Četvrtak, 11.09.2025 | 13:15
IZVOR: Kolektiv.me

PROČITAJTE - Ovo su NOVA KADROVSKA rješenja Vlade

Vlada Crne Gore je, na današnjoj sjednici razmotrila više kadrovskih pitanja.




Foto: Vlada Crne Gore/Bojan Gnjidić 

U tom kontekstu, Vlada je:

donijela Rješenje o određivanju Sava Vučinića za vršioca dužnosti direktora Direkcije za zaštitu tajnih podataka,

donijela Rješenje o razrješenju članova Odbora direktora Društva sa ograničenom odgovornošću „Crnogorski operator tržišta električne energije“ – Podgorica u sastavu: Nermin Škretović, Maksim Vučinić i Đorđije Ostojić,

donijela Rješenje o imenovanju članova Odbora direktora Društva sa ograničenom odgovornošću „Crnogorski operator tržišta električne energije“ – Podgorica u sastavu: Nermin Škretović, Maksim Vučinić i Đorđije Ostojić,

donijela Rješenje o određivanju Jasne Jovović za vršiteljku dužnosti generalne direktorice Direktorata za kapitalne, međunarodne i projekte iz fondova EU u Ministarstvu pravde,

donijela Rješenje o prestanku vršenja dužnosti v. d. generalnog direktora Direktorata za penzijsko i invalidsko osiguranje i boračku i invalidsku zaštitu u Ministarstvu socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Isada Kurpejovića,

donijela Rješenje o određivanju Ranka Andrijaševića za vršioca dužnosti rukovodioca Kancelarije za održivi razvoj u Generalnom sekretarijatu Vlade Crne Gore,

donijela Rješenje o razrješenju zamjenice Zaštitnika imovinsko-pravnih interesa Crne Gore - Kancelarija u Podgorici Slavice Laković,

donijela Rješenje o imenovanju Sandre Filipović za zamjenicu Zaštitnika imovinsko-pravnih interesa Crne Gore - Kancelarija u Podgorici,

donijela Rješenje o određivanju Milice Musović za vršiteljku dužnosti sekretarke Ministarstva ekonomskog razvoja,

donijela Rješenje o imenovanju Siniše Bjekovića za člana Savjeta za vladavinu prava i

donijela Rješenje o prestanku vršenja dužnosti v. d. generalnog direktora Direktorata za energetsku efikasnost u ranijem Ministarstvu energetike Božidara Pavlovića.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zenović: Zatvaranje 18 poglavlja naredne godine realno očekivanje

Utorak, 04.11.2025 | 20:19

Glavni pregovarač Crne Gore sa EU Predrag Zenović kazao je u Dnevniku TVCG da članstvo Crne Gore u 2028. godine više nije samo ambicija Crne Gore, već i realno očekivanje. On je to rekao komentarišući nikad pozitivniji Izvještaj EK za Crnu Goru koji je danas objavljen. Kaže da je Crna Gora napravila ključni bilans između vladavine prava i cijelog seta tehničkih poglavlja, na kojima je nastavila da radi predano.

Vuković: Izvještaj EK potvrdio kritike DPS-a i ostatka opozicije, ambijent za PROŠIRENJE nikad BOLJI

Utorak, 04.11.2025 | 18:59

Predsjednik Odbora za evropske integracije Skupštine Crne Gore i potpredsjednik Demokratske partije socijalista, Ivan Vuković, kazao je kako pozitivan ton Izvještaja EK i optimistične izjave zvaničnika EU predstavljaju ohrabrenje za svakoga ko želi da vidi Crnu Goru u Evropskoj uniji.

Đeljošaj: Izvještaj Evropske komisije POTVRĐUJE rezultate predanog rada Ministarstva ekonomskog razvoja

Utorak, 04.11.2025 | 18:30

Godišnji izvještaj Evropske komisije o napretku Crne Gore za ovu godinu dodatno nas ispunjava ponosom i ohrabrenjem, jer izvještaj potvrđuje izvanredne rezultate koje smo postigli u oblastima iz nadležnosti našeg ministarstva, saopštio je potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj.

Mandić - Satler: Crna Gora prepoznata kao LIDER evropskih integracija u regionu

Utorak, 04.11.2025 | 18:26

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić sastao se danas sa šefom Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori, NJ.E. Johanom Satlerom, koji mu je uručio Izvještaj Evropske komisije o Crnoj Gori za 2025. godinu. Mandić je poručio da Izvještaj, koji je javno okarakterisan kao najbolji do sada, potvrđuje da je Crna Gora još jednom prepoznata kao lider evropskih integracija u regionu.

Ibrahimović: Izvještaj EK potvrđuje da je Crna Gora najnapredniji kandidat za članstvo u EU

Utorak, 04.11.2025 | 17:19

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović ocijenio je da najnoviji Izvještaj Evropske komisije o Crnoj Gori potvrđuje da je država ostvarila vidljiv i značajan napredak u procesu evropskih integracija, istakavši da je riječ o najpozitivnijoj ocjeni do sada.

Nova ROMANSA - Sofi Tarner u VEZI sa poznatim pevačem?

Srijeda, 05.11.2025 | 09:06

Prema pisanju stranih medija, frontmen grupe Coldplay, Kris Martin, i glumica iz Igre prijestola, Sofi Tarner, navodno su započeli romansu.

Ministarstvo finansija: Prepoznati smo kao jedan od ključnih generatora EVROPSIH REFORMI

Srijeda, 05.11.2025 | 08:44

Najnoviji Izvještaj Evropske komisije o Crnoj Gori potvrđuje ono na čemu Ministarstvo finansija predano radi a to je konkretan, mjerljiv i sveobuhvatan napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji, saopštili su iz tog resora.

Granice su nestale. Igra je počela.

Srijeda, 05.11.2025 | 08:37

Ljubitelji sporta i kazino igara dobijaju kompletno iskustvo koje spaja adrenalin najvećih liga sa dinamikom modernog online kazina.

Kakvo nam VRIJEME donosi srijeda? Pročitajte VREMENSKU PROGNOZU!

Utorak, 04.11.2025 | 21:57

Pročitajte kakvo nas vrijeme očekuje sjutra.

Pao je i glavni favorit za osvajanje Eurokupa! Budućnost bolja od Bešiktaša za šestu pobjedu u nizu!

Utorak, 04.11.2025 | 21:20

Besprekorno veče u Morači u svakom smislu!

Antifašisti Cetinja: Vandalizovanje Titovog spomenika pokušaj da se izbriše antifašistički temelj crnogorske državnosti

Utorak, 04.11.2025 | 21:14

Nevladina organizacija Antifašisti Cetinja oglasila se povodom vandalizovanja spomenika Josipu Brozu Titu u Podgorici. Oni najoštrije osuđuju ovaj, kako kažu, kukavički čin i smatraju da je on očigledan simptom vremena u kojem su četnički narativi, podignuti iz istorijskog blata, dobili prostor da se slobodno šire iz institucija i medija.

EIB Global otvorila predstavništvo u Crnoj Gori

Utorak, 04.11.2025 | 20:47

Evropska investiciona banka (EIB Global) otvorila je kancelariju u Crnoj Gori kako bi unaprijedila finansijsku i tehničku podršku za javne i privatne investicije u zemlji, saopšteno je iz EIB-a. Nova kancelarija, navode, nalazi u glavnom gradu u okviru Delegacije EU, a vodiće je Davor Kunc, koji radi u Grupaciji EIB-a od 2018. godine.

Zenović: Zatvaranje 18 poglavlja naredne godine realno očekivanje

Utorak, 04.11.2025 | 20:19

Glavni pregovarač Crne Gore sa EU Predrag Zenović kazao je u Dnevniku TVCG da članstvo Crne Gore u 2028. godine više nije samo ambicija Crne Gore, već i realno očekivanje. On je to rekao komentarišući nikad pozitivniji Izvještaj EK za Crnu Goru koji je danas objavljen. Kaže da je Crna Gora napravila ključni bilans između vladavine prava i cijelog seta tehničkih poglavlja, na kojima je nastavila da radi predano.

Novo štene u kući? Evo kako mu olakšati prve dane

Utorak, 04.11.2025 | 20:11

Briga o novom štenetu može biti uzbudljiv, ali i izazovan zadatak, a stručnjaci savjetuju vlasnicima kako da osiguraju sigurno i ugodno okruženje za svog novog prijatelja.

Javlja vam se BOL u GLAVI kada vježbate? Evo zašto i kad ukazuje na OPREZ

Utorak, 04.11.2025 | 19:45

Iako su često bezopasne, ove takozvane "glavobolje pri fizičkom naporu" mogu ozbiljno pokvariti utisak nakon treninga i navesti vas da preispitate šta ste pogrešno uradili.