Raniji predsjednik Savjeta RTCG Veselin Drljević uputio je pismo predsjedniku parlamenta Andriji Mandiću.
Drljević, Foto: Skupština Crne Gore
Pismo prenosimo u cjelosti:
"Uvaženi predsjedniče Skupštine, gospodine Mandiću, iz medijskih izvještaja sam saznao da je Viši sud potvrdio presudu Osnovnog suda u Podgorici da sam ja i još troje članova prethodnog saziva Savjeta Javnog servisa Crne Gore nezakonito, 2023. godine reizabrali generalnog direktora.
Ta činjenica, ako je tačna (ja kao stranka u sporu nemam drugih saznanja), a kako bih olakšao posao Administrativnom odboru i poslanicima u Skupštini Crne Gore, ali i rad Javnog servisa, povlačim svoju kandidaturu za saziv Savjeta RTVCG.
Ovo posebno iz razloga što saglasno članu 22 stav 1 tačka 8 Zakona o nacionalnom javnom emiteru – Javnom medijskom servisu Crne Gore ne mogu biti član Savjeta", naveo je Drljević.
KOMENTARI (0)