Ministar javne uprave, Maraš Dukaj, sastao se sa Gerardom Ermičersom predsjednikom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO), i članovima delegacije, sa kojima je razgovarao o unapređenju saradnje između javne uprave i organizacija civilnog društva.
Foto: MJU
“Tokom sastanka razmotreni su izazovi i mogućnosti za dalje jačanje građanskog prostora, unapređenje participativne demokratije i aktivnije uključivanje građana u procese donošenja odluka, u skladu sa evropskim standardima”, saopšteno je iz MJU.
Dukaj je istakao da Ministarstvo javne uprave ostaje posvećeno stvaranju podsticajnog okruženja za rad organizacija civilnog društva i njihovom aktivnom učešću u kreiranju javnih politika.
“Snažno civilno društvo je neizostavan partner u izgradnji otvorenih, transparentnih i odgovornih institucija. Naš cilj je da kroz dijalog i partnerstvo dodatno osnažimo učešće građana u donošenju odluka koje oblikuju budućnost Crne Gore“, poručio je Dukaj.
Sagovornici su ocijenili da su kontinuirani dijalog, međusobno povjerenje i zajednička odgovornost ključni za dalje jačanje demokratskih procesa i razvoj inkluzivnog društva.
KOMENTARI (0)