Petak, 05.04.2024 | 15:01
IZVOR: krstarica

Neočekivana istina: Kako prijatelji mogu uticati na vaš brak!

Nova istraživanja o razvodima brakova za 2024. godinu donose zanimljive podatke o faktorima koji utiču na stabilnost bračnih veza.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Prema nedavno objavljenom istraživanju u Forbes-u, parovi koji su živjeli zajedno prije braka imaju veći rizik od razvoda. Interesantno je da većina razvedenih muškaraca (66%) krivi partnerku za kraj braka, dok isto mišljenje deli čak 74% žena.

Još jedan faktor koji utiče na stabilnost braka su prijatelji – rizik od razvoda povećava se za 75% kod parova koji imaju prijatelje koji su već prošli kroz razvod. Osim toga, statistike pokazuju da se nakon razvoda mnogi brzo ponovno udaju ili žene, ali sa svakim novim brakom rizik od razvoda dodatno raste. Naime, čak 73% trećih brakova završava se razvodom.

Osim toga, otkriveno je da 40% brakova uključuje barem jednu osobu koja je već bila u braku. Fascinantno je primetiti da Šri Lanka ima najnižu stopu razvoda brakova na svijetu, dok su Filipini, zajedno sa Vatikanom, jedina država u kojoj je razvod braka protivzakonit.

Kada je riječ o zanimanjima, statistike pokazuju da konobari i stjuardese imaju najvišu stopu razvoda, dok su aktuari i fizičari među onima sa najmanjom stopom razvoda.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Praznična čarolija u rerni: Medenjaci po starinskom receptu

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:37

Mogu trajati i do mjesec dana.

Nikšić: Uhapšen osumnjičeni za falsifikovanje isprava

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:27

Službenici nikšićke policije su pretresom stana operativno interesantnog lica G.N. iz Nikšića nastanjenog u Herceg Novom našli i oduzeli startni pištolj sa municijom, tablete opijata i ličnu kartu na drugo ime izdatu od druge države. On je lišen slobode.

Crnogorska plovidba AD demantuje netačne navode o remontu broda „Kotor“

Nedjelja, 07.12.2025 | 13:33

Crnogorska plovidba AD dostavila je demant na članak objavljen 6. decembra 2025. godine pod naslovom „Platiće Dancima i remont 'Kotora': 'Crnogorska plovidba' pred dodatnim troškovima od milion eura“, navodeći da su tvrdnje u tekstu netačne i zasnovane na pogrešnim pretpostavkama. Kompanija ističe da su svi ugovorni uslovi uredno ispunjeni i da nema obaveza za finansiranje remonta brodova.

Milatović čestitao rukometašicama: Idemo do kraja po medalju

Subota, 06.12.2025 | 20:38

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović čestitao je na društvenoj mreži X rukometašicama na, kako je kazao, zasluženom plasmanu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Luka Dončić predstavio svoju princezu, slavni košarkaš objavom raznježio sve

Subota, 06.12.2025 | 20:37

Jedan od najpoznatijih košarkaša na svijetu, Luka Dončić, drugi put je postao otac.

Bojović: Status srpskog jezika u Crnoj Gori riješiti prije ulaska u EU

Subota, 06.12.2025 | 20:26

Status srpskog jezika u Crnoj Gori trebalo bi riješiti prije članstva u Evropskoj uniji, kazao je za Newsmax Balkans televiziju potpredsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Dragan Bojović.

Eurosong mijenja pravila glasanja: Ovako će se od sada birati pobjednik

Subota, 06.12.2025 | 20:04

Organizatori Evrovizije najavili su značajne promjene u pravilima glasanja za iduće izdanje takmičenja, koje će se održati u Austriji nakon pobjede njihovog predstavnika Džej Džeja ove godine.

Berane: Uhapšen osumnjičeni za pokušaj ubistva

Subota, 06.12.2025 | 19:20

Beranska policija uhapsila je B.D. (25) osumnjičenog za pokušaj ubistva, jer je kako se sumnja presreo sugrađanina i udarao ga pesnicom u glavu, saopšteno je iz Uprave policije.

Ministarstvo kulture i medija: Nakon decenija povlastica jednaka pravila za sve mogu biti bolna

Subota, 06.12.2025 | 19:30

Reagovanje Ministarstva kulture i medija prenosimo integralno:

Novi dokazi o Alchajmerovoj bolesti: Otkriven uzročnik bolesti

Subota, 06.12.2025 | 19:10

Nova studija objavljena u časopisu Neurology pokazuje da povišeni biomarkeri Alchajmerove bolesti u krvi ne moraju nužno značiti da je mozak oštećen, u nekim slučajevima uzrok može da bude smanjena funkcija bubrega.