Utorak, 16.12.2025 | 14:24
IZVOR: Kolektiv.me

RUP podržao stipendiranje studenata na UCG

Izvršni direktor Rudnika uglja Pljevlja Nemanja Laković potpisao je Memorandum o saradnji sa Univerzitetom Crne Gore (UCG) tako da RUP aktivno učestvuje u inicijativi „Stipendije najboljima – posao kod najboljih“.




Foto: RUP

Laković je istakao da je ulaganje u mlade ulaganje u sigurnu i održivu budućnost, dodajući da će RUP i ubuduće biti pouzdan partner obrazovanju i razvoju stručnih kadrova. Ove godine, osim finansijske podrške, praktična znanja i pofesionalno iskustvo u Rudniku sticaće najbolji studenti UCG-a: Aleksa Čarapić (Mašinski fakultet), Filip Drobnjak (Elektrotehnički fakultet) i Teodora Leovac (Građevinski fakultet).

“RUP još jednom potvrđuje da znanje i mladi ljudi imaju posebno mjesto u razvoju kompanije. Izuzetno mi je zadovoljstvo što imamo priliku da ulažemo u obrazovanje i budućnost mladih kadrova. Osim finansijske podrške, studentima pružamo mogućnost stručne prakse i profesionalnog usavršavanja, čime im pomažemo da svoje znanje pretoče u konkretno iskustvo i lakše zakorače na tržište rada. Ovakvim vidom podrške želimo da im ukažemo povjerenje i dodatno ih ohrabrimo na putu profesionalnog razvoja.“, objasnio je Laković.

Ova inicijativa predstavlja još jedan korak ka jačanju veze između obrazovanja i privrede, uz zajednički cilj – stvaranje uspješnih, motivisanih i stručnih mladih profesionalaca.

“Posebno me raduje činjenica da će već sjutra upravo ovi mladi ljudi, puni energije, ideja i ambicija, biti nosioci razvoja elektroenergetskog sistema i lideri koji će odgovorno voditi naše kompanije ka modernoj i stabilnoj budućnosti.”, dodao je Laković.

Studentima će tokom deset mjeseci biti dodijeljene stipendije u iznosu od 300 eura mjesečno, uz mogućnost obavljanja stručne prakse ili profesionalnog usavršavanja u okviru kompanije.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Povodom Svjetskog dana Roma, zgrada Skupštine Glavnog grada i most Milenijum večeras su osvijetljeni bojama romske zastave

Srijeda, 08.04.2026 | 21:46

Povodom Međunarodni dan Roma, Glavni grad Podgorica obilježio je ovaj datum simboličnim osvjetljenjem značajnih objekata u gradu.

Irinej: SPC osniva crkveni univerzitet

Srijeda, 08.04.2026 | 21:34

Mitropolit novosadski i bački Irinej izjavio je da Srpska pravoslavna crkva (SPC) osniva crkveni univerzitet, da na to imaju pravo vjerske zajednice u drugim državama, a da su postojeći državni univerziteti u Srbiji doživjeli “kataklizmu”.

Ambasada SAD u Iraku upozorila svoje državljane da ne putuju u Irak

Srijeda, 08.04.2026 | 20:44

Američka ambasada u Iraku upozorila je danas svoje državljane da ne putuju u tu zemlju posle "brojnih napada dronovima" koje su navodno pokrenule proiranske frakcije na diplomatske objekte i Međunarodni aerodrom u Bagdadu.  

Milatović - Jokić: Kotor može biti primjer usklađivanja razvoja i očuvanja prostora

Srijeda, 08.04.2026 | 18:37

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boravio je danas u Kotoru, gdje je sa predsjednikom Opštine Vladimirom Jokićem i predstavnicima lokalne samouprave razgovarao o ključnim izazovima i razvojnim prioritetima grada, sa akcentom na potrebu dugoročnog i održivog planiranja. Tokom razgovora ocijenjeno je da Kotor ima potencijal da bude primjer usklađivanja razvoja i očuvanja prostora kroz odgovorno upravljanje.  

EU od 10. aprila uvodi digitalnu kontrolu granica, bez pečata u pasošu

Srijeda, 08.04.2026 | 20:58

Evropska unija od 10. aprila 2026. godine u potpunosti uvodi novi Sistem ulaska/izlaska (EES), čime se završava period postepenog prilagođavanja i prelazi na isključivo digitalno evidentiranje prelazaka spoljašnjih granica šengenskog prostora.  

Povodom Svjetskog dana Roma, zgrada Skupštine Glavnog grada i most Milenijum večeras su osvijetljeni bojama romske zastave

Srijeda, 08.04.2026 | 21:46

Povodom Međunarodni dan Roma, Glavni grad Podgorica obilježio je ovaj datum simboličnim osvjetljenjem značajnih objekata u gradu.

Vujošević će biti sahranjen u Aleji zaslužnih građana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:20

Duško Vujošević biće sahranjen u utorak, 14. aprila, u Aleji zaslužnih građana na Novo groblje.  

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 08.04.2026 | 21:43

U četvrtak se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz malu, tek ponegdje i umjerenu, uglavnom visoku povremenu oblačnost.

Bolt se poklonio Đokoviću: "Teže je osvojiti 24 grend slema, nego trčati 9.58"

Srijeda, 08.04.2026 | 21:57

Pitanje o tome ko je najveći sportista svih vremena uvijek izaziva oprečna mišljenja, ali kada o tome govori Jusein Bolt, njegove riječi imaju posebnu težinu.

Irinej: SPC osniva crkveni univerzitet

Srijeda, 08.04.2026 | 21:34

Mitropolit novosadski i bački Irinej izjavio je da Srpska pravoslavna crkva (SPC) osniva crkveni univerzitet, da na to imaju pravo vjerske zajednice u drugim državama, a da su postojeći državni univerziteti u Srbiji doživjeli “kataklizmu”.

EU izdvojila 14,6 miliona eura za podršku ženama u Ukrajini od početka rata

Srijeda, 08.04.2026 | 21:22

Od početka ruske invazije na Ukrajinu, Evropska unija (EU) je izdvojila više od 14 miliona eura za podršku ukrajinskim ženama kroz programe usmjerene na osnaživanje, liderstvo i borbu protiv rodno zasnovanog nasilja, izjavila ambasadorka EU u Ukrajini Katarina Maternova.

Politiko: Mađari bi glasali i za kozu ako bi se takmičila protiv Orbana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:09

Malo ko van uskih političkih krugova u Mađarskoj je čuo za Petera Mađara sve dok nije pokrenuo žestoku kritiku vlade, uz tajni audio-zapis svoje supruge, tadašnje ministarke pravde Judit Varge.  

Ambasada SAD u Iraku upozorila svoje državljane da ne putuju u Irak

Srijeda, 08.04.2026 | 20:44

Američka ambasada u Iraku upozorila je danas svoje državljane da ne putuju u tu zemlju posle "brojnih napada dronovima" koje su navodno pokrenule proiranske frakcije na diplomatske objekte i Međunarodni aerodrom u Bagdadu.  

“Lavice” sjutra protiv Portugala, Babović nakon dvije godine u reprezentaciji: Ponovo želim da se dokažem

Srijeda, 08.04.2026 | 19:25

Crnogorske rukometašice ulaze u posljednja dva meča kvalifikacija sa osiguranim plasmanom na Evropsko prvenstvo, ali sa jasnim ciljem – maksimalan učinak i potvrda prvog mjesta u grupi.

Čoli uručen diplomatski pasoš BiH: Neka u godinama koje dolaze nastavi obogaćivati naše živote

Srijeda, 08.04.2026 | 20:21

Legendarnom pjevaču Zdravku Čoliću danas je u Ministarstvu vanjskih poslova BiH uručen diplomatski pasoš Bosne i Hercegovine.