Bivši britanski ministar i ambasador Piter Mandelson pušten je uz kauciju poslije ispitivanja, saopštila je jutros londonska policija.
Foto: YouTube screneshot/ BBC Politics
Kako su prenijeli britanski mediji, istražuju se navodi da je Mandelson prenio osjetljive informacije američkom finansijeru i osuđenom seksualnom prestupniku Džefriju Epstinu.
Mandelson, istaknuta ličnost u državnoj politici i bivši ambasador Velike Britanije u Vašingtonu, priveden je u ponedjeljak oko 17.00 zbog sumnje da je zanemario dužnost u obavljanju javnih funkcija.
Mandelson nije dao izjavu u medijima od početka istrage.
Mandelson, kojeg je za ambasadora u SAD imenovao premijer Kir Starmer u februaru 2025. godine, je navodno prosljeđivao informacije Epstinu u vezi sa potencijalnom prodajom britanske imovine.
Mandelson je smijenjen sa funkcije prošlog septembra poslije prvog talasa otkrića u aferi Epstin. Od tada mu je oduzeta titula lorda i napustio je Laburističku stranku.
Njegovo hapšenje dolazi poslije privođenja Endrua brata britanskog kralja Čarlsa Trećeg koji se takođe pominje u aferi Epstin.
KOMENTARI (0)