Radovi na drugoj fazi projekta toplifikacije u Pljevljima su počeli, a gradilište je danas obišao predsjednik Opštine Pljevlja, Dario Vraneš, zajedno sa saradnicima i predstavnicima institucija uključenih u realizaciju ovog projekta.
Foto: Opština Pljevlja
Tom prilikom poručeno je da radovi teku planiranom dinamikom i da su stvoreni svi uslovi za nastavak realizacije jedne od najznačajnijih infrastrukturnih investicija u gradu.
U projekat su uključena Opština Pljevlja i Elektroprivreda Crne Gore, dok radove izvodi kompanija „Intermost“. Predstavnik izvođača radova kazao je da je projekat ušao u fazu punog intenziteta i da su svi pripremni radovi završeni.
„Projekat je krenuo u punom kapacitetu. Gradilište je organizovano na četiri napadne tačke. Dopremili smo sav materijal i neophodnu opremu, uključujući i specifične cijevi za toplovod koje su već počele da se istovaraju. Ne postoji nijedan razlog da projekat ne bude završen u roku koji smo predvidjeli, a optimistični smo da to može biti i prije planiranog roka“, kazao je Šljivancanin.
On je takođe istakao i značaj podrške lokalne samouprave.
„Opština Pljevlja sa svim svojim službama stoji nam na raspolaganju. Svakodnevno su sa nama na terenu i pomažu da se eventualni problemi rješavaju u hodu. Ovo je pionirski projekat u Crnoj Gori – prva faza je završena, a sada nastavljamo drugu i treću. Nadamo se da ćemo za godinu dana zajedno presjeći vrpcu“, poručio je on.
Predsjednik Opštine Pljevlja, Dario Vraneš, kazao je da lokalna samouprava očekuje da radovi budu završeni u predviđenom roku.
„Gradilište je otvoreno, a druga i treća faza su već počele. Danas su na terenu svi učesnici u projektu – predstavnici Opštine Pljevlja, Elektroprivrede i Termoelektrane. Obišli smo trasu i uvjerili se da je materijal dopremljen i da se krenulo sa radovima“, rekao je Vraneš.
On je naglasio da je Opština završila sve obaveze koje su bile u njenoj nadležnosti.
„Opština Pljevlja je sto odsto završila svoj dio posla. Direkcija za imovinu završila je eksproprijaciju. Dobijena je građevinska dozvola i sada nastavljamo sa realizacijom projekta“, kazao je Vraneš.
Posebno je pohvalio saradnju sa partnerima na projektu, uključujući Elektroprivredu i izvođača radova.
„Moram da istaknem veoma dobru saradnju sa predstavnicima Elektroprivrede i Termoelektrane, a posebno sa izvođačem radova – firmom „Intermost“, koja je i ranije realizovala velike projekte u Pljevljima. Prezadovoljni smo saradnjom i uvjeren sam da će projekat biti završen u planiranom roku“, rekao je Vraneš.
On je dodao da je pronađeno tehničko rješenje prema kojem će jedan dio toplovoda biti postavljen pod zemljom, dok će drugi biti nadzemni.
„Opština Pljevlja pružila je apsolutnu podršku i bićemo svakodnevno na terenu kako bismo pomogli izvođaču da radovi teku bez zastoja“, zaključio je Vraneš.
KOMENTARI (0)