Glumac Džim Kavizel svojevremeno je otkrio detalje o zahtjevnom snimanju filma “The Passion of the Christ” (Stradanje Isusovo).
Foto: YT screenshot/ Pursuit of truth
On je tada rekao da je rad na Gibsonovom filmu iz 2004. godine i psihički i fizički bio izuzetno naporan. On je tokom snimanja, kako je ispričao, doživio ozbiljne nezgode, uključujući i udar groma, prenosi Nova.rs.
“Udario me grom u posljednjem kadru filma. Na petom pokušaju, to se dogodilo”, kazao je on, govoreći o snimanju scene Besjede na gori, pisao je Fox News.
Posljedice nisu bile bezazlene – uslijedile su dvije operacije srca, među kojima i operacija na otvorenom srcu, kao i dugotrajan oporavak uz terapiju.
Kako tvrdi, zdravstveni problem je u potpunosti riješen tek 2014. godine.
Osim toga, tokom snimanja ga je povrijedio i rekvizit – masivni krst težak skoro 70 kilograma.
“Pao mi je na glavu i probio sam jezik i obraz. I to je zapravo u filmu. Možete vidjeti kako mi krv izlazi iz usta tokom te scene”, istakao je glumac.
Povrede su uključivale i iščašenje ramena, zbog čega je, kako kaže, tokom cijelog snimanja vodio tešku borbu.
Takođe, u sceni bičevanja su ga dva puta stvarno pogodili bičem, zbog čega je refleksno pomjerio i povrijedio ruku, dok je rame iščašio u sceni nošenja krsta.
Kavizel je karijeru započeo početkom devedesetih, a širu publiku osvojio je ulogom u filmu “The Thin Red Line” (Tanka crvena linija).
Kasnije je zabilježio zapažene nastupe u ostvarenjima “Ride with the Devil” (Jahanje sa đavolom) i “Angel Eyes” (Anđeoske oči), kao i u popularnoj seriji “Person of Interest” (Osoba od interesa).
KOMENTARI (0)