Svečanom ceremonijom u kasarni „Brigadir Miloš Dragišin Medenica“ u Kolašinu danas je otvoren deseti Ljetnji vojni kamp za srednjoškolce Ministarstva odbrane i Vojske Crne Gore, koji i ove godine okuplja mlade zainteresovane za sticanje novih znanja, iskustava i vještina kroz dinamične i edukativne sadržaje, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.
Foto: Ministarstvo odbrane
“Kamp je svečano otvorio zamjenik načelnika Štaba Generalštaba za resurse i podršku, pukovnik Hajrudin Đerekarac, koji je obraćajući se učesnicima istakao da ih u narednim danima očekuje prilika da izađu iz zone komfora, testiraju sopstvene mogućnosti, steknu nova znanja i razvijaju timski duh”, navodi se u saopštenju.
On je kazao da Ljetnji vojni kamp nije samo mjesto za učenje osnovnih vojničkih vještina, već i prostor za razvijanje odgovornosti, upornosti, međusobnog povjerenja i prijateljstva.
“U narednim danima upoznaćete život i rad u prirodi, savladavaćete planinske i vodene prepreke, prolazićete kroz taktičke zadatke i suočavati se sa izazovima koji traže snagu, upornost, snalažljivost i međusobno povjerenje”, naveo je Đerekarac.
Istakao je da je posebna vrijednost kampa u tome što mladima pruža mogućnost da vrijeme provedu aktivno, u prirodi, gradeći karakter i samopouzdanje.
“Ovdje nije najvažnije ko je najbrži ili najjači, već ko je spreman da uči, da se trudi i da ne odustaje kada postane teško“, rekao je Đerekarac.
On je učesnicima poželio uspjeh, dobru energiju, nova prijateljstva i iskustva koja će pamtiti dugo nakon završetka kampa.
“Iskoristite svaki trenutak. Postavljajte pitanja, prihvatajte izazove i ne bojte se grešaka, jer upravo kroz njih najviše učimo. Neka avantura počne”, poručio je.
Nakon obraćanja, Đerekarac je proglasio Ljetnji vojni kamp otvorenim.
“Tokom naredne dvije sedmice, skoro 50 srednjoškolaca iz cijele Crne Gore, zajedno sa vršnjacima iz Sjeverne Makedonije, proći će kroz niz zanimljivih i izazovnih aktivnosti, koje uključuju osnove vojničke obuke, alpinizam, rafting, preživljavanje u prirodi, fizičku obuku, kao i druge sadržaje usmjerene na razvoj timskog duha i samopouzdanja”, pojašnjavaju.
Kako su istakli, već deceniju kroz ovaj program, mladim ljudima se pruža prilika da se neposredno upoznaju sa vojničkim pozivom, vrijednostima koje baštine Ministarstvo odbrane i Vojska Crne Gore, kao i mogućnostima koje sistem odbrane nudi za lični i profesionalni razvoj.
“Kamp je istovremeno i važan most između Vojske i društva, kojim se kod mladih podstiču odgovornost, disciplina, timski rad i osjećaj pripadnosti zajednici, uz jačanje povjerenja i razumijevanja uloge Vojske Crne Gore u savremenom društvu”, zaključili su.
KOMENTARI (0)