Predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu sazvao je danas prvi sastanak sa predstavnicima nedavno formiranog Savjetodavnog tijela civilnog društva, sa ciljem definisanja narednih koraka u unapređenju zaštite prirode i očuvanja najvrijednijih prirodnih područja na teritoriji opštine, saopštili su iz Opštine Ulcinj.
Foto: Opština Ulcinj
Sastanku su, kako navode, pored predstavnika Opštine, prisustvovali predstavnici organizacija Green Home, Centra za zaštitu i proučavanje ptica, Udruženja Dr Martin Schneider Jacoby, Crnogorskog društva ekologa, KANA/Ko ako ne arhitekt, Parkova Dinarida, EnvPro i MogUL.
“Tokom sastanka predstavljene su aktivnosti Opštine na uspostavljanju upravljača Parkom prirode Solana Ulcinj, kao i planovi za reviziju Studije zaštite Velike plaže. Razmatrane su i inicijative za pokretanje zaštite Šaskog jezera, kanjona Međuriječ, Ulcinjske maslinade sa uvalom Valdanos i drugih područja od posebnog značaja”, piše u saopštenju.
Dodaju da, predstavnici Savjetodavnog tijela izrazili su spremnost da kroz stručnu podršku doprinesu realizaciji aktivnosti koje imaju za cilj očuvanje prirodnih vrijednosti Ulcinja i unapređenje održivog upravljanja zaštićenim područjima.
“Savjetodavno tijelo osnovano je na osnovu Memoranduma o saradnji između Opštine Ulcinj i organizacija civilnog društva, s ciljem pružanja stručne podrške u procesima zaštite prirode, unapređenja upravljanja zaštićenim područjima, monitoringa, kao i jačanja transparentnosti i učešća javnosti u donošenju odluka koje se odnose na Veliku plažu i druga područja od posebnih prirodnih vrijednosti. Nimanbegu je izrazio iskrenu zahvalnost NVO na ostvarenoj saradnji i ocjenio da je ovakva institucionalna koordinacija uslov za kvalitetnw odluke i rad lokalne samouprave u Ulcinju”, zaključuje se u saopštenju.
KOMENTARI (0)