Srijeda, 17.04.2024 | 16:02
IZVOR: klix.ba

MLADI ILI ISKUSNI - Moglo bi vas IZNENADITI u kojim godinama su muškarci NAJPRIVLAČNIJI

Dok se mladost često slavi kao uzbudljiva i privlačna, nedavno istraživanje dovodi u pitanje ovu popularnu normu, ukazujući na promjenu u percepciji privlačnosti i seksepila.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Nedavno istraživanje pokazalo je da se muškarci u 40-ima smatraju najatraktivnijima te je čak 75% ispitanika glasalo za dobnu kategoriju od 40 do 50 godina.

U istraživanju privlačnosti među različitim dobnim grupama, nedavna anketa na "The Best Dating Sites" otkrila je intrigantan trend. Istraživanje, koje je prikupilo odgovore 3.000 učesnika iz Ujedinjenog Kraljevstva, potvrdilo je da se muškarci u 40-ima smatraju vrhuncem seksepila.

Učesnici, iz različitih sredina, kolektivno su davali prednost muškarcima u 40-ima, sugerirajući šire cijenjenje zrelosti, iskustva i dašak šarma.

Annie Waldron, stručnjakinja na "The Best Dating Sites", sugeriše da postoje razlozi zašto ljude privlače nešto stariji muškarci. Prema njenim riječima, neki od glavnih činioca uključuju sljedeće osobine.

Do svojih 40-ih mnogi su se muškarci etablirali u svojim karijerama i ličnim životima, odišući osjećajem stabilnosti koji može biti vrlo privlačan.

Aplikacije i web stranice za pronalaženje partnera mogle bi doživjeti porast popularnosti među muškarcima u 40-ima, koji sada imaju empirijski dokaz da su poželjni.

"Rezultati naše ankete više su od pukih brojeva; oni su odraz promjena stavova prema godinama, privlačnosti i tome što znači biti seksi. Oni potiču dijalog koji nadilazi površne standarde, pozivajući nas da cijenimo ljepotu u različitim fazama života", zaključila je Annie.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Sutlijaš sa pečenim jagodama starinska proljećna poslastica

Nedjelja, 24.05.2026 | 15:45

  Sutlijaš je jedan od onih starinskih deserata koji vraća osjećaj nostalgije, a kada mu se dodaju pečene jagode, dobija potpuno novu dimenziju. Bogat, prirodno slatkast preliv i intenzivan voćni ukus koji se savršeno slaže sa nježnim pirinčem kuvanim u mlijeku.

Razišli se Crvena zvezda i Obradović

Nedjelja, 24.05.2026 | 15:13

Ekipu će do kraja sezone predvoditi Milan Tomić.

Mandić: Mnogi i danas žele da srpski narod u Crnoj Gori vrate u položaj građana drugog reda

Nedjelja, 24.05.2026 | 14:54

Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić poručio je na Skupštini ujedinje Srpske  u Banjaluci da je srpski narod u Crnoj Gori prvi put nakon Drugog svjetskog rata dio vlasti i da mnogi i danas žele da srpski narod u Crnoj Gori vrate u položaj građana drugog reda.  

FOTO – Očekuju se gužve: Patrole na putevima širom Crne Gore, angažovani i presretači

Nedjelja, 24.05.2026 | 15:03

Pojačane su saobraćajne kontrole na putevima širom Crne Gore, jer se tokom dana očekuju gužve.

Napravite ledene kocke s jagodama

Nedjelja, 24.05.2026 | 18:20

Ako tražite osvježavajući i ukusan desert, ledene kocke s jagodama odličan su izbor. Kombinacija mekanog biskvita, jednostavne kreme i sočnih jagoda čini ga idealnim za toplije dane, ali i kao laganu poslasticu uz kafu.

Kako ublažiti simptome proljećnih alergija na polen

Nedjelja, 24.05.2026 | 17:40

Proljećne alergije mogu biti iscrpljujuće za mnoge, međutim, pravilna prevencija i odgovarajuća terapija omogućavaju da se simptomi drže pod kontrolom i da se proljeće provede mnogo ugodnije.

25. Međunarodni festival KotorArt počinje 13. jula, otvaranje uz nastup Bokeljskog simfonijskog orkestra u čast Ivanu Brkanoviću i Don Branku Sbutegi

Nedjelja, 24.05.2026 | 17:00

Međunarodni festival KotorArt, jedan od najznačajnijih umjetničkih festivala u Crnoj Gori i regionu, ove godine proslavlja 25 godina postojanja. Kako bi na kvalitetan način obilježili ovaj značajan jubilej organizatori su za novo izdanje festivala pripremili bogat i raznovrstan program.

Sve manje žena koje plove, u pomorskoj administraciji ravnopravnost polova

Nedjelja, 24.05.2026 | 16:30

Na globalnom nivou, smanjen je procenat žena koje plove, međutim u pomorskom sektoru, najviše ih je u administraciji. Kada je riječ o našoj državi, Ministarstvo pomorstva je postiglo apsolutnu ravnopravnost polova u pomorskoj administraciji. To je saopštila predsjednica WISTA Montenegro - Asocijacija žena u pomorstvu i logistici Crne Gore, ogranka internacionalne organizacije koja okuplja 60 pomorskh država svijeta, Maša Štampić.

Bred Pit i Kventin Tarantino žestoko su se posvađali tokom snimanja filma, a reditelj mu poručio: „Bićeš mrtav u ovom poslu“

Nedjelja, 24.05.2026 | 16:00

Kventin Tarantino i Bred Pit imali su žestoku svađu tokom snimanja filma „Bilo jednom... u Holivudu“, a njihov kolega Brus Dern otkrio je detalje nesuglasica između slavnog glumca i reditelja.  

Arhiv javnih skupova: Na Slaviji bilo između 180.000 i 190.000 ljudi

Nedjelja, 24.05.2026 | 15:16

Arhiv javnih skupova objavio je na društvenoj mreži X da se na protestu “Ti i ja, Slavija” okupilo između 180.000 i 190.000 ljudi, prenosi N1 Beograd.