"Lavice" sjutra gostuju Portugalu, dok će u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u nedjelju, dočekati Farska Ostrva.
Foto: Facebook screnehsot/Rukometni Savez Crne Gore
Četiri su nova imena u odnosu na posljednje okupljanje i dvomeč protiv Islanda početkom marta, golmanke Anastasija Babović i Teodora Rončević, pivotkinja Anđela Guberinić i lijevi bek 18- godišnja Anđelina Orbović, koja debituje u seniorskoj reprezentaciji a koja je bila dio tima.
"Velika mi je čast što treniram sa A reprezentacijom zbog koje sam kao mnoge djevojčice krenula da se bavim rukometom. Vjerujem da ovo je nagrada za sav trud i rad u prethodim godinama. Zahvalna sam selektorki i stručnom štabu na ukazanoj prilici, koju shvatam kao veliku motivaciju da nastavim ovim tempom i da se zadržim u reprezentaciji", rekla je Orbović, koja od ove godine nastupa za RK Tivat.
Sa tri pobjede u prva četiri kola "lavice" su osigurale su vizu za EHF Euro.
"Odradila je reprezentacija odličan posao, ove dvije utakmice ostaju da im maksimalno ozbiljno pristupimo, ali i da bude prilika za nas mlađe da možda napravimo prve korake u reprezentaciji", istakla je Orbović.
Mlada rukometašica će sada imati priliku da dijeli teren sa igračicama koje su joj bile uzori.
"Đurđina Jauković mi je bila uzor. Ne mogu da vjerujem da danas treniram sa njom i da ću možda i igrati", dodala je Orbović.
KOMENTARI (0)