Gore

"Drago nam je što izvještaj prepoznaje ogromnu podršku građana Crne Gore pristupanju, koja dostiže i do 80 odsto, i što naša zemlja i dalje ostaje lider u procesu proširenja EU, saopštio je generalni sekretar Pokreta Evropa sad i potpredsjednik Skupštine Crne Gore", Boris Pejović.

Kako je kazao, posebno su zadovoljni što je Evropski parlament pohvalio našu punu usklađenost sa evropskom spoljnom i bezbjednosnom politikom, , kao i našu opredijeljenost međunarodnoj saradnji zasnovanoj na pravilima.

“Važno je što je u izvještaju jasno prepoznata volja vladajuće koalicije da sarađuje sa opozicijom čak i u slučaju sukobljenih stavova, što pokazuje našu zrelost i posvećenost evropskom putu”, istakao je Pejović.

Takođe dodaje, izuzetno nam je značajno što je jasno naglašeno da bilateralna pitanja, poput razgovora sa Hrvatskom oko Poglavlja 31, ne smiju blokirati naš put ka EU, već da se moraju rješavati kroz konstruktivan dijalog.

“Radujemo se što su pohvaljeni naši koraci u reformama pravosuđa, borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala, zaštiti slobode medija, kao i jačanju zaštite životne sredine”, naveo je Pejović.

Generalni sekretar PES-a zaključuje kako su svakako svjesni da nas čekaju i dodatne reforme, posebno u izbornom zakonodavstvu, ali vjerujemo da ćemo i te izazove zajedno uspješno savladati.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

DPS: "Policija pod komandom Lazara Šćepanovića dotakla dno"

Utorak, 08.07.2025 | 21:31

Crnogorska policija večeras je – na čelu sa Lazarom Šćepanovićem, dotakla dno kada je primijenila silu i brutalno napala građane na mirnom skupu protesta protiv sramne ovogodišnje dodjele Trinaestojulske nagrade, saopštili su iz Demokratske partije socijalista DPS.

Milatović: Zajedno gradimo evropsku budućnost Crne Gore na temeljima slobode, jednakosti i solidarnosti

Utorak, 08.07.2025 | 21:07

Četrnaesti jul 1789. godine ne označava tek pad jedne tvrđave, već uzdizanje jedne ideje. Francuska revolucija promijenila je svijet, a njena uzvišena načela — Liberté, Égalité, Fraternité — postala su svjetionik onima koji teže slobodi, pravdi i dostojanstvu. To nisu samo ostaci prošlosti, već živi ideali koji nastavljaju da oblikuju i vode naša društva danas, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović na svečanom prijemu, povodom obilježavanja Dan Bastilje — nacionalnog praznika Francuske Republike.

Mugoša: Umjesto najviše državne nagrade, Stanišiću bi trebalo da bude URUČEN poziv Tužilaštva

Utorak, 08.07.2025 | 17:13

Šef poslaničkog kluba Socijaldemokrata u Skupštini Crne Gore i predstavnik Evropskog saveza, Boris Mugoša, reagovao je na društvenoj mreži “X” na izjavu jednog od ovogodišnjih dobitnika Trinaestojulske nagrade Velja Stanišića i kazao da bi umjesto najviše državne nagrade, Stanišiću trebao da bude uručen poziv Tužilaštva.

Stanivuković podnosi KRIVIČNU PRIJAVU protiv Dodika

Utorak, 08.07.2025 | 15:59

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković održao je danas konferenciju za medije na kojoj je najavio pokretanje krivične prijave protiv predsjednika entiteta Republike Srpske (RS) Milorada Dodika, prenosi Klix.

Mandić: STRAHUJEM da su dosijei o Jovanoviću i drugim ubistvima spaljeni na Žabljaku 2020. godine

Utorak, 08.07.2025 | 12:58

Predsjednik parlamenta Andrija Mandić (NSD/ZBCG) rekao je da je profesor Vojin Laković iznio vrijedno svjedočenje. On je upozorio da ako ANB nema dosije o Jovanovlću, i njegovom ubistvu, onda nema ni za druga ubistva o kojima Anketni odbor raspravlja.

Podgoričanka OSUMNJIČENA za incident ispred Hrama ostaje u Istražnom zatvoru

Utorak, 08.07.2025 | 08:46

J.R. (44) iz Podgorice ostaće u Istražnom zatvoru u narednih 30 dana zbog opasnosti da bi, ukoliko bi se našla na slobodi, mogla doći u posjed automobila i ponoviti krivično djelo protiv opšte sigurnosti odnosno izazvati novi incident sa mogućnošću da više osoba bude povrijeđeno.

Uran u Blizancima donosi PROMJENE: Za ova dva horoskopska znaka počinje NOV ŽIVOT

Utorak, 08.07.2025 | 09:25

Teška vremena se završavaju za dva znaka Zodijaka nakon što Uran promijeni znak i ponovo uđe u Blizance prvi put posle 84 godine. Očekujte da ćete u tom periodu postati radoznaliji i otvoreniji za nove ideje.

Nakon tropskih dana stiže osvježenje – KIŠA i pad temperature OBILJEŽIĆE UTORAK

Ponedjeljak, 07.07.2025 | 22:02

U utorak nas očekuje pretežno oblačno i nestabilno vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Kabinet Milatovića: Trinaestojulska nagrada mora biti odraz vrijednosti antifašizma, građanskog društva i demokratije

Utorak, 08.07.2025 | 11:28

Za sve nas koji volimo Crnu Goru Trinaestojulska nagrada nosi duboku simboliku. Vrijednosti na kojima gradimo savremenu Crnu Goru počivaju na temeljima antifašizma, građanskog društva i demokratije i sa njima trasiramo put ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji i društvu razvijenih evropskih demokratija, saopšteno je iz Kabineta Predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.

Sankcionisano 49 vozača teretnih motornih vozila, kršili zabranu saobraćaja na ovim dionicama

Utorak, 08.07.2025 | 09:05

Pojačane saobraćajne kontrole policije.

DPS: "Policija pod komandom Lazara Šćepanovića dotakla dno"

Utorak, 08.07.2025 | 21:31

Crnogorska policija večeras je – na čelu sa Lazarom Šćepanovićem, dotakla dno kada je primijenila silu i brutalno napala građane na mirnom skupu protesta protiv sramne ovogodišnje dodjele Trinaestojulske nagrade, saopštili su iz Demokratske partije socijalista DPS.

Evropski savez: Država REPRESIJOM brani sramotu – Nasiljem na građane koji brane obraz Crnoj Gori

Utorak, 08.07.2025 | 21:28

"Umjesto da povuku sramnu i nezakonitu odluku o dodjeli Trinaestojulske nagrade osobama koje negiraju Crnu Goru i njeno antifašističko nasljeđe, predstavnici aktuelne vlasti danas su poslali policiju na građane koji su izrazili neslaganje s takvom politikom poniženja", kazali su iz Evropskog saveza.

Dragan Bokan kandidat za predsjednika KSCG

Utorak, 08.07.2025 | 21:26

Krajnji rok za podnošenje kandidatura za prvog čovjeka crnogorske košarke je 17. jul

Krah još jedne HOLIVUDSKE ljubavi - Razvode se Deniz Ričards i Aron Fajpers

Utorak, 08.07.2025 | 21:17

Zahtjev za razvod od koleginice, glumac je podnio nakon skoro sedam godina braka.

Milatović: Zajedno gradimo evropsku budućnost Crne Gore na temeljima slobode, jednakosti i solidarnosti

Utorak, 08.07.2025 | 21:07

Četrnaesti jul 1789. godine ne označava tek pad jedne tvrđave, već uzdizanje jedne ideje. Francuska revolucija promijenila je svijet, a njena uzvišena načela — Liberté, Égalité, Fraternité — postala su svjetionik onima koji teže slobodi, pravdi i dostojanstvu. To nisu samo ostaci prošlosti, već živi ideali koji nastavljaju da oblikuju i vode naša društva danas, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović na svečanom prijemu, povodom obilježavanja Dan Bastilje — nacionalnog praznika Francuske Republike.

Alkaras nezaustavljiv - Treće polufinale Vimbldona u nizu!

Utorak, 08.07.2025 | 20:58

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je pobedio Kamerona Norija u tri seta, 6:2, 6:3, 6:3.

Lalatović: Navijači da u revanšu ispune TRIBINE, sa pokažemo kako se vole Podgorica i Crna Gora

Utorak, 08.07.2025 | 20:51

"Čestitam objema ekipama na igri. Mislim da nijesmo zaslužili poraz, rival je imao samo jedan šut u okvir gola i dao pogodak jer nijesmo dobri izašli u blok. S druge strane, imali smo stopostotnu šansu u prvom poluvremenu. Da smo poveli meč bi išao u potpuno drugom smjeru, imali bismo više prostora, oni bi morali da srljaju. Želio sam da se rješava u Podgorici, želja mi se ostvarila, iako bih više volio da je ostalo 0:0. Ipak, i ovaj rezultat nam daje veliku šansu, očekujem da budemo efikasniji u revanšu", kazao je trener "plavo-bijelih" Nenad Lalatović.

Cikotić: Biber sprejevima BRANE fašizam

Utorak, 08.07.2025 | 20:43

Biber sprejevima brane fašizam, navela je na mreži X potpredsjednica SDP i predstavnica Evropskog saveza Amina Cikotić.

Ćerka Brusa Vilsa progovorila o dugogodišnjoj borbi s ANOREKSIJOM: "Nisam cijenila svoje zdravlje"

Utorak, 08.07.2025 | 19:21

Talula Vils, ćerka Brusa Vilsa i Demi Mure odlučila je za Vogue progovoriti o dugogodišnjoj borbi s anoreksijom i zdravstvenim problemima sa kojima se suočavala.

Siner iznenadio sve - Neočekivana ODLUKA pred važno takmičenje

Utorak, 08.07.2025 | 18:55

Italijanski teniser Janik Siner otkazao je trening na dan pred meč četvrtfinala VImbldona protiv Bena Šeltona.