Predsjednik Svetske fudbalske federacije (FIFA) Đani Infantino izvinio se zbog negativnih i neprimjerenih komentara koje je nedavno iznio o britanskim navijačima.
Foto: YouTube screenshot/Washington Post
Infantino je minulog mjeseca na Svjetskom ekonomskom forumu u Davosu rekao da je Mundijal u Kataru 2022. godine bio poseban jer "prvi put u istoriji nijedan Britanac nije uhapšen".
Udruženje fudbalskih navijača opisalo je njegove komentare kao "jeftinu" šalu na račun navijača, dok je šef britanske fudbalske policije Mark Roberts rekao da nisu "ni korisni ni tačni", s obzirom na evidenciju navijača na turnirima uoči i poslije Svjetskog prvenstva.
"Prvo moram da se izvinim. Trebalo je da to bude više ležerna opaska da se pokaže da je Svjetsko prvenstvo u Kataru zapravo bilo proslava fudbala, bio je miran događaj i da su se svi okupili na miran način", rekao je Infantino.
Švajcarac je dodao da bi volio da na Mundijalu u Sjedinjenim Američkim Državama, gdje će Engleska igrati sva tri meča grupne faze, bude što više navijača iz Engleske.
"Dakle, imati engleske navijače, prave navijače, koji dolaze na miran način i uživaju i navijaju za svoj tim je nešto što je fantastično", zaključio je Infantino.
Engleska će u Grupi L sa Hrvatskom, Ganom i Panamom.
KOMENTARI (0)