Raspisan tender za izradu idejnog projekta brze saobraćajnice koja će povezati obilaznicu Budve i auto-put Bar-Boljare, od Markovića do Ljubotinja, saopštili su iz Monteputa.
Foto: Monteput D.O.O
Kako navode, dionica je duga 16 kilometara i dio je brze saobraćajnice duž Crnogorskog primorja. Ovaj koridor uvršten je u Prostorni plan Crne Gore do 2040. godine.
“Procijenjena vrijednost izrade idejnog projekta je 1,7 miliona eura, bez uračunatog PDV-a, a rok izrade 12 mjeseci od dana zaključenja ugovora”, piše u saopštenju.
Dodaju da idejnim projektom ove brze saobraćajnice dalje će se tehnički razraditi osnovna koncepcija i njena trasa, koja je razmatrana kroz ranije odrađena idejna rješenja.
“Raspisivanjem ovog tendera Monteput nastavlja aktivnosti na realizaciji ključnih saobraćajnih projekata, sa ciljem unapređenja putne mreže i stvaranja uslova za dalji ekonomski razvoj Crne Gore”, zaključuje se u saopštenju.
KOMENTARI (0)