Srijeda, 21.02.2024 | 17:15
IZVOR: b92.net

NOVI TREND za vjenčanja osuđen na propast - "Ova praksa bi trebalo da se ZABRANI"

Ovaj trend naišao je na kritike stručnjaka. Šta vi mislite o tome?




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Riječ je o puštanju leptira na vjenčanjima, posebno u Sjedinjenim Američkim Državama. Insekti, za koje se vjeruje da su simbol novih početaka i novog života, postali su popularan izbor za mnoge parove i njihov "poseban dan", služeći kao zamjena za konfete. Leptiri se čuvaju u kutiji za "masovno puštanje" ili čak u pojedinačnoj koverti ponekad, a kada se to zatraži, bacaju se u vazduh radi zabave.

Međutim, realnost je da oni rijetko preživljavaju. U mnogim slučajevima, krilati insekti uginu prije samog događaja, a stručnjaci pozivaju da se ova praksa, zbog toga, zabrani.

Na društvenim mrežama pokrenuta je debata kada je buduća mlada pokrenula tu temu. Objavom u Fejsbuk grupi namijenjenoj za planiranje vjenčanja pitala je šta drugi misle o ovom "lijepom" trendu, ali je ubrzo naišla na negativan odgovor.

"Ovo je vjerovatno jedna od najokrutnijih ideja za vjenčanje koje sam do sada vidio", "Ovo bi trebalo da se zabrani zakonom", samo su neki od komentara na njeno pitanje.

Profesor Endru sa Univerziteta "Southern Cross" složio se da je trend čudan i problematičan ne samo za sigurnost insekata, već i za životnu sredinu, a oglašavali su se i iz drugih organizacija navodeći da se ova praksa treba zabraniti.

Postoje stotine kompanija u SAD koje nude ovu uslugu, a cijene su od 50 dolara za 12 leptira.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Danas nastavak vanrednog zasijedanja Skupštine

Srijeda, 26.08.2026 | 08:07

Nastavak sjednice Šestog vanrednog zasijedanja Skupštine Crne Gore zakazan je za danas sa početkom u 11 časova.

Zabrana kupanja u Donjoj Lastvi, pronađene bakterije ešerihija koli i enterokoki

Srijeda, 26.08.2026 | 11:04

Analize morske vode sprovedene u okviru redovnog uzorkovanja 18. avgusta, kao i vanrednih uzorkovanja 21. i 24. avgusta, na vodi za kupanje „Donja Lastva 01“ u opštini Tivat, pokazale su da je morska voda na ovoj lokaciji lošeg kvaliteta, odnosno da je broj indikatorskih bakterija ešerihija koli i intestinalni enterokoki iznad graničnih vrijednosti propisanih Pravilnikom, saopšteno je iz JU “Morsko dobro”.

Prvi korak ka novim investicijama: Crna Gora predstavila SAD-u dva strateška projekta

Srijeda, 26.08.2026 | 08:14

Crna Gora je uputila Americi dva projekta, čime je i formalno počela realizacija međudržavnog sporazuma.

Uprava za saobraćaj: Stigle dodatne bilateralne dozvole za Hrvatsku

Srijeda, 26.08.2026 | 09:08

Dodatne bilateralne dozvole za međunarodni drumski prevoz između Crne Gore i Hrvatske stigle su i crnogorskim prevoznicima su dostupne za preuzimanje u Upravi za saobraćaj, saopšteno je iz Uprave.

MUP: Službe na terenu, vazduhoplovna podrška usmjerava se u skladu sa razvojem situacije

Srijeda, 26.08.2026 | 09:39

Na teritoriji Crne Gore jutros su aktivni požari na području opština Herceg Novi – Đenovići, Danilovgrada – Ponikvice, Kolašina – Crni Vrh i Maganik, Cetinja – Bijele poljane i Ćumovica, kao i Nikšića – Jasenovo Polje, Krstac, Kuside i Čarađe, dok je požar u mjestu Momče u Kučima u Podgorici lokalizovan, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Pronađite HLAD - U ČETVRTAK i do 38 STEPENI

Srijeda, 26.08.2026 | 15:36

U četvrtak nas očekuje pretežno sunčano vrieme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Dragoje Leković podnio ostavku na mjesto sportskog direktora Budućnosti

Srijeda, 26.08.2026 | 15:25

Dragoje Leković podnio je ostavku na mjesto sportskog direktora Fudbalskog kluba Budućnost, a kao razlog naveo je profesionalne nesuglasice i, kako je istakao, nepoštovanje hijerarhije u klubu.

Državljanin Crne Gore izručen iz Holandije: Dobio dvije godine zatvora zbog šverca droge

Srijeda, 26.08.2026 | 15:17

Na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica danas je uspješno izvršena primopredaja i ekstradicija lica M.R. (31), crnogorskog državljanina, koji je 23. januara 2026. godine uhapšen u Holandiji po međunarodnoj potjernici NCB Interpola Podgorica.

Ako koristite WhatsApp, obratite pažnju na ovu promjenu

Srijeda, 26.08.2026 | 15:11

Sada možete da zamijenite šestocifreni kod jačom lozinkom.

Podgoričanin osumnjičen da je prijetnjama pokušao da iznudi više od 15.000 eura

Srijeda, 26.08.2026 | 14:46

Policija je podnijela krivičnu prijavu protiv A. G. (28) iz Podgorice zbog sumnje da je, uz prijetnje, u tri navrata pokušao da iznudi novac od dvije osobe, u ukupnom iznosu većem od 15.000 eura.

Vrhovni sud produžio pritvor osumnjičenom za teško ubistvo nevjenčane supruge

Srijeda, 26.08.2026 | 14:43

Vijeće Vrhovnog suda Crne Gore, odlučujući o predlogu Višeg državnog tužilaštva u Podgorici od 24. avgusta 2026. godine za produženje pritvora protiv okrivljenog G. B., donijelo je rješenje da mu se pritvor produži za još tri mjeseca, tako da po ovom rješenju može trajati najduže do 27. novembra 2026. godine.

FSCG: Novčane kazne za četiri kluba

Srijeda, 26.08.2026 | 14:36

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Crne Gore novčano je danas kaznila četiri kluba zbog propusta u u dva uvodna kola nove sezone

Kos Hrvatskoj: Riješiti preostala bilateralna pitanja sa Crnom Gorom prije pristupanja EU

Srijeda, 26.08.2026 | 14:18

Komesarka EU za proširenje Marta Kos poručila je Hrvatskoj da sa Slovenijom ima posebnu odgovornost u podršci integraciji jugoistočne Evrope i očekuje da će u radu sa Crnom Gorom prevladati duh podrške proširenju i da će preostala bilateralna pitanja biti riješena prije crnogorskog pristupanja Evropskoj uniji.

Festival „Ćirilicom“ se nastavlja: Večeras književno veče Đorđa Nešića, sjutra premijera opere

Srijeda, 26.08.2026 | 14:12

Deseto izdanje festivala u Starom gradu Budve otvoreno je uz programe posvećene ćirilici, pozorištu i likovnoj umjetnosti. Nakon premijere predstave „Ćirilo i Metodije – Who Are You“ koja je izvedena sinoć, festival večeras donosi književni portret Đorđa Nešića, a sjutra premijeru komične opere „Il segreto di Susan“.

Tri osobe povrijeđene u udesu na autoputu, saobraćaj iz Podgorice prema Kolašinu se preusmjerava kroz kanjon

Srijeda, 26.08.2026 | 13:31

Najmanje tri osobe povrijeđene su oko 13 sati u udesu na autoputu Smokovac-Mateševo, u pravcu prema Kolašinu, rečeno je Vijestima nezvanično iz Uprave policije.