Ništa od drugog mandata u beogradskom klubu?
Foto: Youtube screenshot/ BC Partizan TV
Poznati italijanski trener Andrea Trinkijeri po svemu sudeći neće ove jeseni započeti drugi mandat u Partizanu, jer je prema saznanjima njegovog sunarodnika Matea Andreanija odbio ponudu crno-bijelih i tako stavio tačku na spekulacije o novom angažmanu.
Još od prošle srijede, kada je u popodnevnim satima Željko Obradović podnio neopozivu ostavku na mjesto trenera Partizana Trinkijerijevo ime se istaklo na vrhu liste onih koji bi mogli da zamijene najtrofejnijeg stručnjaka Evrolige.
Prethodnih dana pojavljivale su se sporedične informacije o tome da je Trinkijeri nadomak prelaska u Partizan, a prema saznanjima našeg portala dvije strane nisu vodile pregovore o uspostavljanju saradnje.
Podsjetimo, do izbora Obradovićevog nasljednika ekipu će voditi doskorašnji Željkov pomoćnik Mirko Ocokoljić, koji će imati debi sjutra uveče protiv Bajerna iz Minhena.
Crno-bijele već u nedelju očekuje izazovno gostovanje u Klužu u AdmiralBet ABA ligi, a potom slijedi evroligaški derbi protiv Crvene zvezde u petak 12. decembra.
Do tada će biti poznati da li će neko doći umesto Ocokoljića, a kako stvari stoje to ne bi trebalo da bude Trinkijeri, koji nije na lijep način okončao prvi mandat po pitanju odnosa sa predsjednikom Ostojom Mijailovićem.
Andrea Trinchieri finally decided to reject the offer from Partizan Belgrade, despite the optimism of last days, can confirm @eurodevotion.
— Matteo Andreani (@matty_vanpersie) December 3, 2025
Not easy for Partizan, also other coaches rejected the club, I'm told.https://t.co/R9V2e2yfWh
KOMENTARI (0)