Pojedini prodavci često pokušavaju da sakriju činjenicu da je automobil učestvovao u saobraćajnoj nesreći, ali evo savjeta kako da otkrijete istinu.
Foto: Ilustracija/Pixabay.com
Čak i ako je automobil učestvovao u saobraćajnoj nesreći i ozbiljno bio oštećen, to ne mora da znači da ga treba poslati na deponiju. Propisno popravljeno vozilo u ovlašćenom servisu može nastaviti da se vozi, ali i da se proda.
Međutim neće vam svi prodavci polovnih automobila ovu infirmaciju reći. Neki će pokušati da je sakriju.
Pa, evo kako prepoznati ozbiljno oštećeni automobil.
Jedan od najuočljivijih znakova oštećenja u prošlosti je neravnomerno trošenje guma. Prilikom probne vožnje obratite pažnju da li se automobil kreće pravo, da ne bi povukao na jednu stranu.
Tokom probne vožnje, trebalo bi da isključite muziku i osluškujete neobične zvukove koji dolaze iz motora.
Da bi provjerili da li je automobil bio oštećen u prošlosti, vozačima se savjetuje da provere njegovu istoriju. Ove informacije će otkriti šta je oštećeno i u kojoj mjeri.
Izvještaj o istoriji automobila vam omogućava da saznate koji djelovi vozila su oštećeni i koliko se procjenjuje da košta popravka. Ovu informaciju treba dati pouzdanom mehaničaru kako bi on mogao da provjeri kako su ovi djelovi popravljeni.
Ponekad je automobil bio u saobraćajnoj nesreći prije mnogo godina i od tada je nekoliko puta mijenjao vlasnika, tako da neće svaki prodavac znati punu istoriju vozila.
Njemačka je najveće izvozno tržište automobila u Evropi. Prema CarVertical-u, 5,2 odsto oštećenih automobila u Njemačkoj imalo je štetu koja prelazi 50 odsto njihove vrijednosti. Ovo ukazuje da bi jedan od 20 automobila mogao da izazove probleme novim vlasnicima.
U Nemačkoj je 71,7 odsto vozila registrovanih kao oštećeno pretrpjelo štetu u iznosu od 20 odsto ili manje od njihove vrujednosti, prenosi n1info.hr.
KOMENTARI (0)