Petak, 26.12.2025 | 08:00
IZVOR: Kolektiv.me

Uz podršku CKB-a nagrađeni najbolji studenti Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore

Najbolji studenti nosioci budućeg društvenog i ekonomskog napretka države




Foto: CKB Banka

Najbolji studenti Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, njih 28, nagrađeni su iznosom od 500 eura, koje je obezbijedila Crnogorska komercijalna banka. Ova nagrada pokazuje da se znanje, trud i upornost isplate, a da izvrsnost počiva na vrijednostima i odgovornosti. Uz podršku zajednice i privrede, ovakvi studenti postaju nosioci budućeg društvenog i ekonomskog napretka Crne Gore.

Dodjela nagrada najboljim studentima za studijsku 2024/25. godinu organizovana je od strane Ekonomskog fakulteta i Alumni kluba Ekonomskog fakulteta, dok je Crnogorska komercijalna banka bila pokrovitelj nagrada.

Dekan Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Mijat Jocović poručio je da znanje ostaje najisplativija investicija i temelj društvenog napretka.

Kako je istakao, nagrade su priznanje studentima koji su se u prethodnoj akademskoj godini istakli radom, ambicijom, disciplinom i znanjem, ali i vrijednostima koje prevazilaze akademski uspjeh.

„Izvrsnost ne podrazumijeva samo visoke ocjene, već i odgovornost, visoke etičke standarde, empatiju, humanost i hrabrost da se istraje kada je najteže“, kazao je Jocović, navodeći da je ponosan kako na akademske rezultate studenata, tako i na vrijednosti koje promovišu na Ekonomskom fakultetu i Univerzitetu Crne Gore.

Foto: CKB Banka

On je upozorio da se u savremenom društvu znanje često relativizuje, dok se brzi i površni uspjesi nerijetko više cijene od ozbiljnog rada i utemeljenih analiza, zbog čega uloga univerziteta, a posebno Ekonomskog fakulteta, dobija dodatni značaj.

Predsjednik Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, prof. dr Milivoje Radović poručio je da uspjeh ne nastaje po unaprijed zadatim algoritmima, već kroz zajedništvo, povjerenje i ljudskost.

„Vrijeme u kojem živimo mijenja nas. Umjesto da budemo srećni zbog napretka, često postajemo sebičniji i zatvoreniji, kao da pravimo loše istrenirane algoritme, u kojima umjesto riječi ‘hvala’ biramo stav da nam sve pripada“, kazao je Radović.

On je naglasio da današnje nagrade potvrđuju da akademska zajednica cijeni rad i rezultate studenata, poručujući im da ovaj trenutak dožive kao dio puta ka uspjehu, a ne kao njegov konačni cilj.

„Put do uspjeha sačinjen je od porodice, kolega, profesora, prijatelja i zajednice. Ovo jeste trenutak priznanja za odabrane, ali važno je znati da na tom putu nijeste sami. Ako koračate sami, obično nećete daleko stići“, istakao je Radović.

Dodao je da je za dugoročni uspjeh neophodno vjerovati i u sebe i u ljude oko sebe, jer život ne funkcioniše po unaprijed zadatim obrascima.

„Život nema gotove algoritme. Život nije Chat GPT. Život je pun izazova i kada se sa njima suočite, budite prije svega ljudi, a ne samo ekonomisti“, poručio je Radović.

Foto: CKB Banka

Direktor Odjeljenja za marketing, komunikacije i CRM Crnogorske komercijalne banke, Nemanja Đurašković, kazao je da mu je bila čast i privilegija da, u ime CKB-a, učestvuje u dodjeli stipendija najboljim studentima Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

„Postoje trenuci u karijeri koji vas podsjete odakle ste krenuli i zašto je važno da se uvijek vraćate tamo gdje je sve počelo. Susreti sa mladim ljudima koji su danas sa nama uvijek su takav podsjetnik. Kada sam i sam sjedio u amfiteatrima Ekonomskog fakulteta, vjerovao sam da znanje ima snagu da promijeni lični put, ali tek sada, iz ove perspektive, znam da ono mijenja i društvo. Stipendije koje danas dodjeljujemo nijesu samo priznanje za postignuti uspjeh, već poruka povjerenja. Da vidimo potencijal mladih, da vjerujemo u njihovu ambiciju i da računamo na njih kao buduće lidere, stručnjake i nosioce razvoja Crne Gore“, rekao je Đurašković.

On je istakao da najboljim studentima ne treba motivacija, oni je već nose u sebi.

„Na nama je da ih podržimo na tom putu i da im jasno pokažemo: Tu smo. Da njihov trud i naše iskustvo grade Crnu Goru kao najbolje mjesto za život i rad”, poručio je Đurašković.

Foto: CKB Banka

Studentkinja osnovnih akademskih studija Ekonomskog fakulteta, Andrijana Šekularac, dobitnica nagrade za najbolji uspjeh nakon završene prve godine studija, sa prosječnom ocjenom 10,00, kazala je da za nju ovo priznanje predstavlja potvrdu da se rad i posvećenost uvijek isplate.

„Ova nagrada je dokaz da se rad i trud isplate, ali i snažna motivacija i podstrek za dalji rad, profesionalno usavršavanje i pronalaženje svog mjesta u društvu. Ovo priznanje predstavlja i dodatnu priliku za buduće usavršavanje i lakše pronalaženje posla, ali i jačanje osjećaja zajedništva na fakultetu“, istakla je Šekularac.

Foto: CKB Banka

Studentkinja osnovnih akademskih studija Ekonomskog fakulteta, Milica Vujošević, dobitnica nagrade za najbolji uspjeh nakon završene prve dvije godine studija sa prosječnom ocjenom 10,00, kazala je da joj ovo priznanje predstavlja veliku motivaciju za dalji rad i usavršavanje.

„Danas sam dobila nagradu za prosjek koji sam ostvarila nakon druge godine studija, a posebno mi je drago što je Crnogorska komercijalna banka partner ovog programa i što je omogućila studentima Ekonomskog fakulteta da dobiju ovu nagradu“, istakla je Vujošević.

Ona je podsjetila da je u septembru, kroz program CKB Junior, imala priliku da boravi u Berlinu, što je, kako navodi, za nju bilo izuzetno vrijedno iskustvo.

„To iskustvo mi je proširilo vidike, ne samo u pogledu obrazovanja, već i kroz upoznavanje novih ljudi i sticanje novog pogleda na svijet“, kazala je Vujošević.

Foto: CKB Banka

Za ostvaren uspjeh nakon završene prve godine studija na Osnovim studijama narađeni su Andrea Šekularacm Jana Paunović, Đina Radenović, Maša Ćorović, Milica Knežević, Marija Boljević. Za ostvare uspje nakon završene prve dvije godine studija nagrađeni su Milica Vujošević, Minja Stojanović, Nađa Tomašević, Tijana Kustudić, Nikola Leković, Nora Vuksanović, Nađa Vuković. Za ostvaren ukupan uspjeh nakon završenih trogodišnjih studija nagrađeni su: Ana Slavić, Dino Kožar, Jovana Popović, Antonela Garbin, Nikolina Vukčević.

Foto: CKB Banka

Foto: CKB Banka

Za ostvaren uspjen nakon završene prve godine studija na Engleskom jeziku – Monteb nagrađeni su Nikola Nenadović, Mia Bojičić, Andrea Kalezić. Za ostvaren uspjeh nakon završene prve dvije godine studija nagrađeni su: Kenan Kaluđerčić, Iva Roganović, Milica Đurović. Za ostvaren uspjeh na primijenjenim studijama u Podgorici nakon završene prve dvije godine studija nagrađena je Danijela Medojević. Za ostvaren ukupan uspjeh nakon završenih trogodišnjih studija nagrađeni su: Aleksandar Ivanović, Anđela Potpara. Za ostvaren uspjeh nakon završene prve godine Osnovnih primijenjenih studija u Bijelom Polju nagrađen je Andrija Žižić.

PR objava

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

EPCG: Vjetroelektrana Gvozd već je proizvela oko 10,5 odsto planirane godišnje proizvodnje

Subota, 13.06.2026 | 20:10

Od puštanja u rad 9.maja do danas, vjetroelektrana Gvozd proizvela je oko 10,5 odsto planirane godišnje proizvodnje, čime se potvrđuje značaj ovog projekta za energetski sistem Crne Gore.

Budućnost energetike posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije

Subota, 13.06.2026 | 18:44

Budućnost energetike treba posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije, pri čemu tehnologija služi kao alat za podršku stručnjacima, a ne njihova zamjena, jer će njena uspješna primjena i dalje zahtijevati eksperte koji poznaju i razumiju tu oblast.

EU mehanizam za CO2 i povezivanje tržišta mijenjaju trgovinu strujom i usmjeravaju region ka bržoj energetskoj tranziciji

Subota, 13.06.2026 | 17:32

Mehanizam Evropske unije za prilagođavanje cijena ugljenika na granici (CBAM) već poskupljuje izvoz električne energije i mijenja trgovinske tokove u regionu, ali još ne dovodi do stvarnog smanjenja zagađenja, a glavni efekti dekarbonizacije očekuju se tek kroz evropski sistem trgovine emisijama (EU ETS) i punu integraciju tržišta električne energije.

EPCG: Energetska tržišta ulaze u period visoke volatilnosti i viših cijena

Subota, 13.06.2026 | 16:55

Energetska tržišta ulaze u period visoke volatilnosti i viših cijena, zato će akumulacija električne energije biti jedan od najvažnijih faktora budućeg razvoja elektroenergetike, a fleksibilnost  ključna za uspješnu integraciju obnovljivih izvora u sistem bez kojih nema održive energetske tranzicije.  

Monteput: Pripremni radovi na auto-putu će početi kada Kinezi uplate 70 miliona avansa

Subota, 13.06.2026 | 15:20

Iako je početak pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta od Mateševa do Andrijevice bio najavljivan za kraj aprila, pa za kraj maja, sada je sve pomjereno za kraj juna. Iz Monteputa su "Danu" su kazali da se početak pripremnih radova i realizacija ugovora očekuju krajem juna.

Klikovac: Stojoviću, što ne kažete da ste nakon 2021. godine bili član jedne komisije Glavnog odbora DPS-a

Subota, 13.06.2026 | 16:06

"Panika je zbog fotelja i apanaža koje Stojović dobija iz državnog budžeta. Sramota", naveo je odbornik DPS-a.   

Herojska reakcija na ušću Bojane: Momci iz restorana spasili čovjeka i dijete

Subota, 13.06.2026 | 13:12

Nesvakidašnji i veoma emotivan događaj odigrao se prije nekoliko dana na ušću rijeke Bojane, kada su brzom intervencijom zaposlenih u jednom od restorana spašeni dijete i čovjek.

FOTO: Morsko dobro uredilo gradsku plažu PIZANA

Subota, 13.06.2026 | 08:08

JP za upravljanje morskim dobrom Crne Gore pokrenulo je projekat uređenja plaže Pizana, koja krasi Stari grad i predstavlja jedan od simbola Budve, sa ciljem da građanima bude dostupna kao javno kupalište, bez zakupa i komercijalnih ograničenja.

Šaranović: Herojski podvig pilota Boškovića i Vukadinovića

Subota, 13.06.2026 | 10:26

Ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Danilo Šaranović sastao se sa pilotima Avio-helikopterske jedinice MUP-a Borisom Boškovićem i Draškom Vukadinovićem, kao i članom posade Nikolom Milićem koji su prije nekoliko dana savladali veoma složenu i zathjevu situaciju iznad Prokletija.

Perić: Dobio sam podršku DNP-a i DPS-a za izbor za predsjednika Skupštine Glavnog grada

Subota, 13.06.2026 | 11:26

 Odbornik Pokreta Preokret Srđan Perić saopštio je da je za izbor na funkciju predsjednika Skupštine Glavnog grada dobio usmenu podršku DNP-a i pisanu podršku DPS-a, navodeći da postoje naznake da bi podrška mogla biti i šira od potrebne većine, prenosi Portal RTCG.

Vremenska prognoza - NEDJELJA donosi OVE temperature

Subota, 13.06.2026 | 21:57

U nedjelju se očekuje pretežno sunčano i toplo vrijeme, uz slab do umjeren razvoj dnvne oblačnosti.

Istorijski sporazum na pomolu: Tramp napravio veliki ustupak Iranu, potpisivanje najavio za sjutra

Subota, 13.06.2026 | 21:56

Američki predsjednik Donald Trump objavio je da je postignut historijski sporazum s Iranom koji bi u potpunosti trebao transformisati odnose na Bliskom istoku i spriječiti Teheran da ikada dođe do nuklearnog oružja.

Podgorica: Četrnaestogodišnjak brutalno pretučen, policija traga za počiniocima

Subota, 13.06.2026 | 20:44

Četrnaestogodišnji dječak pretučen je u četvrtak veče, nešto poslije 21 čas, u naselju Masline, a napala ga je grupa vršnjaka uzrasta od 14 do 17 godina, ispričala je Vijestima porodica pretučenog dječaka.

Olimpijakos šampion Grčke

Subota, 13.06.2026 | 21:10

Košarkaši Olimpijakosa odbranili su titulu šampiona Grčke.

Optužnica zbog prevare "teške" skoro 90.000

Subota, 13.06.2026 | 21:21

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je pred Osnovnim sudom optužnicu protiv Lj.G. zbog krivičnog djela prevara u produženom trajanju.  

Kraj velike karijere: Bojan Dubljević rekao zbogom

Subota, 13.06.2026 | 21:46

Nezaboravan put, na koji je krenuo iz rodnog Nikšića, sada je i definitivno završen - jedan od simbola crnogorske košarke, Bojan Dubljević, završio je karijeru.  

Orban: Nikada neću odustati

Subota, 13.06.2026 | 20:33

Bivši premijer Mađarske i lider opozicione stranke Fides Viktor Orban izjavio je danas da je njegova partija pretrpjela "težak poraz" na nedavnim izborima i da je neophodna organizaciona i politička rekonstrukcija, uz poruku da "nikada neće odustati".

Budućnost energetike posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije

Subota, 13.06.2026 | 18:44

Budućnost energetike treba posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije, pri čemu tehnologija služi kao alat za podršku stručnjacima, a ne njihova zamjena, jer će njena uspješna primjena i dalje zahtijevati eksperte koji poznaju i razumiju tu oblast.

Dejvid Bekam nikad iskreniji: Bez Viktorije je nemoguće, zbog djece ustajem

Subota, 13.06.2026 | 20:21

Bivši engleski fudbalski reprezentativac i globalna sportska ikona Dejvid Bekam dobio je zvijezdu na Bulevaru slavnih u Holivudu, na svečanosti održanoj u petak, 12. juna.  

Komunalci uklonili divlju deponiju u Perazića dolu

Subota, 13.06.2026 | 20:08

Pražnjenje kontejnera predstavlja dio redovnog i kontinuiranog operativnog programa rada Komunalnog Budva i sprovodi se na teritoriji cijele opštine Budva, avela je portparolka Komunalnog Budva Aleksandra Rajković.