Subota, 06.09.2025 | 19:04
IZVOR: vijesti.me

MPNI: Osumnjičeni nastavnik SUSPENDOVANdo okončanja postupka - ulcinjska škola preduzela sve NEOPHODNE mjere i radnje

Iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija kazali su da pozdravljaju brzu reakciju i senzibilitet koji su, u ovom veoma osjetljivom slučaju, pokazale nadležne institucije




Foto: Arhiva/Kolektiv.me

Uprava ulcinjske škole čiji nastavnik je uhapšen zbog sumnje da je seksualno uznemiravao devetogodišnju učenicu u ovom konkretnom slučaju preduzela je sve neophodne mjere i radnje – odmah po saznanju je obaviještena Uprava policije Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI), Osnovno državno tužilaštvo (ODT) kao i Centar za socijalni rad, te donijeta odluka o suspenziji prosvjetnog radnika do okončanja postupka.

To je rečeno u saopštenju za javnost MPNI

 "Povodom nemilog događaja u Ulcinju, gdje je, zbog postojanja osnovane sumnje da je seksualno uznemiravao maloljetnu učenicu, slobode lišen jedan prosvjetni radnik, Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija pozdravlja brzu reakciju i senzibilitet koji su, u ovom veoma osjetljivom slučaju, pokazale nadležne institucije. Uz puno poštovanje prava oštećene strane, a poštujući i prezumpciju nevinosti, iskazujemo uvjerenje da će nadležni organi na najefikasniji način i po hitnom postupku u potpunosti rasvijetliti ovaj događaj", navodi se u saopštenju MPNI.

Iz MPNI dodaju da su, prepoznajući izazove koji su postojali u prethodnom periodu, zajedno sa NVO Udruženje Roditelji su inicirali izmjene Opšteg zakona o obrazovanju i vaspitanju, koje su nedavno usvojene. Ovim izmjenama je, kako ističu, propisano da u ovakvim i sličnim slučajevima, direktor obrazovne ustanove, po pravilu, donosi zabranu izvođenja nastave prosvjetnom radniku protiv koga je pokrenut postupak zbog uznemiravanja učenika i to za sve vrijeme trajanja postupka.

"U crnogorskim školama ne smije biti mjesta nikakvom vidu uznemiravanja učenika, bilo od strane prosvjetnih radnika, bilo od strane vršnjaka. Naša djeca moraju se osjećati sigurno u školama, na isti način kao u toplini svoga doma. I u narednom periodu Ministarstvo će nastaviti da aktivno promoviše i sprovodi politiku nulte tolerancije na nasilje i uznemiravanje u školama, na dobrobit svih naših učenika", zaključuje se u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vuković: Vrijeme je da građani dobiju realnu šansu za svoj stan

Subota, 06.09.2025 | 09:23

„Cijene stanova u Crnoj Gori dostigle su nivo koji je nedostižan za većinu građana. Mladim ljudima, porodicama koje žive kao podstanari i ranjivim grupama, pravo na krov nad glavom postalo je luksuz. To je neprihvatljivo za društvo koje želi da gradi budućnost na pravdi i jednakim šansama", poručila je Milena Vuković, poslanica Građanskog pokreta URA.

Crna Gora - Do sada HPV vakcinu primilo preko 13.500 djece i mladih

Subota, 06.09.2025 | 08:51

Skoro tri godine u Crnoj Gori sprovodi se vakcinacija protiv humanog papiloma virusa, uzročnika raka grlića materice. Do sada je vakcinisano preko 13.500 djece i mladih, od čega oko 10.500 djevojčica i blizu 3.000 dječaka, kazao je u Linku Radija Crne Gore epidemiolog u Institutu za javno zdravlje dr Milko Joksimović.

Kreće RETROGRADNI URAN, i najviše će uticati na ova ČETIRI horoskopska znaka

Subota, 06.09.2025 | 10:30

Danas kreće retrogradni Uran i to će uticati na sve horoskopske znakove, a posebno na četiri i to sve do februara naredne godine - Blizanci, Bik, Strijelac i Škorpija.

Ovaj modni gigant ZATVARA 60 prodavnica širom svijeta, i to u OVIM ZEMLJAMA

Subota, 06.09.2025 | 09:51

Švedski modni gigant H&M prinuđen je na veliku reorganizaciju, što uključuje zatvaranje oko 60 prodavnica svog brenda Monki širom svijeta.

Đoković - Teško mi je da igram protiv Alkarasa i Sinera na tri dobijena seta

Subota, 06.09.2025 | 08:58

Četiri puta je ove sezone Novak Đoković stizao do polufinala grend slema, ali nijednom nije uspio da se plasira u finale - srpski teniser je sinoć zaustavljen i u polufinalu US opena, a bolji je bio Karlos Alkaras koji je slavio 3:0.

Nema potrebe za HEMIJOM - Osvježite DOM na potpuno PRIRODAN način

Subota, 06.09.2025 | 21:56

Zaboravite na kupovne sprejeve.

Nutricionisti otkrili - Ovo je najzdravija vrsta HLJEBA koju možete jesti svakog dana

Subota, 06.09.2025 | 21:35

Hljeb je dugo bio na lošem glasu kao glavni neprijatelj svake dijete, ali stručnjaci sada tvrde da je on i te kako zdrav.

Japanski način čišćenja lica sve popularniji: Zato žene imaju porcelanski izgled

Subota, 06.09.2025 | 21:08

Japanska metoda čišćenja kože je nevjerovatna, a više nije ni tajna, pa slobodno možete da je isprobate.

Ovo svakodnevno radimo naTELEFONU, a predstavlja ozbiljnu PRIJETNJU za bezbjednost

Subota, 06.09.2025 | 20:45

Brisanje aplikacija traje svega nekoliko minuta, ali može značajno smanjiti količinu podataka dostupnih drugima.

Adžić: Dali smo sve od sebe, SREČA nam je OKRENULA leđa

Subota, 06.09.2025 | 20:37

Crnogorski fudbaleri su porazom od Češke pod Goricom šanse za plasman na Mundijal sveli na teoriju. Ofanzivni vezista "sokola" Vasilije Adžić smatra da je ekipa sinoć odigrala dobar meč, ali da nije imala sreće.

Utakmica pod sjenkom PRIJETNJE - Drama u Rigi zbog dojave o BOMBI

Subota, 06.09.2025 | 20:18

Košarkaši Srbije igraju protiv Finske meč osmine finala Evrobasketa u Rigi.

Selena Gomez organizuje vjenčanje u TAJNOSTI - Lokacija ostaje nepoznata i za ZVANICE

Subota, 06.09.2025 | 19:57

Selena Gomez i Beni Bjanko će se, prema pisanju stranih medija, venčati u narednih mjesec dana.

U Glavnom gradu biće POSTAVLJENI samo betonski „ležeći policajci“ - Gumeni često na METI vandala

Subota, 06.09.2025 | 19:43

Gumeni ležeći policajci često su na meti vandala, pa se sve češće postavljaju trajni – asfaltni i betonski. Iako niije u njihovoj nadležnosti, građani zahtjeve upućuju preduzeću Putevi, a trenutno ih je više od šest stotina. One koji ih samoinicijativno uklanjaju i postavljau kontroliše i kažnjava Komunalna inspekcija, piše gradski.me.

Mnogi vozači ovoIGNORIŠU - Evo šta prvo treba da uradite kad se upali ZELENO svjetlo

Subota, 06.09.2025 | 19:27

Instruktor vožnje upozorava na posljedice greške koju većina vozača pravi.

Jesen u FLAŠI - :Domaći LIKER od KRUŠAKA koji će vas oduševiti

Subota, 06.09.2025 | 18:39

Jesen donosi obilje plodova, a sočne i aromatične kruške idealne su za pripremu ukusnog domaćeg likera