Petak, 12.07.2024 | 08:16
IZVOR: Kolektiv.me

Obratite pažnju - Na put kretati u RANIM jutarnjim satima

U Crnoj Gori danas se saobraća obavlja uz povoljne uslove za vožnju. Zbog izrazito visokih dnevnih temperatura preporuka vozačima da duža putovanja koriste rane jutarnje sate. Duž klisura i usjeka mogući su nailasci na sitnije odrone. Savjetuje se oprezna vožnja i poštovanje svih pravila saobraćaja. Na putevima na kojima se izvode radovi neophodna je dodatna pažnja i poštovanje postavljene signalizacije, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore (AMSCG).

 




Foto: Ilustracija, Pixabay

Dana 13. i 14. jula u terminu od 10.00 do 16.00 sati doći će do obustave saobraćaja na regionalnom putu R-1 dionica Njeguši-Bukovica zbog organizacije brdske auto trke.

Odobrava se potpuna obustava saobracaja na regionalnom putu Đurđevića Tara – Mojkovac, u mjestu Sokolovina zbog rascjepa stijenske mase.

Na magistralnom putu M-2 dionica Poda – Berane odobrava se totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u periodu od u terminima od 08.00 do 11.00 sati i od 14.00 do 17.00 sati.

Privremeno se danas zbog obnavljanja središne horizontalne linije na magistralnom putu M-6 Savnik – Jasenovo Polje odobrava totalna obustava saobraćaja za teretna vozilašlepere vozila sa prikolicom, autobuse i kamione u vremenskom intervalu od 09-11 i od 13-15 časova.

Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi I faza dionica Nikšić-Kuside promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni a dolazi do totalnih obustava saobraćaja ne dužih od 15 minuta povremeno zbog izvođenja radova.

Odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja na mjestima izvođenja radova, zbog izvođenja radova na rekonstrukciji magistralnog puta M-2 dionica Bijelo Polje-Barski Most, granični prelaz Dobrakovo.

Do 31. jula promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni zbog izvođenja radova, a povremeno dolazi do totalne obustave saobraćaja ne duže od 30 minuta na magistralnom putu M-2 dionica Lepenac –Ribarevina –Poda –Berane na lokalitetima Lepenac –Ribarevina Ribarevina-Poda i Poda-Berane.

Do završetka radova u tunelu Budoš na magistralnom putu M-3 dionica Nikšić-Danilovgrad saobraćaj će se odvijati naizmjenično u terminu od 21.00 do 05.00 sati zbog izvođenja radova na rasvjeti.

Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi I faza, lokalitet Vukov most zbog radova promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova.

Na magistralnom putu M-1 Lipci-Kotor u mjestu Dobrota zbog izvođenja radova na adaptaciji trotoara saobraćaj se obavlja jednom trakom naizmjenično na mjestu izvođenja radova.

Zbog izvođenja radova na izgradnji Bulevara Vilija Branta na magistralnom putu M-2 dionica Podgorica –Bioče (od ukrštanja sa Mosorskom ulicom do kružnog toka –skretanje za autoput) saobraća se dvosmjerno uz postavljenu saobraćajnu signalizaciju.

Promijenjen je režim saobraćaja od raskrsnice Podgorica-Cetinje-Nikšić do Komanskog mosta .

U Budvi zbog rekonstrukcije ulica 22. Novembar i Mediteranske ulice na snazi je obustava saobraćaja.

Na autoputu se saobraća bez izmjena u režimu saobraćaja.

Intenzitet saobraćaja je umjeren, tokom dana pojačan na većini puteva u zemlji.

U protekla 24 sata dogodilo se 26 saobracajnih nezgoda u kojima su četiri osobe zadobile teže, a šest osoba lakse povrede.

Auto moto savez Crne Gore pruža učesnicima u saobraćaju tehničku pomoć na javnim putevima, koja podrazumijeva pružanje usluge pomoći na putu, otklanjanja manjih kvarova i besplatnog šlepanja vozila do prvog servisa ili radionice za sva vozila registrovana u Crnoj Gori.

Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020234999 063239987.

Zabrana saobraćaja za teretna vozila

ZABRANJUJE SE saobraćaj teretnih motornih vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 7,5 (sedam zarez pet) tona u periodu od 15.06. do 15.09.2024.godine svakim danom na sljedećim djelovima magistralnih i regionalnih puteva:

1.M-1 GP Debeli Brijeg-Herceg Novi-Kotor-Tivat (Krtolska raskrsnica)-Budva-Bar-Ulcinj-GP Sukobin

M-2 Podgorica-Sotonići-Petrovac,
M-2 Podgorica-Mioska –Kolašin,
M-10 Podgorica –Cetinje- Budva,
u vremenu od 17.00 do 22.00 časa za podtacke 1 do 4

Na regionalnim putevima:

R-1 Kotor-Trojica (raskrsnica sa M-1), opština Kotor do mjesta Krstac (raskrsnica sa R25) opština Cetinje,

R-29 dionica Bar 2 – (tunel Ćafe, raskrsnica sa M-1) opština Bar do mjesta Kamenički most-Krute (raskrsnica sa M-1)opština Ulcinj u vremenu od 07.00 do 22.00 časa za podtačke 5 i 6 ove tacke

ZABRANJUJE SE SAOBRAĆAJ AUTOBUSA kategorije M2 i M3 (laki i teški autobusi i tzv.kombi vozila) i specijalnih putničkih vozila za stanovanje -tzv kampera , u periodu od 15.06. do 15.09.2024.godine, svakim danom u vremenu od 00.00 do 24.00 časa na dionicama regionalnih puteva:

R-1 od mjesta Krstac (raskrsnica sa R-25),opština Cetinje do mjesta Trojica-Kotor (raskrsnica sa M-1) opština Kotor, iz smjera Njeguša u smjeru Kotora.

R-29 dionica Bar 2 -(tunel Ćafe, raskrsnica sa M-1) opština Bar, do mjesta Kamenički most-Krute (raskrsnica sa M-1) opština Ulcinj, u oba smjera, osim autobusa koji obavljaju javni gradski prevoz putnika.

R-25.1 dionica Medjuvršje-Lovćen od parkinga do Mauzoleja u oba smjera.

Zabrana iz tačke 1 pod tačke 1,2, 3, 4 i 6 ove naredbe ne odnosi se na vozila sa pravom prvenstva prolaza, vozila za održavanje puteva i ptt instalacija, vozila za pomoć na putu, specijalna vozila za prevoz životinja, betona, asfaltne mase i hladnjače koje prevoze lako kvarljivu robu, vozila koja vrše transport vode kao ni na vozila za prevoz opasnih materija na dijelu mag.puta M-1, od GP Debeli Brijeg preko Herceg Novog i Kamenara do kružnog toka u mjestu Lipci.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Božović: Da nijesam uhapšen, danas bi imali drugog premijera

Petak, 26.12.2025 | 13:54

Nekada prvi čovjek opštine Budva Milo Božović kazao je u Višem sudu da mu je hapšenjem nanijeta ogromna lična šteta njemu i porodici, ali i političkoj organizaciji koju je predstavljao i to ne kaže "on nego lideri te koalicije".

Radović: Ostavka Majića ispravan i moralan čin

Petak, 26.12.2025 | 16:06

Komentarišući ostavku direktora Instituta za bolesti djece dr Velibora Majića, koji je nedavno upozorio na odliv kadra u toj ustanovi, prvi čovjek Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) dr Aleksandar Radović smatra da je to ispravan i moralan čin.

Nikšićani osumnjičeni da su sugrađaninu slomili vilicu nakon nesporazuma u saobraćaju

Petak, 26.12.2025 | 13:46

Policija u Nikšiću je saopštila da je rasvijetlila napad od 21. decembra, kada je jedna osoba teško povrijeđena u fizičkom sukobu zbog saobraćajnog nesporazuma. Identifikovani napadači, B.Š. (20) i U.Ć. (18), protiv kojih je podnijeta krivična prijava, fizički su, kako navodi policija, napali žrtvu udarcima pesnicama i nogama, izazivajući frakturu vilice. 

Uprava Juventusa – najbolja opcija za Adžića je pozajmica

Petak, 26.12.2025 | 14:42

Crnogorski fudbaler Vasilije Adžić mogao bi u januarskom prelaznom roku napustiti Juventus na pozajmicu, prenosi “Tutomerkato”.

"Ajkule“ otputovale u Italiju, izostanci obilježili pripreme

Petak, 26.12.2025 | 12:35

"Ajkule’" su otputovale u Napulj, gdje će odraditi pripreme i odigrati prijateljsku utakmicu sa Italijom uoči Evropskog prvenstva u Beogradu. Zbog bolesti su izostali Banićević i Stupar, a sa reprezentacijom više nijesu Savo Ćetković zbog povrede ramena te Filip Gardašević i Matija Sladović

Dva horoskopska znaka ove zime mogu očekivati NOVU LJUBAV

Subota, 27.12.2025 | 11:35

Zima je za neke znakove razdoblje introspekcije, povlačenja i smirenja. Ali, za dvoje među njima, ovog decembra i januara, dolazi do emotivnog zaokreta. Iako možda nisu tražili ljubav, ona bi mogla pronaći njih - spontano, toplo i bez buke. Evo koji znakovi imaju najveće šanse da ove zime uđu u novu, iskrenu ljubavnu priču.

Saobraćajna nezgoda kod Kliničkog centra, jedna osoba povrijeđena

Petak, 26.12.2025 | 22:06

U saobraćajnoj nezgodi koja se večeras dogodila u Podgorici, na raskrsnici Ljubljanske ulice i Ulice dr Ljubomira Rašovića, kod Kliničkog centra, jedna osoba je povrijeđena, saopšteno je iz policije.

"Nema tolerancije za zloupotrebe u službi Vojske CG"

Petak, 26.12.2025 | 21:57

U Vojsci Crne Gore ne postoji tolerancija za zloupotrebe u službi i apsolutni prioritet je očuvanje profesionalizma i integriteta institucije. To je saopšteno iz Ministarstva odbrane Crne Gore.

Digitalna transformacija rada auto škola ulazi u završnu fazu

Petak, 26.12.2025 | 21:52

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) u saradnji sa Mašinskim fakultetom Univerziteta Crne Gore i Five grupom, u skladu sa ranijim najavama, sprovelo je digitalizaciju rada auto škola, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 26.12.2025 | 21:49

Pročitajte vremensku prognozu za subotu.

Nenezić: Vukićević potvrdila da nema izgradnje novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše

Petak, 26.12.2025 | 21:42

Potpredsjednik Skupštine opštine Bar i poslanik Socijaldemokrata, Branislav Nenezić kazao je da je ministarka saobraćaja Maja Vukićević jasno potvrdila da ministarstvo nema u planu izgradnju novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše, već samo rekonstrkuciju postojeće trase, za koje je obezbijeđen grant.

Bojović: Mujović će ispuniti obećanje - Podgorica da bude grad za našu djecu

Petak, 26.12.2025 | 21:28

Funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Vlade Bojović poručio je da je siguran da će gradonačelnik Saša Mujović ispuniti svoje glavno obećanje - da Podgorica bude grad u kojem želimo da odrastaju naša djeca.

Tri žene izbodene nožem u metrou u Parizu, uhapšen osumnjičeni

Petak, 26.12.2025 | 21:23

Tri žene su povrijeđene, nakon što je ih je napao muškarac naoružan nožem na liniji 3 pariskog metroa.

Konatar: Fiskalne mjere i loša organizacija uzrokovali ozbiljne probleme u sezonskom turizmu

Petak, 26.12.2025 | 21:17

Tenderi za plaže, visoke cijene i administrativni propusti nijesu dali očekivane rezultate, saglasni su gosti emisije „Okvir“ na TVCG. Dok neki ukazuju na blagi rast broja turista, drugi ističu probleme u pripremi plaža i opšti utisak nespremnosti sektora za sezonu.

VIDEO: Almas i Darko Rundek u duetu na novom singlu "Ožiljak"

Petak, 26.12.2025 | 21:03

Pjesma predstavlja najavni singl Almasovog novog studijskog albuma, na kojem intenzivno radi i koji označava novu kreativnu etapu njegovog stvaralaštva.