Srijeda, 17.01.2024 | 08:21
IZVOR: Kolektiv.me

AMSCG: SMANJENA vidljivost, putevi KLIZAVI i MOKRI

Na putevima u Crnoj Gori danas se saobraća po pretežno mokrim i klizavim kolovozima.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Zbog niskih temperatura moguća je poledica mjestimično u višim predjelima. Mjestimično je smanjena vidljivost po kotlinama i duž riječnih tokova. Na dionicama koje prolaze kroz usjeke upozoravamo na povećanu opasnost od odrona. Neophodna je oprezna vožnja prilagođena vremenskim i saobraćajnim uslovima. Intenzitet saobraćaja je umjeren, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

Do 1. aprila obavezna je upotreba zimskih guma za sva motorna vozila na putevima gdje je to naznačeno signalizacijom bez obzira da li na tom putu postoje zimski uslovi. Kada na ostalim djelovima i dionicama puta koji nijesu obuhvaćeni Naredbom postoje zimski uslovi (sniježne padavine, snijeg, led ili poledica na kolovozu ) na vozilu moraju biti pneumatici za zimsku upotrebu na svim točkovima. Minimalna dubina šare na gazećoj površini pneumatika koji se koriste u ovom periodu je 4 mm.

Na auto putu posjedovanje zimske opreme zakonski je obavezno za sve vrste vozila.

Za vrijeme sniježnih padavina zabranjen saobraćaj za kamione sa prikolicom i šlepere na dionicama preko planinskih prevoja u skladu sa postavljenom signalizacijom.

Od 26.09.2023. godine pa do završetka radova na regionalnom putu Đurđevića Tara – Mojkovac, u mjestu Sokolovina zbog sanacije obustavljen je saobraćaj za sve kategorije vozila.

Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi, na dionici Nikšić-Kuside od 09. januara do 31. januara saobraćaj će se obustavljati za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 11.00 i od 14.00 do 16.00 sati. Nedjeljom nema obustava saobraćaja.

Privremeno se od 09.01.2024. godine do 31.01.2024. godine odobrava potpuna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 11.00. časova i od 14.00 do 16.00 časova osim nedjelje na mag.putu M-3 dionica Jasenovo Polje –Nikšić u okviru rekonstrukcije mag puta Plužine-Nikšić –Danilovgrad.

Zbog izvođenja minerskih radova u okviru izgradnje puta Čekanje-Čevo, na dionici regionalnog puta R-17 Čekanje-Resna dolaziće do totalne obustave saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 12.00 i od 13.00 do 16.00 sati počev od 31.07.2023.godine.

Od 25.09.2023 pa do završetka radova na magistralnom putu Podgorica-Tuzi –Božaj u dužini od 700m kod kružnog toka u Tuzima odobrava se totalna obustava saobraćaja. Saobraćaj se obavlja lokalnim putem.

Promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni zbog izvođenja radova, a povremeno dolazi do totalne obustave saobraćaja ne duže od 30 minuta na mag. putu M-2 dionica Lepenac –Ribarevina –Poda –Berane na lokalitetima Ribarevina-Poda i Poda-Berane.

Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi I faza, lokalitet Vukov most zbog radova promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova

Zbog izvođenja radova na izgradnji Bulevara Vilija Branta na mag.putu M-2 dionica Podgorica –Bioče (od ukrštanja sa Mosorskom ulicom do kružnog toka –skretanje za autoput) saobraća se dvosmjerno uz postavljenu saobraćajnu signalizaciju.

Promijenjen je režim saobraćaja od raskrsnice Podgorica-Cetinje-Nikšić do Komanskog mosta .

Na autoputu se saobraća bez izmjena u režimu saobraćaja.

U protekla 24 sata na putevima u zemlji dogodilo se 19 saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba zadobila teže, a pet osoba lakše povrede.

Auto moto savez Crne Gore pruža učesnicima u saobraćaju tehničku pomoć na javnim putevima, koja podrazumijeva pružanje usluge pomoći na putu, otklanjanja manjih kvarova i najmanje jednog besplatnog šlepanja vozila do prvog servisa ili radionice za sva vozila registrovana u Crnoj Gori.

Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020234999 063239987.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obustava saobraćaja na putu Nikšić–Plužine u srijedu i petak od 10 do 15 časova, u četvrtak bez prekida

Utorak, 26.05.2026 | 13:44

Saobraćaj na magistralnom putu M-3 Nikšić – Plužine, biće privremeno obustavljen u srijedu i petak, odnosno 27. i 29. maja u terminu od 10 do 15 časova, saopštili su iz Uprave za saobraćaj Crne Gore.

Izmjena režima saobraćaja na putu Mateševo - Kolašin od 26. do 30. maja

Utorak, 26.05.2026 | 09:06

Na regionalnom putu R-13 Mateševo - Kolašin, od 26. do 30. maja, u terminu od 23.00 do 15.00 časova narednog dana, biće izmijenjen režim saobraćaja zbog redovnog održavanja, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Privremena obustava saobraćaja na putu Nikšić - Plužine od 11 do 17 časova

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 08:34

Saobraćaj na magistralnom putu M-3 Nikšić - Plužine od danas će, do završetka radova, biti privremeno obustavljan svakodnevno u terminu od 11 do 17 časova, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Oprezno voziti: Kolovozi mokri, prisutni sitniji odroni i magla

Subota, 14.02.2026 | 08:18

Saobraćaj se jutros obavlja po mjestimično mokrim kolovozima. Učestali su sitniji odroni na dionicama koje prolaze kroz usjeke. Mjestimične magle ima po kotlinama i duž riječnih tokova. Iz Auto moto saveza savjetuju opreznu vožnju prilagođenu nestabilnim vremenskim prilikama i saobraćajnim uslovima.

Putevi mokri i klizavi, smanjena vidljivost

Ponedjeljak, 05.01.2026 | 08:20

U Crnoj Gori danas se saobraća po mokrim i klizavim kolovozima. Vidljivost je smanjena uslijed niske oblačnosti. Učestali su odroni na putevima duž usjeka i klisura. Skrećemo pažnju vozačima da voze pažljivije, da vožnju prilagode trenutnom stanju na putu i poštuju pravila saobraćaja, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

ZHMS registrovao zemljotres magnitude 2,3 kod Čarađa

Utorak, 21.07.2026 | 11:10

Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju registrovao je slab zemljotres magnitude 2,3 na 8 km jugozapadno od Čarađa u Crnoj Gori.

Sudar dva vozila na izlazu iz Bara

Utorak, 21.07.2026 | 10:50

Saobraćajna nezgoda dogodila se jutros na izlazu iz Bara prema Ulcinju, prije tunela Ćafe.

Stari aerodrom i Tuški put bez vode zbog kvara na vodovodnoj mreži

Utorak, 21.07.2026 | 09:56

Stari aerodrom i Tuški put su bez vode, saopšteno je iz podgoričkog preduzeća Vodovod i kanalizacija.

Smederevo: Dječak se utopio na bazenu

Utorak, 21.07.2026 | 09:50

Dječak 2021. godište, utopio se oko 18.30 na bazenu u Smederevu, u akva parku Jugovo, potvrđeno je RTS-u u Policijskoj upravi Smederevo.

Strahinja Koprivica osuđen na osam i po godina robi

Utorak, 21.07.2026 | 09:48

Nikšićanin Strahinja Koprivica prvostepeno je u Višem sudu u Podgorici osuđen na osam i po godina robije, a nakon odluke mu je produžen pritvor.

OpenAI će obavještavati roditelje kada tinejdžerima zabrani korišćenje ChatGPT-a zbog nasilnog sadržaja

Utorak, 21.07.2026 | 09:31

OpenAI uvodi novu sigurnosnu mjeru prema kojoj će roditelji i staratelji biti obaviješteni ako njihovom tinejdžeru bude ukinut pristup ChatGPT-u zbog kršenja pravila koja se odnose na prijetnje ili nasilno ponašanje.

Mandić: Berane zaslužuje veću i konkretniju pažnju državnih institucija

Utorak, 21.07.2026 | 09:05

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitke rukovodstvu Opštine, Skupštine opštine, kao i svim građanima i građankama Berana povodom Dana opštine, poželjevši im da praznik provedu u zdravlju, miru i zajedništvu.

Tramp prijeti Iranu teškom odmazdom ako pogine još neki američki vojnik

Utorak, 21.07.2026 | 08:43

Predsjednik SAD Donald Tramp večeras je na društvenim mrežama poručio da će „svaki put kada Iran ubije američkog vojnika (...) za to ubistvo platiti višestruko“.

Abazović i Adžić saslušani u SPO u istrazi o dodjeli počasnog državljanstva Ramaju

Utorak, 21.07.2026 | 08:36

Bivši premijer Dritan Abazović i nekadašnji ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić dali su izjavu u Specijalnom policijskom odjeljenju (SPO), a u okviru izviđaja oko počasnog državljanstva biznismenu s Kosova Naseru Ramaju, koje mu je dato pred sam kraj mandata manjinske 43. Vlade, pišu današnje Vijesti.

Vlada smanjila akcize: Dizel jeftiniji, cijene benzina bez promjena

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 21:49

Na osnovu detaljne analize Ministarstva finansija o kretanjima cijena na međunarodnom tržištu nafte i njihovom uticaju na životni standard građana i poslovni ambijent u našoj zemlji, Vlada je donijela odluku da kroz korekciju akciza privremeno amortizuje očekivani rast maloprodajnih cijena goriva saopšteno je iz Vlade.