Srijeda, 25.03.2026 | 12:26
IZVOR: N1

Dječak koji je počinio masovno ubistvo u “Ribnikaru” doveden u sud, svjedoči u postupku protiv svojih roditelja

Dječak K.K. koji je u maju 2023. godine počinio masovno ubistvo u školi “Vladislav Ribnikar” ponovo je doveden u Specijalni sud gdje će svjedočiti u ponovljenom krivičnom postupku protiv svojih roditelja zbog zločina koji je on počinio, piše N1.




Foto: YouTube screenshot/ Al Jezzera

Suđenje je zakazano za 9 časova, a u zgradu suda ušli su i okrivljena Miljana Kecmanović u pratnji svojih advokata, kao i oštećeni sa svojim punomoćnicima.

Dječak K.K. će najprije biti saslušan od strane sudije, a potom će mu pitanja postavljati tužioci, advokati odbrane, ali i roditelji stradalih, kao i njihovi punomoćnici.

Maloljetni K.K. već je svjedočio u oktobru 2024. kada se ovaj proces prvi put odvijao, a u zgradu suda dovoden je sanitetskim vozilom pod policijskom pratnjom, a danas će ponovo poslije dužeg vremena vidjeti svoje roditelje.

Naime, otac je sve vrijeme u pritvoru, a majci je određena zabrana prilaska i komuniciranja sa sinom, koja je i dalje na snazi.

Dječak ima status oštećenog, roditelji se terete za zapuštanje

Dječak K.K. u ovom postupku osim što je izvršilac deset ubistava – devet svojih vršnjaka i čuvara škole, ima i status oštećenog.

Takav status ima od trenutka kada je optužnica proširena i kada je Vladimiru i Miljani Kecmanović na teret stavljeno i krivično djelo zapuštanje i zlostavljanje maloljetnog lica, odnosno svog djeteta.

Za to krivično djelo oni su i bili prvostepeno osuđeni.

Vladimir Kecmanović, otac dječaka, prvostepeno je osuđen na jedinstvenu kaznu od 14 i po godina zatvora, a majka Miljana Kecmanović na tri godine zatvora.

Apelacija je potvrdila presudu u delu u kom je Miljana Kecmanović oslobođena optužbe za nedozvoljeno držanje oružja, a preinačila je presudu u odnosu na Nemanju Marinkovića, instruktora u streljačkom klubu “Partizan”, u koji je otac odvodio svog sina K.K. da vježba pucanje.

Njemu je ublažena kazna i pravosnažno je osuđen na godinu dana kućnog zatvora zbog davanja lažnog iskaza tokom istrage.

Predsjednik tog kluba Ratko Ivanović zaključio je sporazum sa Višim javnim tužilaštvom o priznanju krivice i oduđen je na pet mjeseci kućnog zathora.

Majka Miljana Kecmanović je bila osuđena zbog zapuštanja i zlostavljanja maloljetnog lica, otac za isto djelo ali i za teško djelo protiv opšte sigurnosti.

Sudija je obrazložio da je Vladimir Kecmanović u četiri navrata obučavao svog sina da rukuje vazdušnim i vatrenim oružjem, kako sam tako uz pomoć stručnog lica i to da ga je obučavao kako da napuni oružje, drži oružje kako da drži prst na obaraču ali kako i da diše.

Oružje kojim je dječak počinio stravični zločin Vladimir Kecmanović je držao u dva kofera za prenošenje, a ne za držanje oružja koji su bili lako dostupni isto kao i municija.

Po zakonu krivično neodgovoran

Podsjetimo, dječak je krivično neodgovoran jer je imao manje od 14 godina kada je izvršio zločin.

I ovaj krivični postupak, kao i prvobitni je zatvoren za javnost radi zaštite interesa maloljetnika.

Suđenje se inače odvija u sudnici u Palati pravde, ali je za potrebe ovog svjedočenja izmješteno u sudnicu Specijalnog suda u Beogradu iz bezbjednosnih razloga.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Nišavić: Realizovano oko 25 odsto projekta postrojenja u Botunu, vrijednost radova oko 95 miliona eura

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:36

Gradnja sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu odvijaju se planiranom dinamikom, a trenutno je, kako navode iz Vodovoda, realizovano oko 25 odsto projekta. Realizacija ekološkog projekta u Botunu odvija se planiranom dinamikom, navode iz podgoričkog Vodovoda – naglašavaju da je trenutno u toku gradnja najvažnijih djelova postrojenja.

Kovačević: Dogovor sa ugostiteljima o smanjenju nivoa buke ili slijede rigorozne kazne

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:36

Nakon godina upozorenja i svakodnevnih prijava građana, nadležna inspekcija najavljuje oštriju borbu protiv prekomjerne buke iz podgoričkih ugostiteljskih objekata. Pored novčanih kazni, najavljuju i privremena zatvaranja objekata, ukoliko se na sjutrašnjem sastanku sa ugostiteljima ne pronađe rješenje.

Zbog paljenja kamiona u Botunu uhapšen Podgoričanin, policija traga za ženskom osobom

Četvrtak, 11.06.2026 | 18:59

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, lišili slobode N.L (44) iz Podgorice, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo uništenje i oštećenje tuđe stvari, na štetu imovine koja je vrijedna oko 90.000 eura, a koja je u vlasništvu dva fizička lica, saopšteno je iz Uprave policije.

Propao izbor osam specijalnih tužilaca, raspisuje se novi konkurs

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:00

Javni oglas za izbor osam specijalnih tužilaca u Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT) nije uspio, prijavio se samo jedan kandidat a i on danas nije dobio podršku Tužilačkog savjeta (TS).

Nastavlja se strateška saradnja Opštine Budva i UNDP-a

Četvrtak, 11.06.2026 | 19:22

Predsjednik Opštine Budva Nikola Jovanović sastao se danas sa stalnom predstavnicom Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u Crnoj Gori Ekaterinom Paniklovom i saradnicama.

Mulešković: Oporezivanje izdavalaca privatnog smještaja će smanjiti udio sive ekonomije

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:35

Ministarstvo finansija, na čijem je čelu Novica Vuković, pripremilo je novi Zakon o PDV-u kojim se širi poreski obuhvat i uvode evropska pravila za kontrolu internet platformi preko kojih se izdaje privatni smještaj. Booking, Airbnb i srodne platforme moraće da dostavljaju podatke Poreskoj upravi, dok mali izdavaoci sa prihodima ispod 30.000 eura ostaju van sistema PDV-a, piše Portal RTV PG.  

DNP: Podržaćemo Srđana Perića za predsjednika Skupštine Glavnog grada

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:18

“Iako smo tokom razgovora prethodnih dana jasno saopštili da je naš isključivi cilj sprečavanje uvođenja prinudne uprave u Podgoricu, i da nećemo pristati ni na kakve ucjene ili uslovljavanja, jer se DNP ne vraća u bilo koji oblik koalicionog djelovanja, suočili smo se sa nizom uslova, ucjena i namjernim odugovlačenjem. Tako su predstavnici PES-a ultimativno tražili da podržimo Sašu Mujovića i njegov Izvještaj o radu što bi predstavljalo gaženje svih naših principa i načela kako u ljudskom tako i u političkom smislu”, kažu iz DNP-a.

Juve šalje Adžića na pozajmicu?

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:59

Pred nama je još jedan prelazni rok u evropskom fudbalu i čini se da je on veoma bitan za budućnost Vasilija Adžića.

Nejmar pred Mundijal: Osjećam se kao dječak koji prvi put igra Svjetsko prvenstvo

Četvrtak, 11.06.2026 | 10:10

Brazilskoj zvijezdi Nejmaru, biće ovo četvrti nastup na Svjetskom prvenstvu, ali priznaje da nikada nije osjećao oviliku emociju i uzbuđenje. Najbolji strijelac u istoriji "selesaa" vjeruje da će Mundijal 2026. biti poseban, iako zbog povrede još nije poznato kada će debitovati na turniru.

Bil Gejts: Sastanak sa Epstinom bila je greška, ucjenjivao me je vanbračnim aferama

Četvrtak, 11.06.2026 | 09:05

Milijarder Bil Gejts rekao je u srijedu članovima Odbora za nadzor Predstavničkog doma Kongresa SAD da nije imao saznanja o zločinima Džefrija Epstina i da je Epstin pokušao da iskoristi informacije o njegovom privatnom životu, uključujući činjenicu da je bio nevjeran u braku, kako bi izvršio pritisak na njega.

Anime turizam osvaja svijet: Turisti masovno posjećuju mjesta sa ekrana

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:48

Turizam je tokom poslednjih godina doživeo brojne promene, ali malo koji trend je rastao tako brzo kao anime turizam.

Nišavić: Realizovano oko 25 odsto projekta postrojenja u Botunu, vrijednost radova oko 95 miliona eura

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:36

Gradnja sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu odvijaju se planiranom dinamikom, a trenutno je, kako navode iz Vodovoda, realizovano oko 25 odsto projekta. Realizacija ekološkog projekta u Botunu odvija se planiranom dinamikom, navode iz podgoričkog Vodovoda – naglašavaju da je trenutno u toku gradnja najvažnijih djelova postrojenja.

Vremenska prognoza - PETAK donosi OVE temperature

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:41

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra.

Ibrahimović: Preporuke SE imaju važan udio u evropskom integracionom procesu Crne Gore

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:31

Preporuke i izvještaji Savjeta Evrope (SE) imaju značajan udio u evropskom integracionom procesu Crne Gore i važan su okvir za dalje unapređenje zakonodavnog i institucionalnog sistema, kazao je ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović.

Tramp otkazao napad na Iran, tvrdi da su blizu postizanja sporazuma: "Uskoro vrijeme i mjesto potpisivanja"

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:24

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavio je da je otkazao planirane napade na Iran jer su blizu postizanja sporazuma s Iranom.

(VIDEO) Šakira zapalila Asteku, Mundijal 2026 spektakularno otvoren

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:59

Svjetsko prvenstvo 2026. godine zvanično je počelo spektakularnom ceremonijom otvaranja na prepunoj Asteki u Meksiko Sitiju, neposredno pred prvi meč šampionata između domaćina Meksika i Južne Afrike.

Murinjo i zvanično na klupi Real Madrida

Četvrtak, 11.06.2026 | 21:12

Žoze Murinjo je ponovo trener Real Madrida.

Kovačević: Dogovor sa ugostiteljima o smanjenju nivoa buke ili slijede rigorozne kazne

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:36

Nakon godina upozorenja i svakodnevnih prijava građana, nadležna inspekcija najavljuje oštriju borbu protiv prekomjerne buke iz podgoričkih ugostiteljskih objekata. Pored novčanih kazni, najavljuju i privremena zatvaranja objekata, ukoliko se na sjutrašnjem sastanku sa ugostiteljima ne pronađe rješenje.

Laković: Predstavnici radnika ključni u dijalogu o pravednoj tranziciji

Četvrtak, 11.06.2026 | 20:51

Rudnik uglja Pljevlja (RUP) ostaje potpuno posvećen očuvanju radnih mjesta, sigurnosti zaposlenih u dijalogu sa sindikatima, nevladinim sektorom, Opštinom i Vladom, istakao je na trećoj sjednici Savjeta za pravednu tranziciju izvršni direktor RUP Nemanja Laković koja je održana u Vili Gorica.

Zbog paljenja kamiona u Botunu uhapšen Podgoričanin, policija traga za ženskom osobom

Četvrtak, 11.06.2026 | 18:59

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, lišili slobode N.L (44) iz Podgorice, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo uništenje i oštećenje tuđe stvari, na štetu imovine koja je vrijedna oko 90.000 eura, a koja je u vlasništvu dva fizička lica, saopšteno je iz Uprave policije.