Preduzeće “Putevi” kupilo je savremeno, mobilno, drobilično postrojenje i sijačicu – to će omogućiti sopstvenu proizvodnju kamenih agregata za asfaltiranje i izgradnju saobraćajnica. Uštede će biti značajne, a efikasnost veća, prenosi RTV Podgorica.
Foto: "Putevi d.o.o."
“Zadovoljstvo mi je da prikažemo građanima Podgorice gdje idu njihove pare. Dakle, ovo je drobilično postrojenje predviđeno za budući Kamenolom preduzeća “Putevi”. Lokalno preduzeće, kao što svi znate, izrazilo je želju i potrebu da ima svoj kamenolom zbog okolnosti što je vrlo teško nabaviti frakcije za asfalt. To nas puno košta, oko dva miliona godišnje”, naveo je direktor GP “Putevi” Radoš Zečević.
Mašina kapaciteta 400 kubika na sat obrađuje materijal kroz nekoliko faza, objašnjava Zečević.
“400 kubika materijala se tu prođe, različite procese i na kraju se dobije frakcija koju želite. Prema tome to je kapacitet koji je nama optimalan za ovo što ćemo mi da radimo za svoje potrebe i zaista je po nekoj dinamici i trebala da bude locirana na parceli u Kučima”, naglasio je Zečević.
Dodaje da će mašine biti upotrijebljene i prije zvaničnog početka planiranih radova.
“Šteta je kad je već tu da ne radi jer imamo potrebu. To je šteta jer smo platili i dobili ih u rekordnom roku i ja se nisam nadao da će se sada pojaviti tako brzo jer se obično ova oprema čeka i do godinu dana”, kazao je Zečević.
Iako su skupe, Zečević ističe da su mašine isplative i potrebne svakom Glavnom gradu.
“Zajedno sa servisima, garancijom od dvije i po godine sa obukom ekipe koja će da bude i još nekim pratećim stvarima košta 1.142.000 eura bez uračunatog PDV-a”, naveo je Zečević.
Putevi će do oktobra nabaviti i mašinu koja na licu mjesta krpi rupe, pa će se saobraćajnice brzo i efikasno popravljati, zaključio je Zečević.
KOMENTARI (0)