Subota, 22.11.2025 | 14:32
IZVOR: informer.rs

Novi trend obuzeo Evropu: Zaboravite na KLASIČNU novogodišnju jelku, ovako se sada UKRAŠAVA dom

Evropljani ove sezone sve češće biraju jednostavnije praznične ukrase, suve grančice, LED rasvjetu i dekoracije od recikliranih materijala, stvarajući moderan izgled.




Foto: Ilustracija/Pexels

Praznici 2025. donose potpuno drugačiji pristup dekorisanju. Umjesto raskošnih jelki u prvi plan dolaze ekološka i praktična rješenja koja zauzimaju manje prostora, a izgledaju efektno.

Suve grane, svjetleće lampice i ručno rađeni ukrasi postaju glavna alternativa i odlična opcija za sve koji žele lijepu, ali jednostavniju dekoraciju.

U fokusu su minimalizam i održivost, malo elemenata, prirodni materijali i dobro raspoređena rasvjeta stvaraju atmosferu topline i odmerenog luksuza. Svaki detalj ima svoju ulogu, a prostor djeluje uredno, moderno i harmonično.

Foto: Ilustracija/Pexels

Veliki dio inspiracije dolazi iz skandinavskog stila: svijetle neutralne nijanse, drvo, prirodna tekstura i čista estetika bez natrpanosti. LED rasvjeta dodatno naglašava praznični doživljaj, a dom ostaje elegantan i smiren.

Tržište takođe prati trend, pa se sve više mogu pronaći ukrasi od recikliranih materijala, ručno izrađene dekoracije i jednostavne svjetleće instalacije koje omogućavaju da svako napravi originalno praznično uređenje bez prevelikih troškova i kompllikacija.

Zaključak je jednostavan, nije potrebna klasična jelka da bi dom izgledao svečano. Suve grane, LED svjetla i održivi ukrasi pružaju moderan izgled, uz manju potrošnju, brže postavljanje i ekološki pristup praznicima.

Minimalistički stil i dalje čuva praznični duh, ali na diskretniji i elegantniji način.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

PREMINULA Jovanka Jolić

Utorak, 06.01.2026 | 20:43

Jovanka je bila poznata po svojim teorijama o globalnim strukturama moći i političkim dešavanjima.

Mitropolija crnogorsko-primorska SPC organizovala nalaganje badnjaka ispred Cetinjskog manastira

Utorak, 06.01.2026 | 19:08

Tradicionalno nalaganje badnjaka održano je danas u 15 časova ispred Cetinjskog manastira uz prisustvo vjernika. Badnjake je osveštao mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, koji je tom prilikom uputio prazničnu poruku okupljenima.

MUP: OKC primio preko 450 poziva, ovi putni pravci su ZATVORENI

Utorak, 06.01.2026 | 16:21

U protekla 24 sata Operativno-komunikacioni centar 112 je primio je preko 450 poziva. Građani su najčešće prijavljivali poplavljena imanja i objekte, kao i probleme u odvijanju saobraćaja, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Vujović: Vrijeme Božića nas obnavlja i spaja i predstavlja putokaz novog početka

Utorak, 06.01.2026 | 15:16

Ministarka kulture i medija, dr Tamara Vujović, uputila je čestitku povodom Badnjeg dana i Božića svim vjernicima koji ovaj hrišćanski praznik slave po julijanskom kalendaru.

Savić: Evropsko prvenstvo - korak ka OI u Los Anđelesu

Utorak, 06.01.2026 | 15:00

Vaterpolo reprezentacija ne bježi od rezultata na Evropskom prvenstvu (EP) u Beogradu, kazao je selektor Dejan Savić, navodeći da je cilj svake selekcije, pogotovo velike osmorke, kojoj i pripada Crna Gora, osvajanje medalje.

Milan Knežević: Pravo je čudo što nas se Bog još nije odrekao

Utorak, 06.01.2026 | 14:52

Predsjednik DNP, Milan Knežević, čestitao je Božić putem Instagrama. Njegov tekst prenosimo integralno.

Predsjedništvo DNP-a 9. januara o izlasku te partije iz vlasti

Utorak, 06.01.2026 | 14:01

Sjednica Predsjedništva Demokratske narodne partije (DNP) zakazana je za 9. januar...

Kako znati da je psu prehladno: „Pripazite na ove ključne znakove“

Utorak, 06.01.2026 | 13:47

kada su snježne padavine u pitanju, vlasnici pasa često se pitaju kada je sigurno izvesti svog ljubimca u šetnju.

Kako se pravi božićna česnica?

Utorak, 06.01.2026 | 13:36

Česnica je nezaobilazan dio božićne trpeze.

Nagradni fond Australijan opena povećan za 16 odsto

Utorak, 06.01.2026 | 13:24

Nagradni fond Australijan opena povećan je za 16 odsto u odnosu na prošlu godinu i iznosi rekordnu sumu za turnir koji počinje 18. januara.