Predsjednik Skupštine opštine Tivat Miljan Marković saopštio je da je priča oko DOO Komunalno Tivat samo paravan, te ocijenio da je pravi cilj nedolaska odbornika „Narod pobjeđuje“ na sjednice Skupštine uvođenje prinudne uprave u Tivtu. Marković tvrdi da se kroz niz poteza pokušava izazvati kriza vlasti koja bi dovela do takvog rješenja.
Predsjednik SO Tivat Miljan Marković, Foto: Opština Tivat
“Poštovani građani, priča o DOO Komunalno Tivat, kao razlog za nedolazak odbornika „Narod pobjeđuje“ na buduće sjednice Skupštine je samo paravan, ali o tome ću na kraju ovog teksta”, navodi se u saopštenju Markovića.
On poručuje da se glasalo o direktoru DOO Komunalno Tivat, te da je sam iznio razloge zbog kojih nisu glasali za njega.
“Ni u jednom trenutku nismo uslovljavali rad Skupštine ili bilo kog procesa funkcionisanja vlasti time što nije ispoštovan sporazum. Međutim, ako je već sam predsjednik govorio o sporazumu, važno je da znate ko ga krši”, poručio je on.
Marković je istakao da, kada je riječ o pogrešnim poslovnim odlukama direktora DOO Komunalno Tivat, kao i, kako tvrdi, netačnim izjavama u medijima u vezi sa dvije deponije na ulazu u Tivat, odnosno u MZ Gradiošnica, zbog čega nijesu podržali njegov izbor, očekuje da iznesu dokaze ukoliko njegove tvrdnje nijesu tačne.
On je poručio da to treba uraditi bez uvreda, navodeći da je, prema njegovim riječima, do sada bilo drugačije.
“Neka jednostavno iznesu dokumenta i argumente, jer ja za svoje tvrdnje posjedujem dokumentaciju. Primijetili ste da je glavno pitanje ko je dao dokumenta, a ne da li su tačne informacije, jer znaju da su tačne”, kazao je Marković.
Marković je istakao da, nakon što je DOO Komunalno Tivat objavilo reagovanje u vidu saopštenja na portalu Radio Tivta, ne smatra potrebnim da lično odgovara, navodeći da je svako ko je dobronamjeran mogao shvatiti da je na sjednici Skupštine govorio argumentovano i tačno.
“Ono što je činjenica i što se lako može potvrditi jeste da sam svojom kandidaturom za direktora DOO Komunalno Tivat naprasno izliječio pojavu koja se može nazvati „kupovina polovnih kamiona i opreme“. Kao što vidite, nakon što se pokrenula priča o mojoj kandidaturi i mogućoj kontroli poslovanja nakon mog dolaska u DOO Komunalno Tivat, krenulo se sa izmjenama plana rada i nabavkom nove opreme od drobilice i gusjeničara do novih kamiona, kao i preraspodjeli sredstava u korist sanacije deponija”, piše u saopštenju.
On navodi da je kupovina polovne opreme naprasno izašla iz mode.
“Kao što sam otvoreno i bez zadrške govorio o FK Arsenal, tako ću govoriti i o bilo kojoj drugoj temi za koju smatram da je važno da se o njoj govori javno. Bilo bi bolje da se o nekim stvarima razgovara na zajedničkim koalicionim sastancima, ali takvih sastanaka već dugo nema jer predsjednik Opštine Željko Komnenović ne želi da im prisustvuje. U posljednje vrijeme ne dolazi ni na sjednice Skupštine, tako da to što ne dolazi na sastanke koalicije nije ništa neobično”, dodao je Marković.
Marković je ocijenio da je priča o DOO Komunalno Tivat samo paravan za odluku odbornika „Naroda pobjeđuje“ da ne prisustvuju sjednicama Skupštine koje on vodi, navodeći da je stvarni razlog, kako smatra, pokušaj uvođenja prinudne uprave u Tivtu.
“Na početku sam rekao da je DOO Komunalno Tivat samo paravan za izjavu da odbornici „Naroda pobjeđuje“ neće dolaziti na sjednice Skupštine koje ja vodim, jer sam navodno „zloupotrijebio“ funkciju predsjednika Skupštine. Neka navedu član Poslovnika o radu Skupštine ili Statuta Opštine, po kom sam zloupotrijebio Skupštinu. Tako nešto ne postoji! Po mom mišljenju, pravi razlog je želja da se, možda iz trećeg pokušaja, uvede prinudna uprava u Tivtu”, zaključio je on.
Vlada Crne Gore donijela je odluku kojom su za 13. jun 2027. godine planirani lokalni i parlamentarni izbori u istom danu. Kada je riječ o Tivtu, takva odluka znači da predsjedniku Opštine, gospodinu Željku Komnenoviću, mandat ističe skoro četiri mjeseca prije tih izbora, odnosno 23. februara 2027. godine.
KOMENTARI (0)