Utorak, 14.05.2024 | 08:30
IZVOR: gradski.me/ cdm.me

Podgorica: Parking servis POTRAŽUJE 200.000 EURA od pravnih i fizičkih lica

Ukupna potraživanja Parking servisa prema pravnim i fizičkim licima su oko 200.000 eura, s tim što je u toku postupak njihova naplata, kazali su Gradskom portalu iz ovog podgoričkog gradskog preduzeća.




Foto: arhiva, Kolektiv.me

U 2023. godini Parking servis je ostvario prihod od 2.449.179 eura, dok je neto dobit Društva bila 71.551 euro.

Iz Parking servisa navode da su u prethodnoj godini ostvareni najveći prihodi od kada postoji ovo Društvo, a taj trend se, kažu, nastavlja i u ovoj godini.

“Kontrolori na dnevnom nivou prosječno izdaju oko 300 parking karata korisnicima usluga koji ne plaćaju naknadu na način propisan Odlukom o javnim parkiralištima na teritoriji Glavnog grada”, navode iz Parking servisa.

Napominju da ukoliko korisnik javnih parkirališta ne plati usluge parkiranja koje iznose u I zoni-0,60 eura, u II zoni-0,50 eura, u III zoni-0,60 eura, kontrolor izdaje parking kartu u iznosu od 2,60 eura za I zonu, 2,50 eura za II zonu i 2,40 eura za III zonu po satu.

“Na dnevnom nivou, u prosjeku, izvršimo oko 15.000 kontrola. Vozilo sa kamerama i rotacijom je veoma primjetno i podsjeća korisnike naših usluga da su parkirani na mjestima gdje se vrši naplata. Kontrolorima je znatno olakšan posao da izdaju parking kartu, ukoliko je potrebno, jer imaju uvid u listu vozila koja nijesu platila parking i gdje se nalaze ta vozila. Znatno manje vremena je potrebno da obiđu opšta parkirališta i izdaju parking karte, jer ovaj sistem značajno ubrzava i pojednostavljuje proces izdavanja istih. Naplata putem SMS-a je u stalnom rastu, jer je našim korisnicima to i dalje najlakši način plaćanja parking usluga”, kazali su iz Parking servisa.

Objašnjavaju da prije pokretanja postupka prinudne naplate Parking servis Podgorica, obavještava korisnike usluga koji imaju neizmirene obaveze da iste izmire, kako se ne bi izlagali dodatnim troškovima.

“U određenim slučajevima, prinuđeni smo da sprovedemo postupak prinudne naplate dospjelih potraživanja. Trenutno je u proceduri oko 100 predmeta prinudne naplate preko javnog izvršitelja. Ukupna potraživanja Parking servisa prema pravnim i fizičkim licima su oko 200.000 eura, s tim što je u toku postupak naplate istih”, navode iz Parking servisa.

U planu izrada novog Elaborata o parking zonama

Najavljuju da je u planu izrada novog Elaborata o parking zonama koji će obuhvatiti postojeće i nove lokacije, jer svakodnevno, kako kažu, imaju zahtjeva građana koji imaju problem sa parkiranjem da se na tim lokacijama uvede parking zona.

“U centralnoj gradskoj zoni, planirana je izgradnja podzemne garaže u Ulici Balšića, a za istu je u toku izrada planske dokumentacije”, kazali su iz Parking servisa.

Takođe, planirana je izgradnja garaže na Trgu Božane Vučinić, za koji je urađen glavni projekat kapaciteta nekih 360 parking mjesta.

“Parking servis Podgorica d.o.o. Podgorica u kontinuitetu radi na pronalaženju novih lokacija za parkirališta i garaže u cilju bolje regulacije saobraćaja u mirovanju, kao i uvođenju savremenih tehnologija u cilju bolje iskorišćenosti postojećih kapaciteta”, poručuju iz Parking servisa.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Milošević: Ime Marka Miljanova simbol je poštovanja prema istoriji Podgorice

Nedjelja, 05.07.2026 | 09:05

Odluka Savjeta da Narodna biblioteka u Podgorici ponese ime vojvode Marka Miljanova Popovića predstavlja čin dubokog poštovanja prema prvom gradonačelniku Podgorice od njenog oslobođenja od Otomanske imperije, saopštila je odbornica NSD u Glavnom gradu Jelena Milošević.

MF: Crna Gora ostvaruje vidljiv napredak u reformama i jačanju javnih finansija

Subota, 04.07.2026 | 11:55

Ministar finansija Novica Vuković sastao se sa šefom misije Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) za Crnu Goru Jeffom Danforthom i njegovim timom, a tokom razgovora potvrđen je nastavak saradnje usmjerene na sprovođenje ekonomskih reformi, jačanje javnih finansija i usklađivanje sa evropskim standardima, saopšteno je iz resornog ministarstva.

Partnerstvo koje pokreće ekonomski razvoj

Subota, 04.07.2026 | 08:21

Ove godine, kada Sjedinjene Američke Države obilježavaju veliki jubilej, 250 godina od proglašenja nezavisnosti, slavimo mnogo više od istorijskog datuma jedne države. Slavimo ideju slobode, snagu demokratije, vjeru u ljudsko dostojanstvo i pravo svakog društva da svoju budućnost gradi na odgovornosti, radu i napretku.

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

VIDEO - Spajić: Neka živi prijateljstvo Crne Gore i SAD

Subota, 04.07.2026 | 23:14

Povodom 250 godina američke nezavisnosti, premijer Milojko Spajić je uputio čestitke građanima Sjedinjenih Američkih Država uz želje za mirom, prosperitetom i daljim jačanjem prijateljskih odnosa između Crne Gore i SAD.

Bečić iz Plužina: Crnu Goru na evropskom putu više niko neće zaustaviti

Subota, 04.07.2026 | 14:45

Predsjednik Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić poručio je tokom posjete Plužinama da će reformski procesi i evropski put države biti nastavljeni uprkos, kako je naveo, pokušajima opstrukcija i političkih manipulacija. Govoreći na skupu u okviru obilaska opština i reevidencije članstva, Bečić je istakao da su ustavne promjene istorijski interes države, a da Demokrate ostaju posvećene borbi protiv kriminala, jačanju institucija i direktnom radu sa građanima.

Prvi dan EXIT-a u Ulcinju protekao bez incidenata, festival posjetilo oko 15.000 ljudi

Subota, 04.07.2026 | 15:30

Prvi dan EXIT festivala u Ulcinju protekao je bez narušavanja javnog reda i mira, a manifestaciji je prisustvovalo oko 15.000 posjetilaca, saopšteno je iz Uprave policije.

Nedjelja donosi SUNCE - Pročitajte detaljniju prognozu za 05. JUL

Subota, 04.07.2026 | 22:23

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz slab do umjeren lokalni razvoj oblačnosti u kontinentalnim oblastima tokom poslijepodneva, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Satler: Svako glasanje o reformama biće mini-referendum o članstvu Crne Gore u EU

Nedjelja, 05.07.2026 | 08:36

Ambasador Evropske unije u Podgorici Johan Satler poručio je da će svako predstojeće glasanje u Skupštini o ključnim reformama i imenovanjima za koja je potrebna dvotrećinska većina predstavljati svojevrsni “mini-referendum” o pristupanju Crne Gore Evropskoj uniji. Istakao je da odgovornost za evropski put države podjednako snose vlast i opozicija, te izrazio uvjerenje da će politički akteri postići kompromis u interesu građana.

UP: Drugo veče festivala “Exit to Montenegro” proteklo bez incidenata,

Nedjelja, 05.07.2026 | 14:05

Policija je u noći između 4. i 5. jula, tokom drugog dana održavanja muzičkog festivala “Exit to Montenegro”, uspješno realizovala aktivnosti na obezbjeđenju javnog okupljanja, očuvanju stabilnog javnog reda i mira, bezbjednosti građana i nesmetanom odvijanju drumskog saobraćaja, saopštili su iz Uprave policije.

Živi, ne žuri: Uhapšena 23 vozača, većina zbog prekoračenja brzine

Nedjelja, 05.07.2026 | 13:51

Policija je juče sprovela pojačane aktivnosti u okviru kampanje Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije ,,Živi, ne žuri!“, usmjerene na prevenciju saobraćajnih nezgoda, podizanje svijesti vozača i zaštitu života učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu brzine kretanja vozila, saopštili su iz Uprave policije.

Veliki gest Šakire i FIFA-e: Pomoć od pola miliona dolara za Venecuelu

Nedjelja, 05.07.2026 | 13:38

Pjevačica Šakira i FIFA saopštili su da će izdvojiti 500.000 američkih dolara za pomoć djeci pogođenoj razornim zemljotresima koji su krajem juna uništili Venecuelu.

Alijansa žena DPS izabrala novo rukovodstvo: Kuč i Numanović potpredsjednice

Nedjelja, 05.07.2026 | 13:22

Snežana Kuč i Elza Numanović izabrane su za potpredsjednice Alijanse žena Demokratske partije socijalista (DPS), Sandra Dragović imenovana je za sekretarku, dok je na prvoj sjednici novoizabranog Glavnog odbora izabran i novi sastav Predsjedništva te organizacije.

Bojanić Lalović: Brisanjem imena Radosav Ljumović briše se sjećanje i vrijednosti koje to ime simbolizuje

Nedjelja, 05.07.2026 | 12:35

Zoja Bojanić Lalović, poslanica i članica Predsjedništva DPS Crne Gore saopštila je da brisanjem imena Radosav Ljumović briše se sjećanje i vrijednosti koje to ime simbolizuje.

Državljanima Rusije otkazan boravak u Crnoj Gori, pronađena vrijedna digitalna oprema

Nedjelja, 05.07.2026 | 12:30

Službenici Sektora granične policije identifikovali su, locirali i kontrolisali tri državljanina Ruske Federacije, kod kojih je pronađena veća količina sofisticirane digitalne i računarske opreme, nakon čega im je otkazan boravak u Crnoj Gori, saopšteno je iz Uprave policije.

Na koji način je oralno zdravlje povezano s depresijom

Nedjelja, 05.07.2026 | 12:13

Depresija je stanje koje mnogi pripisuju nečemu što postoji u umu, a stručnjaci navode da je stvarnost da ona utječe na cijelo tijelo.

Mađar predložio ograničenje poslaničkih mandata na 12 godina

Nedjelja, 05.07.2026 | 11:30

Mađarski premijer Peter Mađar predložio je da se mandat poslanika u parlamentu ograniči na najviše 12 godina, kao dio šireg paketa ustavnih reformi.

Najmanje osmoro ranjeno u pucnjavi u Njujorku, među njima četvoro djece

Nedjelja, 05.07.2026 | 11:24

Najmanje osam osoba, uključujući četvoro djece, ranjeno je u pucnjavi kasno uveče tokom američkog Dana nezavisnosti u njujorškom naselju Koni Ajlend, javio je ABC News, pozivajući se na njujoršku policiju.

Naučnici upozoravaju: Delfini u Jadranu sve više zavise od ribarskih brodova kako bi došli do hrane

Nedjelja, 05.07.2026 | 10:56

Delfini u Jadranskom moru sve češće prate ribarske koće (brodovi za koćarenje) u potrazi za hranom, a mladunci ovu vještinu uče od svojih majki, pokazalo je novo istraživanje.