Ponedjeljak, 04.12.2023 | 20:25
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

MEČ ZA PAMĆENJE - "Lavice" SAVLADALE Mađarsku, četvrtfinale Svjetskog prvenstva na vidiku

Fenomenalnom odbranom svih 60 minuta, uz čudesnu Martu Batinović na golu, crnogorske rukometašice srušile su Mađarsku 24:18 u derbiju 3. kola B grupe rezultatom i sa maksimalnim brojem bodova dočekaće glavnu fazu Svjetskog šampionata.

TOK MEČA:

58.minut – Tanja Brnović ne griješi, 24:17, sve je gotovo

55.minut – ponovo Itana pogađa, ponovo imamo +5 (21:16).

53.minut – golčina Itane Grbić, raste vođstvo “lavica”, pobjeda je blizu…

51.minut – Pavićević se iskupila za pređašnji promašaj, sada je bila sigurna sa krila, prvi put na utakmici Crna Gora ima četiri gola prednost – 18:14.

49.minut – Pavićević nije bila precizna sa krila za +4, na drugoj strani Pap vraća Mađarsku na -2.

47.minut – održava naša selekcija veliku prednost, poentirala je Grbić za 16:13.

44.minut – Batinović je kapitulirala nakon 13 minuta, Mađarice preko Pastor smanjuju na 14:12.

39.minut – period odlične igre Crnogorki, Mađarice su u seriji grešaka. Vodimo 13:11. Brnović je fenomenalna na crti, tajm-aut selektora Mađarske.

37.minut – izjednačenje u Helsingborgu, pogodila je Pletikosić, njeni treći pogodak na utakmici.

36.minut – Batinović ređa odbrane i u nastavku, ukoliko proradi napadačka igra, uz ovaj nivo energije, preokret je vrlo moguć. “Lavice” imaju samo gol zaostatka (12:13).

poluvrijeme – tvrd meč u derbiju grupe, Crna Gora ima dosta problema u napadu, ali zahvaljujući čvrstoj odbrani na odmor ide sa prihvatljivih tri gola zaostatka – 7:10.

27.minut – blista na golu Mađarske Blanka Biro, skinula je dva zicera našim djevojkama.

26.minut – period igre kada se igra gol za gol. Mađarice imaju +2, Bojana Popović traži tajm-aut.

21.minut – dobar potez Tanje Brnović, dobro se zagradila, izborila za poziciju i pogodila za 6:5.

18.minut – odbrani se ništa ne može zamjeriti, napad je u krizi. Mađarice su preokrenule i vode 6:4.

14.minut – sjajan pogodak Mugoše, prekida šestominutni post naše selekcije u napadu. Mađarska je prethodno izjednačila na 3:3, ali je članica Krajove vratila vođstvo “lavicama”.

8.minut – odličan početak “lavica”, vodimo 3:1, dva gola Dijane Mugoše, upisala se i Itana Grbić. Marta Batinović izuzetno raspoložena među stativama.

1.minut – počeo je susret.

Crna Gora je bila ubjedljiva u uvodne dvije runde,  savladani su Kamerun i Paragvaj, pa je prvi pravi test na ovogodišnjem Mundijalu večerašnji duel protiv Mađarica.

Meč nosi veliku važnost, jer će pobjednik prenijeti maksimalan broj bodova u glavnu fazu, samim tim napraviti veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.

“Za nas je protiv Mađarske najvažnija utakmica u grupi. Čeka nas pravi, kvalitetan protivnik, koji je već dugo godina gradio jedan tim i napravio finu reprezentaciju, sa par iskusnih igračica. Funkcionišu dosta dobro, jer su prethodno tih par generacija osvajale velike medalje. Takođe, imaju dosta iskustva igranja mađarske lige i velikih turnira, tako da nas čeka težak posao. Međutim, probaćemo da tražimo neku našu šansu i pokušamo da odigramo što kvalitetnije, prije svega u odbrani, i da zaustavimo njihove bekove koji su dominantni”, poručila je selektorka Bojana Popović.