Ponedjeljak, 09.02.2026 | 10:45
IZVOR: n1info.rs

Tramp kritikovao nastup Bed Banija: "Apsolutno užasan, jedan od najgorih ikada"

Nastup Bed Banija na poluvremenu Superboula razbjesneo je predsednika Donalda Trampa i naveo ga na bijesan ispad na društvenim mrežama.




Foto: YouTube screenshot/NewsNation; YouTube screnshot/NFL (kolaž)

Predsjednik Donald Tramp žestoko je napao nastup Bed Banija na poluvremenu Superboula, nazivajući ga „jednim od najgorih ikada”.

Reper Bed Bani, pravim imenom Benito Antonio Martines Okasio, zapanjio je publiku na stadionu Levi’s u nedelju (8. februara) revolucionarnim nastupom na španskom jeziku, tokom kojeg je prolazio kroz polje šećerne trske dok je izvodio neke od svojih najvećih hitova, prenosi Unilad.

Brza muzika Bed Banija možda je bila teška za praćenje onima koji nisu upoznati sa španskim jezikom ili njegovim specifičnim stilom latino trepa, oduševivši mnoge fanove na stadionu, ali ostavivši neke bijesnim jer nisu razumjeli ni riječ.

Tramp o Superboulu

Tramp je, čini se, pripadao ovoj drugoj grupi, obrušivši se na portorikanskog pjevača koji je osvojio šest Gremija i četiri puta bio najslušaniji izvođač godine na Spotifaju.
Uprkos tim priznanjima, predsjednik je njegov nastup ocijenio kao „odvratan”.
 
Oglasivši se na platformi Truth Social, predsjednik SAD je napisao: „Nastup na poluvremenu Superboula je apsolutno užasan, jedan od najgorih, IKADA! Nema nikakvog smisla, predstavlja uvredu za veličinu Amerike i ne odražava naše standarde uspjeha, kreativnosti ili izvrsnosti.

„Niko ne razumije ni reč koju ovaj tip izgovara, a ples je odvratan, posebno za malu djecu koja gledaju širom SAD i širom svijeta.

„Ovaj ‘šou’ je običan ‘šamar u lice’ našoj zemlji, koja svakog dana postavlja nove standarde i rekorde.

„Nema ničeg inspirativnog u ovom haosu od nastupa na poluvremenu i vidjećete, dobiće sjajne kritike od lažnih medija, jer oni nemaju pojma šta se dešava u STVARNOM SVIJETU.

„I, uzgred, NFL bi odmah trebalo da ukine svoje smiješno novo pravilo o početnom udarcu. UČINIMO AMERIKU OPET VELIKOM! Predsjednik DONALD DŽ. TRAMP.”

Tramp nije prisustvovao ovogodišnjem Superboul-u, nakon što je ranije tvrdio da mu je „predaleko” za putovanje.

Govoreći za New York Post uoči najveće utakmice u NFL kalendaru, predskednik je jasno stavio do znanja da mu se ne dopada politika izvođača koji nastupaju na Superboulu, među kojima je bio i bend Green Day, poznat po otvorenom protivljenju ICE-u i MAGA pokretu.

Pošto je ranije tvrdio da „nikada nije čuo” za Bed Banija, Tramp je rekao: „Ja sam protiv njih. Mislim da je to užasan izbor. Sve što rade jeste da siju mržnju. Užasno.”

Zato možda i ne čudi što Trampa nije dirnuo nastup portorikanskog pjevača na jeziku kojim govori više od 40 miliona Amerikanaca i 600 miliona ljudi širom svijeta.

Ali neke od manje suptilnih poruka u latino-inspirisanom nastupu na poluvremenu vjerovatno su dodatno razbjesnele predsjednika, uključujući bilbord sa jasnom porukom „jedina stvar moćnija od mržnje jeste ljubav”, koji se pojavio pred sam kraj nastupa.

Završni kadar istorijskog nastupa na poluvremenu prikazao je Bed Banija kako drži fudbalsku loptu, okružen latinoameričkim izvođačima. Na lopti je jednostavno pisalo: „Together we are America.”

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Podgorica: Ronioci tragaju za osobom ili više njih koja je automobilom sletjela u Moraču

Nedjelja, 08.02.2026 | 14:49

U rijeci Morači, kod mosta Luča u Podgorici, u toku je izuzetno zahtjevna i opasna potraga za osobom ili više njih koja je sinoć automobilom sletjela u nabujalu rijeku, dok ronioci djeluju u uslovima snažne struje, minimalne vidljivosti i ozbiljnih bezbjednosnih rizika, kazao je CdM-u direktor Regionalnog centra Bijela Danilo Mijajlović.

Otvoreno pismo Lidije Mitrović: Ne idem na izdržavanje kazne za djelo koje nijesam počinila

Nedjelja, 08.02.2026 | 12:53

Bivša sudija i specijalna državna tužiteljka Lidija Mitrović u otvorenom pismu javnosti saopštila je da je donijela odluku da ne ide na izdržavanje zatvorske kazne od sedam mjeseci, tvrdeći da je nepravedno osuđena u, kako navodi, montiranom i nezakonitom postupku, te da njeno lično dostojanstvo i uvjerenje u sopstvenu nevinost to ne dozvoljavaju.

Vukotić: Kukavičija jaja četničkog vojvode neće proći

Nedjelja, 08.02.2026 | 18:49

Još jednom nas je predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić “obradovao”svojim istorijskim revizionizmom, kazao je Vukota Vukotić iz Građanske inicijative “21.maj”.

Bokan o podršci Glavnog grada: Razumijem potrebe FK Budućnost, ali naš projekat je ipak najznačajniji

Nedjelja, 08.02.2026 | 18:01

Prvi čovjek KK Budućnost Voli Dragan Bokan kazao je da nije zadovoljan iznosom sredstava koje je klub dobio od Glavnog grada za 2026. godinu, ističući da je podrška znatno manja u odnosu na pojedine druge sportske kolektive.

Procesuirana 34 pripadnika navijačke grupe „Varvari“

Nedjelja, 08.02.2026 | 14:14

Zbog incidenata tokom i nakon fudbalske utakmice između FK „Budućnost“ i FK „Ilarion“, koja je 24. januara odigrana u Podgorici, policija je procesuirala 34 pripadnika navijačke grupe „Varvari“, protiv kojih su podnijete prekršajne prijave zbog narušavanja javnog reda i mira, nasilja na sportskim priredbama i drugih prekršaja.

Zaštitnik ljudskih prava i sloboda: Prijetnje poslanici Kaluđerović dio su obrazca rodno zasnovanog političkog nasilja

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:38

Zaštitnik ljudskih prava i sloboda osudio je prijetnje i šovinističke poruke upućene poslanici Socijalističke narodne partije Slađani Kaluđerović.

Tokom vikenda uhapšena 74 vozača

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:37

Tokom proteklog vikenda, na crnogorskim putevima dogodilo se 49 saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba smrtno stradala, pet zadobilo teške, a devet lakše povrede. Saobraćajna policija je u istom periodu podnijela 234 prekršajne prijave, izdala 1.697 naloga i lišila slobode 74 vozača, najviše zbog vožnje pod dejstvom alkohola i droga.

ZZZCG: Više od 31,5 miliona eura za zapošljavanje u 2026.

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:33

Upravni odbor Zavoda za zapošljavanje Crne Gore, kojom je predsjedavao Aleksandar Šipčić, usvojio je Program rada za 2026. godinu, kojim su definisane mjere za unapređenje tržišta rada i dalje smanjenje nezaposlenosti.

Dragaš: Zakon o legalizaciji oborio promet i zaustavio rast cijena nekretnina

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:32

Od početka sprovođenja zakona o legalizaciji bespravnih objekata pao je promet nekretninama, saopštio je za "Dan" Veselin Dragaš, potpredsjednik Udruženja agencija za nekretnine Crne Gore (UANCG).

Makron predstavio novu viziju Evrope, Njemačka i Italija protiv

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:17

Francuski predsjednik Emanuel Makron ovog će četvrtka na sastanku evropskih lidera zagovarati svoju, izrazito francusku viziju ekonomske budućnosti Evrope. Međutim, ne može računati na podršku Njemačke i Italije, dvije zemlje čije se vizije za Uniju sve više poklapaju. Obje države su skeptične prema velikim planovima francuskog predsjednika i okupljaju podršku za drugačiji pristup, s većim naglaskom na slobodnu trgovinu i poslovanje, piše Politico, a prenosi Index.

Božović sa Šćepanovićem: Kršenje mjera nadzora da bude prepoznato zakonom

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:15

Kršenje mjera nadzora treba na adekvatan način da bude prepoznato u zakonskom okviru i da ima efikasnu sankciju, zaključeno je na sastanku ministra pravde Bojana Božovića i direktora Uprave policije Lazara Ščepanovića.

EPCG: Popusti na račune za električnu energiju za uredne platiše

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:10

Odbor direktora Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) odlučio je da nastavi sa popustima na račune za električnu energiju za sve redovne kupce članove “Zlatnog tima” koji nemaju dugovanja po osnovu utrošene električne energije, saopšteno je iz EPCG.

Akcija "Stranac": Policija izdala15 rješenja o protjerivanju stranih državljana, podnijete 232 inicijative za prekid privremenog boravka...

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:08

Ukupan broj podnijetih prekršajnih prijava i izdatih prekršajnih naloga stranim državljanima je u januaru iznosio 667, navode iz Uprave policije

Kotorskom parlamentu dostavljen nalaz MJU, traži se skraćenje mandata

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 12:05

Ministarstvo javne uprave utvrdilo je da su se stekli uslovi da Skupština Opštine Kotor donese odluku o skraćenju mandata, što je bio predmet sporenja vlasti i opozicije da li je aktuelni predsjednik Opštine Kotor Vladimir Jokić zakonito na toj funkciji, s obzirom da ga je na tu funkciju 6. marta 2025. godine izabrao stari skuoštinski saziv.

SEP odgovorio SNP-u: Sablasni PR alat stranke bez budućnosti

Ponedjeljak, 09.02.2026 | 11:57

Nakon što je Socijalistička narodna partija SNP pozvala Stranku evropskog pokreta SEP da odgovri ko je ubio Duška Jovanovića, reagovali u iz te partije.