Srijeda, 02.10.2024 | 14:26
IZVOR: kolektiv.me

U KCCG od sada dozvoljene posjete pacijentima

U skladu sa Naredbom o prestanku važenja naredbe za preduzimanje privremenih mjera za sprječavanje unošenja u zemlju, suzbijanje i sprječavanje prenosa novog koronavirusa, koju je donijelo Ministarstvo zdravlja Crne Gore, a na osnovu prijedloga Instituta za javno zdravlje Crne Gore, u Kliničkom centru Crne Gore (KCCG) od sada su dozvoljene posjete pacijentima koji se nalaze na bolničkom liječenju, saopšteno je iz najveće zdravstvene ustanove u Crnoj Gori.




Foto: arhiva, Kolektiv.me

"Posjete će se obavljati svakog dana u trajanju od dva sata u terminu od 14 do 16 časova. Naglašavamo da pacijenta u navedenom terminu može posjetiti samo jedna osoba u trajanju od 20 minuta. Takođe, naglašavamo da posjetioci tokom boravka u bolesničkoj sobi, pored intenzivnih i poluintenzivnih jedinica, u odjeljenjima onkologije i hematologije obavezno nose ličnu zaštitnu opremu".

Kako su istakli iz KCCG, prije ulaska u bolesničku sobu potrebno je da se posjetilac javi odjeljenskom osoblju kako bi dobio odgovarajuće smjernice.

"Posjeta pacijentu mora se odložiti ukoliko posjetilac ima simptome i znake respiratorne infekcije i ukoliko ima akutnu gastrointestinalnu infekciju (povraćanje, dijareju). Prilikom posjete pacijentu nije dozvoljeno sjedenje na bolesničkom krevetu, dok je prije ulaska i nakon izlaska iz bolesničke sobe obavezna dezinfekcija ruku".

Navedene preporuke se mogu mijenjati u skadu sa trenutnom epidemiološkom situacijom.

"Podsjećamo da posjete u svim jedinicama intenzivnog liječenja imaju poseban, ograničen termin, tj. samo jedan član uže porodice ili staratelj, uz poštovanje protokola ovih organizacionih jedinica, može posjetiti pacijenta uz nadzor medicinskog osoblja najduže deset minuta, svakog dana u periodu od 14 do 16 časova. Posjete nijesu dozvoljene u Klinici za infektivne bolesti, Akušerskom odjeljenju kao i Odjeljenju za terminsku novorođenčad Klinike za ginekologiju i akušerstvo. Istom Naredbom prestaje da važi i obavezno nošenje zaštitne maske u zdravstvenim ustanovama (izuzetak prethodno navedene situacije), kao i obavezno testiranje pacijenata na koronavirus za bolničko liječenje, zatim invazivne dijagnostičke i terapijske procedure", zaključeno je u saopštenju KCCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

SDT: Uhapšeni osumnjičeni za stvaranje kriminalne organizacije

Utorak, 16.12.2025 | 15:23

Kako je saopšteno iz SDT-a, Specijalno policijsko odjeljenje (SPO) je lišilo slobode N.P., G.O. i D.P.

FIFA suspendovala Partizan zbog duga, zabrana registracije igrača do 2027. godine

Utorak, 16.12.2025 | 15:07

Partizan se našao u ozbiljnim problemima nakon što je FIFA uvela suspenziju kojom se crno-bijelima zabranjuje registracija novih igrača u naredna tri prelazna roka, što praktično znači blokadu sve do ljeta 2027. godine

Podgorica: Uvodi se probna linija gradskog prevoza na relaciji Zabjelo – Komani

Utorak, 16.12.2025 | 14:54

Iz Gradskog prevoza Glavnog grada saopštili su da od srijede, 17. decembra, počinje da saobraća probna linija 53b na relaciji Zabjelo – Komani.

Savjet EU: Osniva se radna grupa za izradu Ugovora o pristupanju sa Crnom Gorom

Utorak, 16.12.2025 | 14:49

Savjet EU za spoljne poslove (GAC) odlučuje da će biti osnovana Ad hok radna grupa za izradu Ugovora o pristupanju sa Crnom Gorom. To se navodi u nacrtu zaključaka o proširenju EU pred današnju sjednicu Savjeta, u koji je RTCG imala uvid. Očekuje se da 26 država članica EU glasa za zaključke, osim Mađarske, koja je iskazala protivljenje u vezi sa Ukrajinom.

Istraživanje DPNCG: Za napade na novinare 12 presuda, prijetnje procesuirane kao prekršaji, novinarke na meti online predatora

Utorak, 16.12.2025 | 14:46

Crna Gora planira godišnji ekonomski rast od 3,2% kroz investicije i reforme

Utorak, 16.12.2025 | 14:44

Ministarstvo finansija danas je, kroz okrugli sto, započelo javni dijalog o Nacrtu Programa ekonomskih reformi 2026–2028 (PER), ključnom dokumentu ekonomskog planiranja Crne Gore, koji se priprema u skladu sa smjernicama Evropske komisije, saopšteno je iz tog resora.

Vraneš optužio Ekološku inspekciju za ucjene

Utorak, 16.12.2025 | 14:36

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš optužio je Ekološku inspekciju za ucjene.

Nikolić: Institucija Zaštitnika ne želi da se zamjera parlamentarnoj većini

Utorak, 16.12.2025 | 14:34

Šef poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista (DPS), Andrija Nikolić, kazao je u Skupštini da institucija Zaštitnika ljudskih prava i sloboda ne želi da se zamjera parlamentarnoj većini, te da ćemo dok god sistem ljudskih prava i sloboda bude zavisio od političkog konteksta, imati partitokratiju u institucijama.

RUP podržao stipendiranje studenata na UCG

Utorak, 16.12.2025 | 14:24

Izvršni direktor Rudnika uglja Pljevlja Nemanja Laković potpisao je Memorandum o saradnji sa Univerzitetom Crne Gore (UCG) tako da RUP aktivno učestvuje u inicijativi „Stipendije najboljima – posao kod najboljih“.

Strujić Harbić: Bratski odnos Crne Gore i BiH ne može pokvariti anonimni grafit

Utorak, 16.12.2025 | 14:21

Poslanica Bošnjačke stranke Kenana Strujić Harbić reagovala je povodom vandalskog čina ispisivanja grafita na Ambasadi Bosne i Hercegovine u Podgorici.