Ponedjeljak, 05.08.2024 | 18:42
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

Za sedam dana podnijeto 18 prekršajnih prijava zbog NASILJA U PORODICI

Službenici Uprave policije su periodu od 29. jula do 05. avgusta na teritoriji Crne Gore registrovali 103 krivična djela, za koja će odgovarati 99 osoba jedna firma, saopštila je Uprava policije (UP).




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Prema njihovim riječima, u trenutku izvršenja devet krivična djela su registrovana sa nepoznatim izvršiocem, a preduzete aktivnosti iz nadležnosti policije su rezultirale rasvjetljavanjem šest djela, što predstavlja procenat rasvijetljenosti od 66,6 odsto.

“Pripadnici kriminalističke policije su lišili slobode 53 osobe, od čega njih 37 zbog učinjenih krivičnih djela, a 16 zbog učinjenih prekršaja”, navode iz policije.

Kako su naveli, tokom prethodne sedmice registrovano je jedno ubistvo u Petnjici, koje je rasvijetljeno.

“Policija je tokom prethodne sedmice, preduzimajući mjere i radnje iz svoje nadležnosti, oduzela četiri komada vatrenog oružja i određenu količinu municije”, kazali su iz policije.

Policija je podnijela pet krivičnih prijava protiv sedam osoba zbog sedam djela iz oblasti suzbijanja krijumčarenja droga. Osim toga, podnijeto je i 10 prekršajnih prijava protiv 10 osoba zbog prekršaja iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe opojnih droga.

“Sedmicu za nama je obilježila je aktivnost na pronalazku plantaže marihuane u sklopu realizacije predmeta „Osmatrač“. Preduzimajući intenzivne aktivnosti na suzbijanju narkotika, policijski službenici SBPK-a su zajedno sa službenicima Regionalnog centra „Jug“, OB Budva, a u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici realizovali predmet kodnog naziva „Osmatrač“ i lišili slobode 3 lica protiv kojih je podnijeta krivična prijava zbog krivičnog djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga”, navode iz policije.

Kada je riječ o otkrivanju krivičnih djela iz oblasti ekonomskog kriminala, policija je podnijela sedam krivičnih prijava protiv osam fizičkih i jednog pravnog lica zbog učinjenih devet krivičnih djela.

Tokom navedenog perioda registrovano je 13 krivičnih djela iz oblasti nasilja u porodici, a shodno Zakonu o zaštiti od nasilja u porodici podnijeto je 18 prekršajnih prijava.

“Kada je riječ o maloljetničkoj delikvenciji, policija je podnijela 2 izvještaja kao dopune krivičnih prijava, protiv 4 maloljetna lica, zbog počinjenih krivičnih djela teška tjelesna povreda i krađa. Podnesene su i 2 prekršajne prijave protiv 2 maloljetna lica zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sprečavanju zloupotreba opojnih droga i Zakona o JRM”, navode iz policije.

Kriminalistička policija je lišila slobode 16 lica po naconalnim potjernicama, dok je po međunarodnimpotjernicama na teritoriji naše države lišeno slobode pet međunarodno traženih lica.

“Sedmicu za nama je obilježilo stabilno stanje javnog reda i mira. Na teritoriji Crne Gore policijski službenici su zablilježili 30 slučajeva narušavanja javnog reda i mira i tom prilikom procesuirali ukupno 51 osoba zbog 29 prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru. Od navedenog broja procesuiranih 30 osoba je upašeno”, kazali su iz policije.

Policija je od 29. jula do 05.avgusta obezbjeđivala 16 javnih okupljanja. Pripadnici policije su izvršili dvije operativno – taktičke mjere i radnje „Racija“.

“Kada je riječ o stanju bezbjednosti u saobraćaju tokom prethodne sedmice registrovano je 136 saobraćajnih nezgoda, u kojima su smrtno stradala dva lica, 14 osoba zadobilo je teške tjelesne povrede, a njih 53 lake tjelesne povrede”, navode iz policje.

Tokom istog perioda, saobraćajna policija je, spovodeći kontrole u saobraćaju, podnijela 326 prekršajnih prijava, izdala 2.423 prekršajna naloga i lišila slobode 91 lice zbog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.

“Sprovodeći postupak prinudne naplate neplaćenih prekršajnih naloga policija je izvršila naplatu više od 35.000 eura”, kazali su iz policije.

Granična policija je od 29. jula do 05.avgusta na graničnim prelazima kontrolisala ukupno 1.201.702 od toga 625.189 lica na ulazu i 576.513 na izlazu iz Crne Gore.

“Kontrolisano je ukupno 312.114 motornih vozila, 477 plovila, 966 vazduhoplova i 48 vozova”, navode iz policije.

Nije dozvoljen ulaz u našu državu za 5 lica.

“Službenici Sektora granične policije izdali su 110 prekršajnih nalog shodno Zakonu o strancima. Donijeto je 14 rješenja o dobrovoljnom povratku. Granična policije je donijela 14 rješenja o otkazu boravka do 90 dana, a 53 lica su izrazila namjeru za međunarodnu zaštitu. Inicirano je šest prestanaka privremenih boravaka”, kazali su iz policije.

Osim toga, sa službenicima inspekcijskih organa, granična policija je realizovala akciju „Stranac“.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Reis Fejzić: Suludo je da i dalje govorimo o miru i suživotu koji se podrazumijevaju

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 20:42

Reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić poručio je gostujući u emisiji “Naglas” da je suludo što i dalje moramo da govorimo o zajedničkom životu, o potrebi očuvanja mira, tolerancije, dodajući da bi to trebalo da bude zaboravljena priča koja se podrazumijeva i da se ne smije dovoditi u pitanje.

(VIDEO) Pogledajte dokle se stiglo sa izgradnjom Bulevara Vojislavljevića

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 20:33

Radovi na Bulevaru Vojislavljevića ušli su u novu fazu.

Brajović nakon novih mjera: Fotografisanje u Kliničkom centru zadiranje u privatnost zaposlenih

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 19:40

Izmjenom Odluke o elektronskom evidentiranju koja podrazumijeva obavezno fotografisanje svakog zaposlenog prilikom ulaska i izlaska iz KCCG, dio zaposlenih upozorava na zadiranje u privatnost i moguće kršenje zakona. Istovremeno, nedovoljne zarade i sve teži uslovi, kako smatraju, ozbiljno ugrožavaju zdravlje zaposlenih, prenosi RTV Podgorica.

Ministarstvo energetike i rudarstva: Povećan grant za Trans-balkanski koridor, nova faza projekta Otilovići

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 17:34

Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da Crna Gora nastavlja investicioni zamah u energetskom sektoru kroz realizaciju strateških infrastrukturnih projekata od nacionalnog i regionalnog značaja, i dodalo da je povećan grant za Trans-balkanski koridor kao i da je projekat Otilovići u novoj fazi.

Četiri osobe poginule u nesreći na autoputu Ruma-Šabac, vozač pogriješio uključenje

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 17:30

Četiri osobe poginule su u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila oko 13 časova na autoputu Ruma-Šabac, potvrđeno je za N1 u MUP-u Srbije.

Prva banka tužila Miluna Zogovića

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 09:28

Prva banka podnijela je tužbu protiv bivšeg potpredsjednika Vlade za infrastrukturu i regionalni razvoj Miluna Zogovića, zbog izjava koje je, prema navodima tužbe, iznio u televizijskoj emisiji na "Adria TV" a koje banka smatra neistinitim i štetnim po njen ugled.

Dajković: Dok se Srbi u Pljevljima svađaju, dušmani se raduju

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 10:06

Otvaranje kancelarije Slobodne Crne Gore u Pljevljima, kako je saopšteno iz te partije, predstavlja važan korak u daljem jačanju stranačke infrastrukture, snaženju srpske politike u jednoj od najznačajnijih sredina na sjeveru Crne Gore, kao i nastavak ozbiljnog političkog rada na terenu i neposredne komunikacije sa narodom.

Šturanović: Oglas za radno mjesto u Sportskim objektima trajao tri dana, i to za vrijeme praznika

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 10:46

Odbornica DPS-a u Skupštini Glavnog grada i sekretarka za međunarodnu saradnju Savjeta mladih Maša Šturanović navela je da je oglas za šefa službe za zaštitu lica i imovine u preduzeću Sportski objekti trajao tri dana i to za vrijeme praznika.

SEP: Pozdravljamo odluku DPS-a, očekujemo da svi zainteresovani akteri potpišu inicijativu za smjenu Borovinić Bojović

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 08:39

Pozdravljamo odluku Demokratske partije socijalista da podrži našu inicijativu za razrješenje predsjednice Skupštine Glavnog grada Podgorice Jelene Borovinić Bojović. Vlast počiva na volji većine koja je dužna da radi u interesu građana i u javnom interesu, saopšteno je iz Stranke evropskog progresa (SEP).

Mojkovac: Rasvijetljena krađa u hotelu „Palas“, osumnjičene tri osobe

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 08:18

Policija u Mojkovcu rasvijetlila je krađu u hotelu „Palas“, u kojoj je pričinjena šteta veća od 10.000 eura, saopšteno je iz Uprave policije.

Podignuta optužnica protiv osumnjičenog za pokušaj atentata na Trampa

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 21:57

Kol Tomas Alen zvanično je optužen za pokušaj atentata na predsjednika Sjedinjenih Američkih Država, upotrebu vatrenog oružja tokom nasilnog krivičnog djela i prenos vatrenog oružja preko državnih granica s namjerom izvršenja krivičnog djela.

Modrić uspješno operisan, Dalić siguran u njegov nastup na Mundijalu

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 21:52

Kapiten fudbalske reprezentacije Hrvatske Luka Modrić podvrgnut je operaciji jagodične kosti nakon teškog sudara u duelu Milana i Juventus, gdje je došlo do kontakta sa Manuelom Lokatelijem.

SC Derbi preko Zadra do opstanka u ABA ligi

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 20:55

Košarkaši SC Derbija izborili su opstanak u AdmiralBet ABA ligi, pošto su u Podgorici dosta lako savladali Zadar rezultatom 73:59 u utakmici posljednjeg kola plej-ina.

Penzioner stigao do pobjede u britanskom „Milioneru“: Da li biste znali odgovor na pitanje za milion funti?

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 21:15

Čovjek po imenu Roman Dubowski, penzionisani IT analitičar iz Mančestera, postao je sedma osoba koja je osvojila milion funti u britanskoj verziji kviza „Ko želi da bude milioner?“.

Reis Fejzić: Suludo je da i dalje govorimo o miru i suživotu koji se podrazumijevaju

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 20:42

Reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić poručio je gostujući u emisiji “Naglas” da je suludo što i dalje moramo da govorimo o zajedničkom životu, o potrebi očuvanja mira, tolerancije, dodajući da bi to trebalo da bude zaboravljena priča koja se podrazumijeva i da se ne smije dovoditi u pitanje.

Vens misli da su SAD potrošile značajan dio ključnog naoružanja: Iran i dalje raspolaže sa značajnim kapacitetima

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 21:30

Američki potpredsjednik JD Vance izrazio je sumnju u prikaz Pentagona o ratu u Iranu, posebno u tvrdnje da američke zalihe oružja ostaju stabilne.

Na oružje se u 2025. godini potrošilo 2.887 milijardi dolara, Evropa i dalje prednjači

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 21:26

Prema novom izvještaju Stokholmskog međunarodnog instituta za mirovna istraživanja (SIPRI) svjetska vojna potrošnja u 2025. dostigla je 2.887 milijardi dolara, što je realni rast od 2,9 posto u odnosu na prethodnu godinu.

Huter: Selektivno postupanje modus operandi oslobodilaca od antifašizma

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 20:21

Poslanici Skupštine Crne Gore raspravljali su danas o izmjenama i dopunama Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma.

Gutereš: Blokade Ormuza rizik za izbijanje svjetske prehrambene krize

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 20:13

Blokade Ormuskog moreuza predstavljaju rizik za izbijanje globalne prehrambene krize, izjavio je generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš.

Brajović nakon novih mjera: Fotografisanje u Kliničkom centru zadiranje u privatnost zaposlenih

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 19:40

Izmjenom Odluke o elektronskom evidentiranju koja podrazumijeva obavezno fotografisanje svakog zaposlenog prilikom ulaska i izlaska iz KCCG, dio zaposlenih upozorava na zadiranje u privatnost i moguće kršenje zakona. Istovremeno, nedovoljne zarade i sve teži uslovi, kako smatraju, ozbiljno ugrožavaju zdravlje zaposlenih, prenosi RTV Podgorica.