Srijeda, 18.02.2026 | 16:22
IZVOR: rtcg.me

Mujović: Podgorica nije grad u krizi već grad koji radi punim kapacitetom

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je da Podgorica nije grad u krizi, već grad koji radi punim kapacitetom i da je gradska uprava ozbiljna, odgovorna i sposobna da rješava višedecenijske probleme, u interesu i na zadovoljstvo građana.




Foto: Glavni grad

Mujović je sa saradnicima obišao završne radove na čišćenju i probijanju kanala Mareze u Donjoj Gorici, kod DG Arene, čime je nakon više decenija, rijeci Marezi ponovo omogućen protok do Morače.

„Pobijedila je volja, a pobijedilo je i znanje. Rješenje ovog kanala, početak radova u Botunu i brojni projekti koje smo realizovali za samo godinu dana razlozi su da budemo ponosni. To je snažan vjetar u leđa da nastavimo još odlučnije, kako bismo Podgoricu učinili boljim mjestom za život“, naglasio je Mujović tokom obilaska.

Poseban doprinos realizaciji projekta, kako je istakao, dali su direktori gradskih preduzeća „Deponija“ i „Vodovod i kanalizacija“ zajedno sa svojim timovima.

„Rješavanje problema kanala Mareze bio je jedan od ključnih koraka i ka trajnom unapređenju kvaliteta vode, o čemu se u prethodnom periodu intenzivno govorilo. Iako će se situacija i dalje pažljivo pratiti kako bi se utvrdili svi eventualni uzroci zamućenja, već sada je jasno da će prohodnost glavnog kanala značajno doprinijeti stabilnijem i kvalitetnijem vodosnabdijevanju“, istakao je gradonačelnik.

On je podsjetio da su u realizaciji radova učestvovala brojna gradska preduzeća i službe „Deponija“, „Vodovod i kanalizacija“, „Čistoća“, „Putevi“, Služba za podršku poljoprivredi i druge.

„Zajedničkim radom, ljudstvom i mehanizacijom pokazali smo odgovornost, efikasnost i spremnost da odgovorimo na svaki izazov, uprkos prognozama da projekat možda neće biti doveden do kraja. Kanal Mareze bio je ključni dio šireg sistema i danas je prohodan, što predstavlja suštinski iskorak i temelj za dalje aktivnosti. U narednoj fazi slijedi betoniranje dionica koje to zahtijevaju, kao i dodatno uklanjanje otpada iz kanala, a završetak tih radova očekuje se u narednih petnaestak dana. Rezultati su tu, kao potvrda da jasna vizija, znanje i odlučnost donose konkretne promjene, a Podgorica nastavlja da radi snažno, odgovorno i u interesu svojih građana“, zaključio je Mujović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Budućnost energetike posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije

Subota, 13.06.2026 | 18:44

Budućnost energetike treba posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije, pri čemu tehnologija služi kao alat za podršku stručnjacima, a ne njihova zamjena, jer će njena uspješna primjena i dalje zahtijevati eksperte koji poznaju i razumiju tu oblast.  

Udes na izlazu iz Podgorice, povrijeđen motociklista

Subota, 13.06.2026 | 16:41

U udesu koji se danas oko 14.45 dogodio kod restorana Internacional, na izlazu iz Podgorice, povrijeđen je motociklista. U udesu je učestovovao i putnički automobil.

Tramp tvrdi da je američkom napadu u Venecueli ubijen vođa bande

Subota, 13.06.2026 | 17:44

Američki predsjednik Donald Tramp saopćio je u petak da je u američkom udaru u Venecueli ubijen Hector Rusthenford Guerrero Flores, kojeg opisuje kao vođu bande Tren de Aragua.

Nezgoda u Podgorici: Povrijeđena jedna osoba

Subota, 13.06.2026 | 17:08

Na izlazu iz Podgorice danas oko 14:40 časova dogodila se saobraćajna nezgoda.

Raspisan tender za odabir projektanta za izradu idejnog rješenja osnovne škole u bloku 35-36

Subota, 13.06.2026 | 15:35

Za potrebe Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija, Kancelarija za implementaciju projekata UN UNOPS raspisala je međunarodni tender za odabir projektanta za izradu idejnog rješenja i glavnog projekta za izgradnju osnovne škole u Bloku 35-36 u Podgorici. Zemljište za realizaciju ovog projekta ustupio je Glavni grad.

Budućnost energetike posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije

Subota, 13.06.2026 | 18:44

Budućnost energetike treba posmatrati kroz partnerstvo čovjeka i vještačke inteligencije, pri čemu tehnologija služi kao alat za podršku stručnjacima, a ne njihova zamjena, jer će njena uspješna primjena i dalje zahtijevati eksperte koji poznaju i razumiju tu oblast.  

Preokret: Naš fokus je funkcionalnost grada

Subota, 13.06.2026 | 18:08

Iz Preokreta su saopštili da je njihov fokus na modelu za očuvanje funkcionalnosti Podgorice i sprečavanje uvođenja prinudne uprave, a Pokretu Evropa sad (PES) na funkciji gradonačelnika.  

EU mehanizam za CO2 i povezivanje tržišta mijenjaju trgovinu strujom i usmjeravaju region ka bržoj energetskoj tranziciji

Subota, 13.06.2026 | 17:32

Mehanizam Evropske unije za prilagođavanje cijena ugljenika na granici (CBAM) već poskupljuje izvoz električne energije i mijenja trgovinske tokove u regionu, ali još ne dovodi do stvarnog smanjenja zagađenja, a glavni efekti dekarbonizacije očekuju se tek kroz evropski sistem trgovine emisijama (EU ETS) i punu integraciju tržišta električne energije.

Perić i opozicija tvrde da sprječavaju uvođenje prinudne uprave, vlast da je na sceni formiranje nove koalicije

Subota, 13.06.2026 | 17:24

Podrška Srđanu Periću od DPS-a i DNP-a da njegova kandidatura bude u proceduri za izbor predsjednika Skupštine opštine. To je i saopštio na konferenciji za medije uz napomenu da postoje naznake da će ta podrška biti i šira.     

EPCG: Energetska tržišta ulaze u period visoke volatilnosti i viših cijena

Subota, 13.06.2026 | 16:55

Energetska tržišta ulaze u period visoke volatilnosti i viših cijena, zato će akumulacija električne energije biti jedan od najvažnijih faktora budućeg razvoja elektroenergetike, a fleksibilnost  ključna za uspješnu integraciju obnovljivih izvora u sistem bez kojih nema održive energetske tranzicije.  

Udes na izlazu iz Podgorice, povrijeđen motociklista

Subota, 13.06.2026 | 16:41

U udesu koji se danas oko 14.45 dogodio kod restorana Internacional, na izlazu iz Podgorice, povrijeđen je motociklista. U udesu je učestovovao i putnički automobil.

Ljudska greška: Pronađena tri mrtva medvjeda za nekoliko dana

Subota, 13.06.2026 | 18:45

Nadležni organi u Grčkoj i grčke ekološke organizacije potvrdili su da su tokom posljednjih nekoliko dana tri medvjeda pronađena mrtva na sjeverozapadu te zemlje, a prema prikupljenim dokazima, smrt životinja posljedica je nezakonitih ljudskih aktivnosti.  

Dehidracija kod djece: Znakovi koje roditelji ne bi smjeli ignorisati

Subota, 13.06.2026 | 17:56

Dehidracija kod djece jedan je od češćih zdravstvenih problema koji se često prekasno primijeti. Budući da dječiji organizam brže gubi tekućinu, važno je da roditelji prepoznaju simptome na vrijeme i spriječe komplikacije.

Tramp tvrdi da je američkom napadu u Venecueli ubijen vođa bande

Subota, 13.06.2026 | 17:44

Američki predsjednik Donald Tramp saopćio je u petak da je u američkom udaru u Venecueli ubijen Hector Rusthenford Guerrero Flores, kojeg opisuje kao vođu bande Tren de Aragua.

Nezgoda u Podgorici: Povrijeđena jedna osoba

Subota, 13.06.2026 | 17:08

Na izlazu iz Podgorice danas oko 14:40 časova dogodila se saobraćajna nezgoda.