Utorak, 06.08.2024 | 13:23
IZVOR: kolektiv.me

Završni koncerti XIII Ljetnjeg kampa za kamernu muziku

Trinaesto izdanje Ljetnjeg kampa za kamernu muziku koje se održava na Ivanovim koritima od 30. jula do 8. avgusta, ulazi u završnicu.




Foto: KIC "Budo Tomović"

Nakon sedmodnevnog rada mladih muzičara s uglednim mentorima uslijediće dva završna koncerta: u Ministarstvu kulture na Cetinju, u srijedu, 7. avgusta i u KIC-u „Budo Tomović”, u četvrtak, 8. avgusta, oba s početkom u 20 sati.

"Ovogodišnji kamp je okupio 25 mladih muzičara iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine. Oni su svirali u različitim ansamblima: gudački kvartet, gudački kvintet, gudački sekstet, klavirski trio, oboa kvartet i nestandardnim ansamblima u čijim sastavima ulaze harmonika, sopran, klarinet itd. Kao i svake godine, polaznici sviraju i u kamernom orkestru. Programi završnih koncerata sadržaće neka od kapitalnih djela kamerne muzike: Oboa kvartet Mocarta, Gudački kvartet „Smrt i djevojka” i Gudački kvintet Franca Šuberta, Gudački sekstet Petra I. Čajkovskog, Klavirski trio Klare Šuman, te „Jednostavna simfonija” Bendžamina Britna za gudački orkestar. Pored djela klasične muzike (iz perioda od 17. do 20. vijeka) biće izvedene kompozicije savremenih autora iz Crne Gore i regiona: Slobodanke Dabović Đurić, Marka Kovača i Ivana Brkljačića, kao i komadi popularnijeg muzičkog izraza svjetski poznatih autora - Rišara Galjana i Gorkea Hermosea", saopšteno je iz KIC-a.

Ovaj program učesnici kampa su pripremili u saradnji s mentorskim timom koji čine međunarodno priznati izvođači i univerzitetski profesori-violinista Sreten Krstić, violončelista Dmitrij Prokofjev, klarinetista Veljko Klenkovski i oboistkinja Ivana Dakić.

"Na dva završna koncerta biće izvedeno 14 djela kamerne muzike. Nekoliko djela biće izvedeno po prvi put u Crnoj Gori, a svjetsku premijeru će imati kompozicija „Suze”, za gudački kvartet Marka Kovača. Ovogodišnji Ljetnji kampa za kamernu muziku odvijaće se u okviru kulturnih manifestacija „Ljeto u Prijestonici” na Cetinju i „Podgoričko kulturno ljeto” u Podgorici. Organizator Ljetnjeg kampa za kamernu muziku je Kulturno - informativni centar „Budo Tomović” uz podršku Ministarstva kulture i medija Crne Gore, Ambasade SR Njemačke, Sekretarijata za kulturu Glavnog grada i Turističke organizacije Cetinje. Prijatelj projekta je JU Lovćen Bečići", zaključeno je u saopštenju KIC-a.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Pozorišna radionica DODEST - audicija 19. i 20. septembra

Srijeda, 17.09.2025 | 10:31

Kulturno - informativni centar „Budo Tomović” organizuje audiciju za prijem novih članova u DODEST-ovu pozorišnu radionicu glume.

Animirani filmovi za najmlađe u KIC-u „Budo Tomović" 20. i 27. septembra

Utorak, 16.09.2025 | 11:00

Filmski program Kulturno–informativnog centra „Budo Tomović“ tokom septembra donosi projekcije pažljivo odabranih sinhronizovanih animiranih ostvarenja, namijenjenih najmlađoj publici.

Koncert Zagrebačkog kamernog orkestra u Modernoj galeriji

Ponedjeljak, 15.09.2025 | 11:36

Muzički program u jesenjoj sezoni Kulturno-informativnog centra „Budo Tomović” otvara koncert istaknutog Zagrebačkog kamernog orkestra koji će nastupiti 17. septembra u Modernoj galeriji Muzeja i galerija Podgorice, u 20 sati.

Kultna komedija u NOVOM RUHU: Projekcija filma ‘Goli pištolj’ u KIC-u ‘Budo Tomović’, 15. septembra

Nedjelja, 14.09.2025 | 09:34

U okviru jedanaestog izdanja revije „Zlatne komedije“, Kulturno-informativni centar „Budo Tomović“ 15. septembra priređuje projekciju rimejka kultne kriminalističke komedije „Goli pištolj“ / The Naked Gun (2025).

PKLJ 2025. Koncert benda „NeVladina organizacija“ 22. septembra na Trgu Argentina

Petak, 12.09.2025 | 20:04

Koncert benda „NeVladina organizacija“ održaće se u ponedjeljak, 22. septembra, u 20 časova, na Trgu Argentina, u okviru Podgoričkog kulturnog ljeta.

Počnite dan kako TREBA - Pet pravila za DORUČAK koji čuva zdravlje i energiju

Srijeda, 17.09.2025 | 10:09

Kada doručkujemo, pružamo energiju ne samo tijelu, već i mozgu.

Branko Krvavac GLAVNI savjetnik Spajića, pratiće REALIZACIJU ključnih politika Vlade i koordinirati rad resora

Srijeda, 17.09.2025 | 09:38

Šef Kabineta predsjednika Vlade Crne Gore Branko Krvavac uskoro preuzima novu poziciju...

Crna Gora uvela AI-chatbot u JAVNE USLIGE: Na ovim portalima možete naći sve o lLEGALIZACIJI i DOZVOLAMA

Srijeda, 17.09.2025 | 11:21

Kroz portale Legalizuj.me i Gradjevinskadozvola.me treba da olakšamo pristup pravim informacijama svim građanima. Građani će dobiti svaku informaciju koja im je potrebna, kao i savjet gdje mogu da je pronađu odgovore na sva pitanja koja ih interesuju, saopštio je na današnjoj konferenciji za novinare ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović.  

Bogdanović: Na "gnusne laži" Radulovića KONAČNU riječ daće sud

Srijeda, 17.09.2025 | 11:50

Odgovarajući na dopunu prijave kojom ga advokat Veselin Radulović optužuje za stvaranje kriminalne organizacije u sticaju sa krivičnim djelom ugrožavanje sigurnosti, poslanik Demokratske Crne Gore Boris Bogdanović saopštio je da će na, kako je rekao, "gnusne laži" konačnu riječ dati sud.

Pozorišna radionica DODEST - audicija 19. i 20. septembra

Srijeda, 17.09.2025 | 10:31

Kulturno - informativni centar „Budo Tomović” organizuje audiciju za prijem novih članova u DODEST-ovu pozorišnu radionicu glume.

Regulišite hormone PRIRODNIM PUTEM: Ovih pet namirnica uvrstite u ishranu

Četvrtak, 18.09.2025 | 09:26

Hormoni igraju ključnu ulogu u funkcionisanju ljudskog organizma.

Hakovanje lozinki najlakše ako pravite OVU GREŠKU

Četvrtak, 18.09.2025 | 09:11

Koliko mudri moraju da budu pri odabiru lozinki, mnogi saznaju tek kada otkriju da im je neko pristupio nekom nalogu.

I dalje BEZ dogovora o ZARADAMA nastavnika

Četvrtak, 18.09.2025 | 09:05

Predsjednik Sindikata prosvjete Crne Gore Radomir Božović kazao je za "Dan" da je dogovor da sindikalci i predstavnici ministarstva ne daju izjave do okončanja pregovora

FOTO: Bela Hadid ZABRINULA fanove fotografijama iz bolnice: "Žao mi je što nestajem"

Četvrtak, 18.09.2025 | 08:49

Američko-palestinska manekenka Bela Hadid otkrila je na društvenim mrežama da je završila u bolnici te izazvala zabrinutost među fanovima.

General Vuksanović: Brza reakcija i zajedničko djelovanje ključni u KRIZNIM SITUACIJAMA

Četvrtak, 18.09.2025 | 08:36

Načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović, učestvovao je na 28. konferenciji Američko-jadranske povelje (A-5) u Tirani, gdje je poručio da su planirana saradnja i uvježbavanje civilnih i vojnih struktura od presudnog značaja za bezbjednost i efikasno reagovanje u krizama.

Mandić: Nikšić nije samo istorijski SIMBOL, već i SAVREMENI CENTAR kulture, obrazovanja i privrede

Četvrtak, 18.09.2025 | 08:22

Nikšić je grad sa izuzetno bogatom istorijom i tradicijom, duboko ukorijenjenom u borbi za slobodu, čast i jedinstvo našeg naroda, kao i u razvoju Crne Gore u cjelini. Vaš kraj, koji je vijekovima bio simbol otpora i hrabrosti, iznjedrio je generacije ljudi čija je ljubav prema otadžbini i slobodi ostavila neizbrisiv trag u našoj istoriji i slobodarskoj tradiciji, kazao je predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić povodom Dana Opštine Nikšić.

U Skupštini Crne Gore danas POČINJE SASTANAK POSP-a

Četvrtak, 18.09.2025 | 08:06

Sastanak Parlamentarnog odbora Evropske unije (EU) i Crne Gore za stabilizaciju i pridruživanje (POSP) počeće danas u crnogorskom parlamentu.

Marija Vuković U ČETRTAK NASTUPA na Svjetskom prvenstvu

Srijeda, 17.09.2025 | 21:40

Crnogorska rekorderka u skoku uvis Marija Vuković nastupiće sjutra u kvalifikacijama na Svjetskom prvenstvu u Tokiju.

Novo otkriće: Psi bi uskoro mogli dobiti terapiju PROTIV STARENJA

Srijeda, 17.09.2025 | 21:26

Psi u prosjeku žive između 10 i 13 godina, pa je razumljivo da mnogi vlasnici žele svojim četveronožnim prijateljima osigurati više zdravih i aktivnih godina.

Sudski savjet IZABRAO NOVE SUDIJE u Upravnom, Višem i osnovnim sudovima Crne Gore

Srijeda, 17.09.2025 | 20:50

Na sjednici održanoj 16. i 17. septembra, Sudski savjet donio je odluke o izboru i rasporedu novih sudija u Upravnom sudu, Višim i osnovnim sudovima širom Crne Gore, te odobrio inicijalnu obuku za novoizabrane sudije i nacrt budžeta za 2026. godinu, piše u saopštenju Sudskog savjeta.