Petak, 12.12.2025 | 08:27
IZVOR: b92.net

Istorijsko izdanje Jokića: Denver pregazio Sakrament

Nikola Jokić je protiv Sakramenta ponovo izgledao kao igrač koji pomera granice sporta.




Foto: YouTube screenshot /NBA

Nakon kratkog predaha zbog NBA kupa, vratio se na parket kao da je pauza samo dodatno "naoštrila" njegove instinkte – Denver je pregazio Kingse sa 136:105, a Somborac je ponovo bio središnja figura jedne gotovo jednostrane košarkaške večeri.

Iako rezultat sugeriše potpunu dominaciju tima, ritam utakmice u velikoj meri je diktirao Jokić. Za manje od pola sata na terenu nagomilao je 36 poena, 12 skokova i osam asistencija, uz skoro savršen šut iz igre – 14 pogođenih šuteva iz 16 pokušaja.

Dva puta je poentirao i iza linije 7,24, a čak ni žestina Sakramento defanzive nije mu zadala ozbiljniju brigu. 

Denver je već u prvoj četvrtini počeo da gradi nedostižnu razliku. Jokić je otvorio meč u MVP ritmu – 16 poena i samo jedan promašaj za uvodnih 12 minuta, uz već tradicionalno razigravanje sa Džamalom Marejem. U drugoj deonici preuzeo je kontrolu pod obručem, pa je do poluvremena već imao 23 poena i sedam skokova.

Treća četvrtina bila je trenutak kada je delovalo da će se "rekordi" ponovo tresti. Kingsi nisu imali odgovor za Jokićeve kombinacije iz posta, pas igru i mekoću šuta. Denver je u jednom trenutku stigao i do +37, a širinu ekipe upotpunili su Votson, Džonson i Valančijunas sa takođe dobrim partijama.

Iako je mirisalo na još jedan tripl-dabl, Jokić je mogao da priušti sebi "luksuz odmora" – Adelman ga je rano povukao, jer utakmica odavno nije imala takmičarski naboj.

Uprkos nešto kraćoj minutaži, Jokić je još jednom pomerio granice statističke efikasnosti: ostao je igrač sa najviše mečeva u istoriji NBA u kojima je zabeležio najmanje 30 poena, 10 skokova i pet asistencija uz 80 odsto šuta iz igre.

Pored njega, Denver su nosili Votson sa 21 poenom, Džonson sa 16 i Valančijunas sa 15, dok su Hardavej i Marej dodali po 11.

Kod Kingsa su se izdvojili Monk sa 18 i Vestbruk sa 17 poena.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

„Pio“ d.o.o. Ulcinj na čelu sa Mladenom Đurovićem ostvario istorijski preokret: Od dubokih gubitaka do pozitivnog poslovanja

Četvrtak, 14.05.2026 | 23:02

Kompanija „Pio“ d.o.o. Ulcinj, na čelu sa Izvršnim direktorom Mladenom Đurovićem, koja upravlja hotelima „PIO“ u Ulcinju i „Gorske oči“ na Žabljaku pod okriljem Fonda PIO Crne Gore, ostvarila je u 2025. godini impozantne poslovne rezultate, prekidajući višegodišnji trend negativnog poslovanja.

Bečić: Istorijski rast povjerenja u vojsku i policiju potvrda uspjeha reformi u sektoru bezbjednosti

Četvrtak, 14.05.2026 | 21:11

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za bezbjednost i odbranu i koordinator Biroa za operativnu koordinaciju organa obavještajno-bezbjednosnog sektora Aleksa Bečić saopštio je da istraživanje javnog mnjenja, koje su predstavili evropski partneri, pokazuje drastičan i istorijski rast povjerenja građana u Vojska Crne Gore i Uprava policije Crne Gore, ocjenjujući da je to rezultat reformi, profesionalizacije i zdravog institucionalnog odnosa u sektoru bezbjednosti i odbrane.  

Vremenska prognoza - PETAK donosi OVE temperature

Četvrtak, 14.05.2026 | 21:23

U petak se očekuje promjenljivo oblačno vrijeme, povremeno i mjestimično kiša, ili pljusak sa grmljavinom.

Dinar: Ništa nije riješeno, nemamo što da izgubimo u Kopru

Četvrtak, 14.05.2026 | 20:32

Selektor "lavova" Didije Dinar kazao je nakon poraza od Slovenije u "Morači" u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo, da je zadovoljan izdanjem svoje ekipu. 

Vujović: Cetinje je prostor iz kojeg se vijekovima slala poruka da Crna Gora pripada Evropi

Četvrtak, 14.05.2026 | 21:33

Cetinje, kao grad koji čuva temelje crnogorskog identiteta, slobodarske tradicije i evropskog duha, simbolično je mjesto proslave Dana Evrope i poruke da su sloboda izražavanja, nezavisnost medija, zaštita kulturne baštine i očuvanje kulturne raznolikosti stubovi evropske budućnosti Crne Gore. To je poručila ministarka kulture i medija dr Tamara Vujović na proslavi Dana Evrope na Cetinju.  

Stanišić: Glas mladih iz Crne Gore da se čuje gdje se oblikuje evropska budućnost

Četvrtak, 14.05.2026 | 19:21

Skupština kao ključni prostor demokratskog dijaloga, u prethodnih godinu dana snažno se otvara prema građanima, mladima, civilnom sektoru i međunarodnim partnerima, uz jasnu poruku da parlament mora biti mjesto susreta institucija i društva. To je poručio generalni sekretar Skupštine Crne Gore, Boban Stanišić, otvarajući Forum o studentskom građanskom učešću „Vrijednosti koje grade demokratiju!“.     

Pokret za Podgoricu: Kompletan Upravni odbor FK Budućnost da podnese ostavku i preuzme odgovornost

Četvrtak, 14.05.2026 | 20:45

Pokret za Podgoricu saoppštio je kako smatra da je, nakon niza loših rezultata i stanja u kojem se trenutno nalazi FK Budućnost, neophodno da kompletan Upravni odbor kluba podnese ostavku i preuzme odgovornost za situaciju u kojoj se klub nalazi.

Milatović sjutra u posjeti Estoniji

Četvrtak, 14.05.2026 | 18:22

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, sa suprugom Milenom, boraviće 15. i 16. maja u zvaničnoj posjeti Republici Estoniji, saopšteno je iz predsjednikovog Kabineta.

Radević Zirojeviću: Institucija je država a Vaš svaki nastup ulica

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:57

Državna sekretarka u Ministarstvu odbrane Sandra Radević kazala je da je Institucija država a svaki nastup poslanika Evropskog saveza Nikole Zirojevića ulica. Ona je reagovala na saopštenje Zirojevića u kojem je optužio ministra odbrane Dragana Krapovića da izbjegava sjednicu skupštinskog Odbora za bezbjednost i odbranu.

MEP: Na Cetinju obilježen Dan Evrope

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:21

Cetinje, grad u kojem je evropska diplomatija ostavila dubok trag i danas ostaje jedno od ključnih mjesta crnogorske državne i kulturne istorije. U tom duhu Prijestonica je obilježila Dan Evrope programom posvećenim mladima, umjetnosti i zajedničkim evropskim vrijednostima, saopšteno je iz Ministarstva evropskih poslova.