Ponedjeljak, 06.04.2026 | 10:59
IZVOR: dan.co.me

Odloženo suđenje Veljoviću i grupi: Među dokazima kopije bez originala

U Višem sudu u Podgorici odloženo je suđenje Aleksandru Mrkiću kojeg je SDT označilo kao organizatora kriminalne grupe čiji član je postao i bivši direktor policije Veselin Veljović i druga lica.




Foto: MediaBiro

Već nekoliko ročišta u ovom postupku se sprovode pisani dokazi.

Međutim, kako nezvanično saznajemo,  danas je ročište odloženo zbog toga što tuzilaštvo nije dostavilo sudu određene pisane dokaze, a čije kopije se nalaze u spisima predmeta.

Stav odbrane je da su te kopije nejasne i da nisu  čitljive.

Kako  je nezvanično saopšteno iz redova odbrane portalu Dan, specijalni državni tužilac Jovan Vukotić je danas kazao da još nijesu uspijeli da pribave te dokaze i da će se potruditi da to urade u narednim danima.

Podsjećamo, i na ranije održanom ročištu odbrana je imala slične primjedbe. Tada je tokom čitanja obimne dokazne građe, odbrana iznijela oštre primjedbe i prigovore, tvrdeći da dokazi SDT-a nemaju "procesnu vrijednost". Advokati su i tada istakli da se u spisima nalaze u većem dijelu kopije, bez dostavljenih originala, dok su mnogi dokumenti nečitki, neovjereni i bez jasnog porijekla. 

Podsjećamo, vijeće podgoričkog Višeg suda potvrdilo je optužnicu i protiv bivšeg načelnika barske kriminalističke policije i protiv lije Vasovića. SDT sumnja da je bivši direktor policije posredstvom Skaj aplikacije 22. decembra 2020. godine obavijestio biznismena Aleksandra Mrkića da se sprema pretres jednog magacina gdje su skladištene nelegalne cigarete i tako zloupotrijebio službeni položaj. Optužnicom su obuhvaćeni i Nikola Mrkić, Mujo Nikočević, Arsenije Kalezić, Stefan i Nikola Bubanja, Željko Bulatović, Dušica Bulatović, Predrag Veljić, Borislav Lečić, Nemanja Anđelković, Goran Gluščević, Nikola Bačilović i Sadig Elnagar.

Podsjećamo, Specijalno državno tužilaštvo je, Specijalnom odjeljenju Višeg suda u Podgorici, predalo optužnicu protiv 15 okrivljenih lica: A.M., V.V., M.N., A.K., N.M., S.B., N.B.,  Ž.B., D.B., P.V., B.L., N.A., G.G., N.B. i S.E., za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, dva krivična djela krijumčarenja, pranje novca i zloupotreba službenog položaja.

"Iz dokaza prikupljenih u izviđaju i istrazi proizilazi osnovana sumnja da je okrivljeni A.M., u 2018. godini, stvorio kriminalnu organizaciju koja je djelovala na teritoriji Crne Gore, a čiji član je postao i tadašnji direktor Uprave policije i kasniji savjetnik Predsjednika Crne Gore za odbranu i bezbjednost, okrivljeni V.V. i druga okrivljena lica, sa ciljem bavljenja krijumčarenjem cigareta iz Slobodne carinske zone Luke Bar i pranjem novca",  naveli su ranije iz SDT.

 Takođe, stav tužilaštva je da su u izviđaju i istrazi "prikupljeni dokazi iz kojih proizilazi osnovana sumnja i da je okrivljeni bivši direktor Uprave policije, ostvarujući svoj zadatak u kriminalnoj organizaciji, zloupotrijebio službeni položaj tako što je, između ostalog, organizatoru kriminalne organizacije putem kriptovane komunikacije saopštavao podatke pribavljene obavljanjem policijskih poslova, a koji se odnose na planiranje izvršenja dokazne radnje pretresanja od strane policije, prema jednom članu kriminalne organizacije, čime mu je pribavljena korist u vidu raspolaganja podacima koje nije smio dobiti i stvaranju vremenskih i prostornih uslova da član kriminalne organizacije sakrije predmete krivičnog djela za koje se goni po službenoj dužnosti, kako ih policija ne bi pronašla". 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Još jedno poskupljenje goriva, od sjutra nove cijene

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 12:45

U Crnoj Gori će od sjutra biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.  

Vučević: Osjećao sam se dovoljno dobro da mogu da igram

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 12:35

Možda to nije bio povratak na teren kakav je želio da bude, ali je najvažnije da je Nikola Vučević ponovo zaigrao za Boston, nekoliko utakmica prije početka plej-ofa.

Tivat: Identifikovan osumnjičeni za podmetanje požara u Gornjoj Lastvi

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 12:23

Tivatska policija rasvijetlila je podmetanje požara na štetu jedne osobe u Gornjoj Lastvi.

Policija za vikend uhapsila 133 vozača, 63 u Podgorici

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 12:18

Tokom prethodnog vikenda, od 03. do 05. aprila 2026. godine, na crnogorskim putevima evidentirano je 46 saobraćajnih nezgoda, u kojima nije bilo smrtno stradalih lica. Sedam lica je zadobilo teške tjelesne povrede, a 15 lica je lakše povrijeđeno, saopšteno je iz Uprave policije.

Stanić: Država uzima više novca od građana i privrede nego prije početka krize

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 12:12

Funkcioner SDP-a Mirko Stanić ističe da Vlada nije pokazala ozbiljnost kada je rješavanje krize u pitanju.

Evropski savez: Vlada će imati mogućnost da snizi PDV

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:56

Evropski savez predložio je akt kojim će Vlada imati mogućnost da privremeno snizi stopu poreza na dodatu vrijednost. To je saopšteno na pres konferenciji te partije, javlja Portal Analitika.

Pripremite jednostavnu salatu od rotkvica i mladog luka

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:49

Priprema salate od rotkvica i mladog luka je jednostavan izbor za osobe koje uživaju u jednostavnim proljećnim jelima.

Ostrvo na kome more sija - rijedak prirodni fenomen na Maldivima

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:34

U vodama Maldiva, na atolu Raa, na ostrvu Vadu, gdje živi oko 500 stanovnika, more sija neobično plavom bojom. Ona je intenzivna u noćnim satima, a fenomen se naziva „plažom koja sija“ ili „Zvjezdanim morem“.    

Pet kandidata za direktora ASK-a

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:28

Vršilac dužnosti direktora Agencije za sprečavanje korupcije (ASD) Dušan Drakić, Vlado Stanišić, Kristina Braletić, nekadašnji v. d. sekretara Tužilačkog savjeta Mithat Kuč i advokatica Nina Radulović kandidati su za direktora Agencije za antikorupciju, prenosi RTCG.

Podignuta optužnica za šverc kokaina, zloupotrebu službenog položaja i davanje mita

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:25

Specijalno državno tužilaštvo je Specijalnom odjeljenju Višeg suda u Podgorici, nakon završene istrage, predalo optužnicu protiv 12 osoba okrivljenih za stvaranje kriminalne organizacije, krijumčarenje kokaina, zloupotrebu službenog položaja i davanje mita, saopšteno je iz tog tužilaštva.