Subota, 09.11.2024 | 14:49
IZVOR: ona.telegraf.rs

Kako izgleda JELOVNIK Donalda Trampa? Evo šta mora da mu se donese u Bijelu kuću 12 puta dnevno

Donald Tramp, koji je poznat po tome što se često hvali svojim zdravljem, nije baš poznat po zdravim prehrambenim navikama.




Foto: YouTube screenshot/Donald J Trump

Iako je više puta isticao da predsjednički kandidati moraju biti u dobrom fizičkom stanju, njegovi prehrambeni izbori iznenađuju mnoge. U njegovoj ishrani, koja je daleko od uobičajenih standarda, dominira brza hrana, a mnogi se pitaju kako to utiče na njegov izgled, posebno na karakterističnu narandžastu nijansu kože koju često spominju.

Za razliku od drugih političkih lidera, koji često imaju lične kuvare i specijalno planirane jelovnike, Tramp nije zahtjevan kada je u pitanju hrana. Njegove navike često uključuju "fast food", a za obroke nije vezan ni za tačne termine. Na primjer, Tramp često preskače doručak, a najčešće prvi obrok tokom dana mu je ručak. Njegov omiljeni obrok je večera, koja se često sastoji od brze hrane. Ako se odluči za doručak, obično bira jaja i slaninu, žitarice ili popularni "McDonald's McMuffin".

Zanimljivo je da Tramp ne pije ni kafu ni čaj, što je neuobičajeno za mnoge političare.

Jedan od najpoznatijih detalja u vezi s njegovom ishranom je njegova ljubav prema "vekni od mesa" - jelu koje je istakao kao omiljeno još 2005. godine, dok je bio gost kod Marte Stjuart. U knjizi "Let Trump Be Trump", bivši voditelj njegove kampanje, Korej Levandovski, otkriva da Tramp često može da izdrži 14 do 16 sati bez jela, a ističe da je veliki obožavalac brze hrane.

Njegova svakodnevna ishrana obuhvata posete restoranima brze hrane poput "McDonald's", "Burger King" i "KFC". Uobičajeni večernji obrok uključuje dva" Big Mac", dva "Filet-O-Fish" i mali čokoladni šejk. Pica je takođe česta, ali Tramp nikada ne jede koru.

Njegov najveći užitak su hamburgere, koje voli da budu dobro pečeni, uz kečap kao prilog. Iako ne konzumira kafu ili čaj, Tramp je veliki ljubitelj dijetalne koka-kole, koju često pije ujutru. Navodno je u Bijeloj kući tokom svog prvog mandata imao dugme za dijetalnu koka-kolu, pa je mogao da je dobije čak 12 puta dnevno.

Osim toga, Tramp ima specifične navike kada su u pitanju grickalice. Često otvara novo pakovanje čipsa, čak iako je prethodno ostalo još iz prethodnog, jer ima strah od bakterija. Ovo može izgledati kao kapric, ali zapravo osvjetljava njegovu neobičnu, ali efektivnu rutinu kada je u pitanju ishrana.

Iako njegove prehrambene navike sigurno ne prate preporučene smjernice zdrave ishrane, Tramp se očigledno osjeća dobro u svom tijelu, a njegovo zdravlje ostaje tema koja se povremeno diskutuje, posebno u kontekstu njegovog energičnog pristupa političkim izazovima.

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kabinet predsjednika: Zakon o POREZU na nepokretnosti pisan u INTERESU jednog čovjeka, na štetu 22.000 poljoprivrednika i države

Utorak, 05.08.2025 | 17:14

Kada predsjednik Crne Gore Jakov Milatović vrati zakon na ponovno odlučivanje, javnosti ponudi argumentovano pravno obrazloženje – tako je bilo i ovog puta, saopšteno je na društvenoj mreži X na nalogu Kabineta predsjednika.

Da li ste znali da postoji NAJVEĆI HOTEL na svijetu? Evo gdje se nalazi (FOTO)

Utorak, 05.08.2025 | 15:50

Smješten visoko u planinama, u srcu džungle i dostupan samo žičarom, First World Hotel u Maleziji ponosno nosi titulu najvećeg hotela na svijetu prema Ginisovoj knjizi rekorda s nevjerovatnih 7.351 sobom.

U SUBOTU stiže pun Mjesec u Vodoliji – Evo šta donosi svakom horoskopskom znaku

Utorak, 05.08.2025 | 20:01

Rakovi, ako postoje neriješeni odnosi, sada bi mogli kulminirati, što može dovesti ili do dublje povezanosti – ili do oslobađanja. Iskoristite snagu ovog punog Mjeseca za emocionalno čišćenje i transformaciju. Ne bojte se pogledati u ono što obično izbjegavate.

Važno oglašavanje Tanje Savić nakon OTKAZANIH nastupa: „Moje tijelo je ovog puta potpuno otkazalo“

Utorak, 05.08.2025 | 18:27

Nakon što su posjlednjih dana otkazani njeni najavljeni nastupi, Tanja Savić odlučila je da se direktno obrati svojoj publici i otvori dušu, iskreno govoreći o razlozima koji su doveli do toga da se koncerti moraju odložiti.

Evo kako napraviti DOMAĆU KREMU za ruke - Jednostavan recept za njegu i hidrataciju

Utorak, 05.08.2025 | 15:29

Ova domaća krema za ruke od svega nekoliko sastojaka brzo obnavlja kožu, hidrira je i pruža dugotrajan osjećaj mekoće, bez štetnih hemikalija i skupe kozmetike.

TRI SAVJETA koja povrću pomažu da NE UVENU pod jakim suncem

Srijeda, 06.08.2025 | 15:13

Ljetne vrućine sve su češće i intenzivnije, a s porastom temperatura mnoge biljne kulture, posebno osjetljivo vrtno povrće poput salate, brokule, spanaća,  blitve i mladog graška, zahtijevaju dodatnu njegu kako bi preživjele najtopliji dio dana.

Nenezić: Od “tapšanja po ramenu”, pređimo na sankcionisanje ovakvih pojava

Srijeda, 06.08.2025 | 14:56

Krajnje je vrijeme da se pristupi izmjenama Zakona o zaštiti i spašavanju, da ljudi koji svakodnevno rizikuju svoje života, često zbog neodgovornog ponašanja pojedinaca budu za to adekvatno i nagrađeni, naveo je na mreži X poslanik SD i predstavnik Evropskog saveza Branislav Nenezić.

Iskusni kuvar OTKRIVA - Evo zašto postoji više OBLIKA tjestenine

Srijeda, 06.08.2025 | 14:48

Tjestenina je jedno od omiljenih i najpristupačnijih jela koje se lako priprema, zasiti i ostavlja prostor za kreativnost u kuhinji.  

Sindikat: Davanje Aerodroma u KONCESIJU štetno po nacionalne interese - Ekonomsku NEZAVISNOST t i budući RAZVOJ zemlje

Srijeda, 06.08.2025 | 14:26

Davanje u koncesiju Aerodroma Crne Gore kao jednog od ključnih državnih resursa, štetno je po nacionalne interese, ekonomsku nezavisnost i budući razvoj zemlje, saopštili su iz Sindikalne organizacije Aerodroma Crne Gore.

Andrija Mandić u julu PRIMIO preko 3.000 eura zarade

Srijeda, 06.08.2025 | 14:24

Ukupno je iz budžeta za jul 2025. isplaćeno 178.199 eura na ime plata i naknada za poslanike i rukovodstvo Skupštine. Najvišu zaradu među poslanicima primio je predsjednik Skupštine Andrija Mandić – 3.036 eura

PRONAĐENA Olga Zlopaša

Srijeda, 06.08.2025 | 14:14

Olga Zlopaša (51) koja je nestala 1. avgusta je pronađena, saopštila je njena porodica.

Recept za kolač sa JOGURTOM i VOĆEM: Savršena poslastica koja se pravi za 15 minuta

Srijeda, 06.08.2025 | 14:05

Recept za kolač sa jogurtom i voćem: Savršena poslastica koja se pravi za 15 minuta.

Poslanice DPS-a: Još jedna žrtva FEMICIDA u Crnoj Gori, pravosuđe da da adekvatan odgovor na strašn ZLOČIN

Srijeda, 06.08.2025 | 13:50

Još jedna žena u Crnoj Gori je umrla od posljedica teških tjelesnih povreda koje su nastale usljed brutalnog prebijanja. Još jedna žrtva femicida pokazuje da se crni talas ne zaustavlja, a da država uporno ne daje adekvatan odgovor na polju zaštite žena od nasilnika, saopštile su poslanice DPS-a.

FOTO - Preminula MAJKA Nenada Kneževića Kneza: "Hvala ti za sve, voljeću te zauvijek"

Srijeda, 06.08.2025 | 13:41

Pjevač Nenad Knežević Knez na svom Instagramu objavio je veoma tužne vijesti, koje su pokrenule lavinu komenatra i riječi utjehe upućene popularnom pjevaču.

U Podgorici NESTALA Olga Zlopaša

Srijeda, 06.08.2025 | 13:30

U Podgorici, u naselju Zabjelo, nestala je Olga Zlopaša (51).