Utorak, 14.10.2025 | 19:49
IZVOR: rtcg.me

Radnici Ski centra Kolašin najavljuju BLOKADE puta Berane – Kolašin sve dok država NE REAGUJE

Zaposleni u Ski centru Kolašin 1600 blokirali su danas na jedan sat magistralni put Kolašin-Berane kod tunela Klisura. Sindikat ukazuje da su radnici mjesecima u teškoj situaciji jer još nije uplaćena odobrena državna finansijska pomoć za skijalište Crne Gore. Najavljuju da će protestovati svakog radnog dana od 12 do 13 sati dok država ne reaguje.




Foto: YouTube screenshot/MediaBiro, arhiva

Na Bjelasici kasne zarade, a kasne i pripreme za zimsku sezonu. Previše problema, a od najavljene finansijske pomoći države još uvijek ni traga. Sindikat radnika Ski centra Kolašin 1600 zbog toga je danas otpočeo sa protestima, koje će organizovati svakog radnog dana od 12 do 13 sati, najavljuje za Radio Crne Gore član sindikata Dalibor Medenica.

“Što se tiče nekih daljih koraka naših, o tome će naravno svi biti u obaviješteni, za sad će biti ovako kako smo se dogovorili međusobno kao kolege, od 12 do 13 sati svaki dan osim vikenda. Proces će uključivati blokiranje magistralnog puta Kolašin-Berane kod tunela Klisura”, rekao je Medenica.

Avgustovska plata je isplaćena minulih dana, a radnicima se duguje još septembarska. Medenica ukazuje da ih je osim kašnjenja zarada na ulicu izveo veći cilj. Upozoravaju da bi Žičara K7, koja dvije godine već nije u funkciji, i ove zime mogla ostati zatvorena, što bi značajno uticalo na poslovanje skijališta.

“Druga stvar, novac koji je neophodan da Vlada uplati kroz obećanu pomoć bi se iskoristio takođe za remont žičara K7 i K8 i dva brza lifta i takođe za remonte tabača staza. Koristi se dosta rezervnih djelova, maziva i sličnih sredstava koja trenutno nažalost firma nije u mogućnosti da kupi. Mi ćemo to odraditi svakako u bilo kojem momentu to da se uplati jer nećemo dozvoliti da se krene u zimsku sezonu sa neremontovanom žičarom i neprovjerenim sistemima za bezbjednost žičare. Ta neophodna pomoć koja je obećana morala bi što prije da se uplati da bi zimsku sezonu sačekali spremni”, rekao je Medenica.

Radnici po ko zna koji put ukazuju da je neophodno konačno obezbijediti sistem vještačkog osnježavanja staza.

Poručuju da je Ski centar Kolašin 1600 glavna lokomotiva razvoja grada, te da je borba za skijalište borba za budućnost Kolašina.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Voli: Podržavamo neradnu nedjelju, zakon mora važiti jednako za sve

Srijeda, 28.01.2026 | 17:18

Uprava kompanije Voli saopštila je da podržavaju neradnu nedjelju, a poručuju i da zakon mora važiti jednako za sve.

Zirojević: Crnogorska privreda da zaposlenima obezbijedi neradnu nedjelju

Srijeda, 28.01.2026 | 16:56

Poslanik Socijaldemokrata (SD) Nikola Zirojević, komentarisao je na društvenoj mreži X odluku o ukidanju neradne nedjelje.

Novaković Đurović: Vladin sporazum sa UAE u energetici suprotan državnim interesima

Srijeda, 28.01.2026 | 14:37

Predlog Vlade Crne Gore sa potpisivanjem međudržavnog energetskog sporazuma sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima(UAE), kojim bi Crna Gora bez ikakvih pravila, bez transparentnosti, suprotno zakonima ustupila džavne resurse stranim investitorima je još jedan sramotan potez koji podsjeća na neka ranija vremana kada je gotovo svaki privatizacioni ugovor bio propraćen sumnjama u korupciju, saopštila je potpredsjednica URE Ana Novaković Đurović.

Mugoša: Pasivnost većine, njihove kalkulacije i ucjene dovele do ukidanja neradne nedjelje

Srijeda, 28.01.2026 | 12:36

Poslanik Socijaldemokrata (SD) i predsjednik Odbora za ekonomiju, finansije i budžet Boris Mugoša je, komentarišući ukidanje neradne nedjelje u trgovinama, naveo da se desilo ono na što je dugo vremena ukazivao i upozoravao.

Unija poslodavaca: Blokade granica nanose višemilionsku štetu državama Balkana

Srijeda, 28.01.2026 | 11:28

Iz Unije poslodavaca izrazili su ozbiljnu zabrinutost zbog blokada graničnih prelaza od strane Udruženja međunarodnih prevoznika tereta.

Godinu i po prije isteka ugovora: Rastali se Čelsi i Sterling

Srijeda, 28.01.2026 | 21:59

Fudbalski klub Čelsi sporazumno je raskinuo ugovor sa svojim napadačem Rahimom Sterlingom.

Šaranović: Na sastanku očekujem ministra pravde, predstavnike sudstva i direktora ANB-a

Srijeda, 28.01.2026 | 21:10

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, saopštio je da se on i direktor Uprave policije uvijek odazivaju pozivima na sastanke, te da očekuje široko institucionalno učešće na sastanku o predmetnoj temi.

Čarapić: Bjekstvo Medenice bilo predvidivo nakon odbijanja izmjena ZKP-a

Srijeda, 28.01.2026 | 20:43

Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić reagovao je na vijest da policija traga za Milošem Medenicom, nakon što mu je danas, poslije izricanja presude, sutkinja Vesna Kovačević odredila pritvor zbog opasnosti od bjekstva. Medenici je, podsjećamo, izrečena jedinstvena kazna zatvora od 10 godina i dva mjeseca, kao i novčana kazna od 50.000 eura.

NSD: Samo jedinstvena većina može dovesti borbu protiv organizovanog kriminala do kraja

Srijeda, 28.01.2026 | 20:33

Portparol Nove srpske demokratije (NSD) Mirko Miličić poručio je da samo jedinstvena parlamentarna većina može do kraja iznijeti borbu protiv organizovanog kriminala, uz upozorenje da će za današnji propust nadležni snositi veliku odgovornost.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 28.01.2026 | 21:30

U četvrtak se očekuje umjereno do potpuno oblačno vrijeme, sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim predjelima, uglavnom u jutarnjim i večernjim časovima. 

Ljiljanić: Odluka o novčanoj podršci roditeljima za produženi boravak djece nakon Javne rasprave

Srijeda, 28.01.2026 | 21:19

Nakon nedavne centralne rasprave, Glavni grad je otvorio dodatnu diskusiju sa pružaocima usluga u susret Odluci o subvenciji produženog boravka, za koju je izdvojeno dva miliona eura.

Popović novi košarakaš Ilirije

Srijeda, 28.01.2026 | 21:07

Crnogorski košarkaš Petar Popović igraće do kraja sezone za Perspektivu Iliriju, nakon što je sporazumno raskinuo ugovor sa Igokeom.

Dikaprio emotivno o koleginici koja je ostala bez nominacije: Bila je srce i duša ovog filma

Srijeda, 28.01.2026 | 21:57

Leonardo Dikaprio se oglasio povodom najvećeg iznenađenja kada su u pitanju ovogodišnje nominacije za Oskara i izostanka njegove koleginice Čejs Infiniti, za koju su mnogi predviđali da će biti nominovana u kategoriji najbolja glavna glumica.

Navijači Čelsija izbodeni u Napulju

Srijeda, 28.01.2026 | 18:52

Napulj je još jednom potvrdio reputaciju grada u kojem gostujući navijači ne mogu računati na bezbrižan boravak uoči velikih evropskih utakmica.

Mark Entoni čeka osmo dijete

Srijeda, 28.01.2026 | 20:20

Srećnu vijest podijelili na Instagramu.