Ponedjeljak, 04.08.2025 | 16:26
IZVOR: klix.ba

Sara Džesika Parker se OPROSTILA od uloge u seriji "Seks i grad": "Zauvijek sam ZAHVALNA“

Nakon tri sezone HBO-ova serija "And Just Like That" kao nastavak kultne "Seks i grad" je zvanično otkazana. 




Foto: YouTube screenshot/YESNetwork

Glavna glumica i producentkinja Sara Džesika Parker emotivnom porukom oprostila se od lika koji je obilježio njenu karijeru – Keri Bredšo. Parker je na Instagramu objavila pismo u kojem se zahvaljuje svima koji su učestvovali u stvaranju serije, kao i gledaocima koji su godinama voljeli, navijali – ali ponekad i osuđivali – Keri.

„Keri Bredšo je dominirala mojim profesionalnim životom 27 godina. Mislim da sam je ja najviše voljela. Znam da su je i drugi voljeli, nekad bili frustrirani njom, ali su navijali za nju. Ta simfonija emocija bila je moj najvažniji saputnik. Zauvijek sam zahvalna“, napisala je Parker, potvrđujući da je ovo kraj jednog poglavlja.

Ona i kreator serije Majkl Patrik King donijeli su zajedničku odluku da serija And Just Like That neće imati novu sezonu. Kako je istakla, rad na seriji bio je radost, avantura i najljepši oblik teškog rada, u saradnji s izvanrednom ekipom od preko 380 članova produkcije.

„Predala se šeširima, knjigama, cipelama, prijateljicama i obećanju svakog novog dana u svom voljenom gradu i među ljudima koje je najviše cijenila. Nosila je sram, ponos, čast, optimizam i doslovno bezbroj haljina i suknji. Držala se za ruke, nade i najbolje u ljudima“, navela je Parker.

Serija And Just Like That ponovo je okupila Keri, Mirandu i Šarlot u Njujorku, dok se Samanta pojavila samo u kratkoj sceni na kraju druge sezone. Iako je serija pokušala spojiti nostalgiju i savremene društvene teme, reakcije publike i kritike bile su podijeljene – neki su hvalili nove likove, dok su drugi zamjerali neubjedljive dijaloge i narativnu nedosljednost.

Uprkos tome, gledanost je bila solidna, a kraj treće sezone ostavio je prostora za potencijalni nastavak – koji se, ipak, neće desiti.

Originalna serija Sex and the City emitovala se na HBO-u od 1998. do 2004. godine, kroz šest sezona i 94 epizode. Osvojila je sedam Emi nagrada, osam Zlatnih globusa i stekla milione fanova širom svijeta. Nakon toga uslijedila su dva filma, a zatim i nastavak And Just Like That, koji je počeo s emitovanjem 2021. godine.

Serija je otvoreno govorila o ženskoj seksualnosti, prijateljstvu, modi i izazovima života u velikom gradu. Likovi Keri, Mirande, Šarlot i Samante postali su ikone pop kulture.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

UP - U Kolašinu uhapšen nastavnik, osumnjičen za seksualno uznemiravanje učenika

Utorak, 03.03.2026 | 08:20

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u saradnji sa nadležnim Osnovnim državnim tužilaštvom u Bijelom Polju, locirali i lišili slobode osobu osumnjičenu za krivično djelo seksualno uznemiravanje, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Ruska verbalna podrška Iranu razotkrila granice savezništva sa Moskvom: koliko zaista vrijedi podrška Kremlja?

Utorak, 03.03.2026 | 09:34

Dok je Teheran u subotu ujutru bio zasipan američkim i izraelskim bombama, njegov glavni diplomata okrenuo je broj Moskve. Sa druge strane linije, prema zvaničnom ruskom saopštenju, ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izrazio je saučešće svom iranskom kolegi i obećao mu – verbalnu podršku, piše Politiko.

U Crnoj Gori neće biti nestašice nafte

Utorak, 03.03.2026 | 08:19

Cijene goriva već naredne sedmice biće veće za nekoliko centi, kazao je za Radio Crne Gore Draško Striković iz Udruženja naftnih kompanija. Uvjerava da nestašica neće biti, da zaliha ima za nekoliko narednih mjeseci, a dobra je i snabdijevenost u državama regiona – Grčkoj i Hrvatskoj.  

MVP: Vlada organizuje danas evakuacioni let iz Egipta

Utorak, 03.03.2026 | 08:29

Vlada Crne Gore organizovaće danas let za evakuaciju naših državljana iz Egipta, saopštila je za TVCG Ivana Đukanović iz Generalnog direktorata za konzularne poslove i saradnju sa iseljeništvom.

MVP: Državljani CG na Bliskom Istoku da izbjegavaju nepotrebna kretanja i prate obavještenja

Utorak, 03.03.2026 | 08:16

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore poziva crnogorske državljane koji se nalaze u ratom pogođenim državama na Bliskom istoku savjetuje da ostanu u svojim mjestima boravka, izbjegavaju nepotrebna kretanja i redovno prate službena obavještenja nadležnih organa država u kojima borave.

Od sjutra naoblačenje, temperatura do 20 stepeni

Utorak, 03.03.2026 | 21:27

Prijepodne pretežno sunčano povremeno uz malu do umjerenu, uglavnom visoku, oblačnost. 

(VIDEO) Ženska osoba spasena iz Morače

Utorak, 03.03.2026 | 21:22

Brzom reakcijom policije i vatrogasaca spasena je ženska osoba koja se iz za sada neutvrđenih razloga našla u rijeci Morači.

Vučić: Oni koji su išli na sunčanje u Dubai ne slušajući šta pričam krivce će da traže u nama

Utorak, 03.03.2026 | 21:19

Prvi let sa putnicima iz Dubaija stigao je u Beograd rano jutros, drugi se očekuje u toku noći, a kako piše N1, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ljut je na one koji ga nisu slušali, iako nije bilo zvaničnog upozorenja države da se ne ide u zemlje Bliskog istoka.

Ministarstvo zdravlja: Prevencija gojaznosti je dugoročna investicija u zdravlje populacije

Utorak, 03.03.2026 | 20:35

Međunarodni dan borbe protiv gojaznosti predstavlja poziv na odgovorno djelovanje, zasnovano na naučnim dokazima, međusektorskoj saradnji i dugoročnoj viziji društva koje zdravlje prepoznaje kao svoju temeljnu vrijednost, saopštili su iz Ministarstva zdravlja.

Tužilački savjet: Mandić ugrozio samostalnost tužioca

Utorak, 03.03.2026 | 20:46

Tužilački savjet ocijenio je osnovanom pritužbu u vezi sa ugrožavanjem samostalnosti državnog tužioca od predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića.

Milatović: Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni

Utorak, 03.03.2026 | 20:12

Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni, poručio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Primorac dobio nalog da igra sjutra, odluka CAS-a čeka se do podne

Utorak, 03.03.2026 | 20:08

Na adresu VPK Primorac danas je stigao zvaničan mejl u kojem se klub poziva da započne pripreme za odigravanje prve utakmice osmine finala Evrokupa protiv Juga, zakazane za sjutra u 19 časova u Podgorici.

Proljećne alergije kod djece: Kako prepoznati prve znakove?

Utorak, 03.03.2026 | 19:59

Proljeće donosi duže dane, više boravka na otvorenom i, nažalost, sezonske alergije. Kod djece se prvi simptomi često zamijene s prehladom, što može odgoditi pravovremenu reakciju. U proljeće cvatu brojna stabla i biljke, a polen se lako širi vazduhom.

Šakira oborila rekord u Meksiko Sitiju: Besplatnom koncertu prisustvovalo 400.000 ljudi

Utorak, 03.03.2026 | 19:45

Šakira je u nedjelju završila opsežni meksički dio svoje svjetske turneje “Las Mujeres Ya No Lloran” novim rekordom i to okupivši 400.000 ljudi na besplatnom koncertu na trgu u Mexico Cityju.

Klikovac o RTV Podgorica: Uskoro će se saznati sve o namještenim ugovorima, kupljenim diplomama i ko iz "mraka" upravlja ovim emiterom

Utorak, 03.03.2026 | 19:35

"Primjenom zakona borimo se protiv mraka. Protiv podgoričkog Informera koji se finansira sa 2 miliona eura od novca gradjana Podgorice. RTV Mrak koji zapošljava sijače mržnje, tvorce lažnih optužbi i kojima o moralu i principima govore osudjeni za najgora krivična djela", objavio je na mreži X Andrija Klikovac, šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada.