Četvrtak, 09.03.2023 | 18:21
IZVOR: Kolektiv.me, Cdm.me

KVALIFIKACIJE ZA EP: "Lavovi" poraženi od Slovenije

Crnogorski rukometaši igrali su noćas protiv Slovenije kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Rukometaši Crne Gore poraženi su u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pred svojim navijačima od selekcije Slovenije 32:29. To je prvi poraz “lavova” nakon dva startna trijumfa nad Kosovom 29:20, i u Sarajevu protiv selekcije Bosne i Hercegovine 36:25.

Podsjećamo, Slovenija je u Mariboru slavila protiv BiH 28:20, a u Prištini protiv Kosova 29:24. Naši momci novi meč sa Slovenijom odigraće u nedjelju u Kopru.

To je prvi poraz rukometaša u našoj najvećoj dvorani, i to na debiju Vlada Šole.

Odlično su naši otvorili meč, poveli 6:2, a sredinom poluvremena Čavor je pogodio 9:5. Slovenija je uspjela da serijom 4:0 povede 14:13, ali smo preko Čavora izborili neriješeno na poluvremenu.

U nastavku smo igrali oslabljeni neigranjem Miloša Vujovića koji je zaradio crveni karton.

Igrao se gol za gol sve do 45. minuta kada je Bakić pogodio za 23:21. Novak postiže dva brza gola poslije naših grešaka za 25:25 na 10 minuta prije kraja. U 55. minutu Slovenija je zaradila crveni karton, pocrvenio je Novak.

Lazović je pogodio za 27:27, ali je iz sedmerca uzvratio Slobenac. U sljedećem napadu Lesjak skida zicer Kaluđeroviću, što koristi Maguc za 29:27 na tri minuta do kraja.

Čavor je smanjio, ali je Cehte vratio dva gola prednosti. Uslijedio je brzi gol naše selekcije, nijesmo iskoristili napad za izjadnačenje, već smo primili dva gola za konačnih 32:29.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Aleks Vlah sa osam, dok je Domen Novak meč završio sa pet golova. U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu ponovo istakao Nebojša Simić, po pet pogodaka postigli su Vasilije Kaluđerović i Branko Vujović, Vuk Lazović dodao je četiri, a po jedan manje Aleksandar Bakić, Miloš Vujović i Stefan Čavor.

Uoči duela od reprezentacije se zavnično oprostio dugogodišnji kapiten Vasko Ševaljević. Navijači u dvorani Morača imali su priliku da pozdrave i doskorašnjeg selektora Zorana Roganovića.

Utakmica je počela minutom ćutanja za stradale u zemljotresu u Turskoj i Siriji.

TOK MEČA:

3:1 Odličan start naših 3:1 poslije četiri minuta.

6:2 Uvećali smo prednost uz sjajnu podršku sa tribina. Miloš Vujović je vezao dva gola za plus 4.

6:4 Tajm aut Zormana, pa dva odlična napada Slovenije. Vraćaju se gosti.

6:5 u 12. minutu i tajm aut Šole. Iskontrirali su nas Slovenci dva puta zaredom. Na parketu je Stefan Čavor, njegov povratak poslije dugačke pauze.

8:5 Odlične reakcije imali su naši, dva vezana gola, upisao se i Lazović iz kontre.

9:5 golom Čavora. Polovina prvog poluvremena!

10:5 Poslije tajm auta, serija 4:0. Posljednji je dao Kaluđerović! Igrali smo fenomenalno.

11:9 Igralo se u serijama, posljednja četiri minuta pripala su Slovencima koji parcijalom 4:1 prilaze na -2.

12:10 Gol za gol igra se u ovim momentima, Miloš Vujović nije savladao Lesjaka sa penala.

13:12 Dolenc pa Janc. Slovenija ima egal.

14:14 je na polovini meča. Finiš prvog dijela malo je pokvario utisak. Slovenija je uspjela da serijom 4:0 povede 14:13, ali smo preko Čavora izborili neriješeno. Vodili smo čitavo poluvrijeme, šteta što prednost nijesmo zadržali. Bićemo u nastavku oslabljeni, pošto je Miloš Vujović dobio crveni karton.

16:16 Čepić i Lazović za Crnu Goru, dva puta Vlah na drugoj strani, za potpuni egal

20:20 neriješeno je i u 41. minutu. Kaluđerović je imao nekoliko odličnih rješenja u napadu,  pogodio je i Anđelić!

23:21 Bakićev gol i idemo na plus dva. Jos 15 minuta!

25:25 Dva brza gola Novaka poslije naše dvije greške i neriješeno je na 10 minuta prije kraja.

28:29 ČAVOR! TU SMO!

28:30 Cehte sa krila.

29:30 Imali smo napad za poravnanje, ali izgubili loptu.

29:31 Primili smo gol, Šola je zvao tajm aut, ali je kasno i za remi. Šteta.

Poslije teške borbe i velike drame, naši su izgubili protiv Slovenije. Možemo reći da su se sjajno borili i da su dali sve od sebe!