Subota, 02.11.2019 | 20:25
IZVOR: vijesti.me

ABA LIGA: Prekinuli crnu seriju - Mornar POBIJEDIO Cedevita Olimpiju; Incident u finišu meča

Gosti vodili u prve dvije i po četvrtine, a onda su se Barani probudili u posljednjih 15-tak minuta i stigli do trećeg trijumfa.

Mornar je srušio lidera ABA lige i prekinuo niz od pet poraza na dva fronta - Barani su u "Topolici" savladali Cedevita Olimpiju 77:70, i upisali treću pobjedu u regionalnom takmičenju.

A nakon dvije i po četvrtine nije mirisalo na dobro za domaćina, koji je u prvom poluvremenu postigao mizernih 29 poena. Sve je do tog trenutka išlo na vodenicu gostiju, koju su na četiri minuta prije kraja treće četvrtine vodili 52:41.

Međutim, crnogorski vicešampion se onda probudio, zaigrao je mnogo bolje i borbenije u odbrani, a proradio je i napad, pa je Mornara do kraja dionice uspio da dođe do izjednačenja (56:56), a onda je u posljednjih 10 minuta slomio otpor gostiju i stigao do važnog trijumfa.

Finiš meča je obilježio i incident, koji je pokvario lijepo sportsko veče u "Topolici" i koji bi mogao skupo da košta Mornar.

Naime, Nidam je imao posljednji napad, nije želio da napadne, jer je meč bio odlučen, vodio je loptu oko centra, ali mu se s leđa, prikrao Boatrajt, oduzeo mu je loptu, i u kontri zakucao za 77:70, na nešto više od tri sekunde prije kraja, i izazvao revolt domaće publike, zbog, čini se, nesportskog poteza.

U tom trenutku sa tribina je utrčao jedan od domaćih navijača, koji se zaletio prema Boatrajtu, i udario ga po ramenu navijačkom trubom.

Tek tada je reagovalo obezbjeđenje, uhvatilo je neodgovornog navijača, i ispratilo ga iz dvorane.

Usijedila je pauza, a sudije odlučile da isprazne jedan dio tribina. Uz to, isključeni su Vujošević i Markota u domaćem timu, a Blažič i Krušlin kod domaćih, dok je dosuđena tehnička greška Boatrajtu. Pulen je promašio to bacanje i nije se mijenao rezultat...

Mornar u sljedećem kolu, 8. novembra, gostuje FMP-u.